Siatkarska czapa czyli – Co słychać w sieci? – po przegranej w Lubinie

Dodano przez Jack | 16 kwietnia 2018 12:29
Licznik odwiedzin: 385

Kolejne rozczarowanie spotkało kibiców siatkarskiej GieKSy. Słaby mecz w ich wykonaniu… szósta porażka z rzędu… gra o zaledwie 11 miejsce na koniec sezonu… nie tak to miało wyglądać…

 

katowickisport.pl – GKS Katowice musi popracować nad przyjęciem

W ostatniej kolejce PlusLigi siatkarze GKS Katowice nie dali rady Cuprum Lubin. Podopieczni Piotra Gruszki ulegli na wyjeździe 1:3. Mecz w Lubinie pomiędzy Cuprum a GKS Katowice był jednym z kluczowych dla układu tabeli na miejscach 7-12. Wygrana dawała lubinianom gwarancję walki nawet o 7. miejsce, z kolei katowiczanie potrzebowali trzech punktów, by móc walczyć o 9. lokatę. Ostatecznie cel wykonali gospodarze. GKS musiał radzić sobie bez kontuzjowanych Dominika Witczaka i Gonzalo Quirogi. Bardzo zauważalna była nieobecność przede wszystkim tego drugiego, który odpowiada za przyjęcie zagrywki. I właśnie ten element zdecydował o przegranej gości w dwóch pierwszych odsłonach. Katowiczanie do ich połowy nawiązywali wyrównaną walkę, ale później mnożyły się błędy w przyjęciu. Wszystko zmieniło się po 10-minutowej przerwie. Przy stanie 3:3 GKS zdobył za sprawą zagrywek Karola Butryna pięć punktów z rzędu. To napędziło ich grę. Ale nie poszli za ciosem. Kolejną partię znów zaczęli od błędów i nie zdołał pokonać rozpędzonych gospodarzy. – Te proste własne błędy są naszą zmorą od początku tego sezonu. Idzie dobrze, a wtedy przytrafiają nam się 2-3 pomyłki i cała gra się sypie. Ogromna szkoda, bo chcieliśmy powalczyć o 9. miejsce, a wyszło na to, że będziemy walczyć, by uniknąć 12. lokaty. Taki jest jednak sport. Mamy teraz coś do udowodnienia w tych dwóch ostatnich meczach w Szczecinie – podsumował Bartłomiej Krulicki, środkowy GKS-u. (…)

siatka.org – PL: Komplet punktów Cuprum w starciu z GKS-em

Walczące o 8. lokatę Cuprum pokonało we własnej hali GKS Katowice. Ekipa z Lubina po dwóch wygranych setach pozwoliła przeciwnikom dojść do głosu, ale w czwartej odsłonie postawiła już kropkę nad „i”. Lubinianie będą wlczyli o 7. miejsce z Onico Warszawa, GKS zagra ze Stocznią Szczecin o miejsce 11.  (…)  Po dłuższej przerwie grę udanym atakiem wznowił Karol Butryn, ale gdy skutecznie uderzył jego vis a vis Łukasz Kaczmarek, to gospodarze mieli punkt zapasu. Do walki zerwali się jednak katowiczanie, którzy po ataku i zagrywce Butryna oraz pomyłce Kaczmarka odskoczyli na 6:3. Czas dla gospodarzy nic nie dał, as Butryna i blok Marcina Komendy dał wynik 8:3 dla GKS-u. Podopieczni Piotra Gruszki utrzymywali prowadzenie, przy stanie 12:7 lubinianie zostali ukarani czerwoną kartką za opóźnianie gry. Ataki Tahta i Kaczmarka pozwoliły gospodarzom zbliżyć się na 10:13, ale tylko na chwilę. Zbicia Pietraszki i Sobańskiego spowodowały, że różnica wzrosła do pięciu oczek. Katowiczanie w pełni kontrolowali tego seta. Punktowa zagrywka Marcina Komendy, oraz blok Pietraszko dały już wynik 21:14. Zbicia Pietraszko i Butryna dały GieKSie piłki setowe (24:15). W kolejnej akcji autowy atak Roberta Tahta zakończył seta.   (…)

 

sportowefakty.wp.pl – Cuprum – GKS: lubinianie z pełną pulą. Powrót na ósmą lokatę

(…) Mimo że GKS musiał radzić sobie w weekend bez Dominika Witczaka i Gonzalo Quirogi, potrafił nawiązać walkę z faworytem. Zespoły wdały się w zaciętą wymianę ciosów już w pierwszym secie, jednak z czasem zaczęła uwidaczniać się przewaga gospodarzy. Dzięki dobrej grze przy siatce i w defensywie, ekipa ze stolicy polskiej miedzi mogła ruszyć z kontratakiem (21:15). Cuprum zakończyło pierwszą partię na swoją korzyść, a w drugiej poszło za ciosem, choć trzeba przyznać, że z początku łatwo lubinianom się nie grało. GKS stawiał opór i utrzymywał się w grze dzięki soczystym atakom Karola Butryna, wspieranego przez Rafała Sobańskiego. Duet, który jeszcze niedawno błyszczał w ofensywie, zaczął się jednak mylić, co wyraźnie odbiło się na rezultacie.  Po przerwie byliśmy świadkiem katowickiego przebudzenia. Drużyna gości zanotowała świetną serię przy zagrywce Karola Butryna (3:8) i do końca kontrolowała losy seta, ale w czwartej odsłonie znów oddała inicjatywę Miedziowym. Niedzielne spotkanie zakończył punktową zagrywką Maciej Gorzkiewicz. As serwisowy rozgrywającego Cuprum był bardzo dobrym podsumowaniem jego udanego występu.   (…)

czassiatkowki.pl – PlusLiga: Cuprum Lubin za mocne dla GKS-u Katowice

Cuprum Lubin podczas ostatniej kolejki fazy zasadniczej PlusLigi podejmowało GKS Katowice. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy wygrali pierwsze dwie odsłony. Katowiczanie poderwali się do walki i zapisali na swoje konto wygraną po dziesięciominutowej przerwie. Ostatecznie jednak mecz padł łupem gospodarzy, którzy zagrają o siódme miejsce.  (…) Trzeci set rozpoczął się po myśli GKS-u Katowice. Przy stanie 3:3 przyjezdni zdobyli pięć punktów z rzędu dzięki potężnym zagrywkom Karola Butryna. W międzyczasie Marcin Komenda dołożył skuteczny blok, a środkowi zaczęli wygrywać pojedynki z rywalami na siatce. W kolejnych fragmentach seta katowiczanie nie zwalniali tempa i ostatecznie wygrali trzecią odsłonę aż dziesięcioma punktami różnicy (25:15). Czwartą partię lepiej otworzyli gospodarze, którzy grając skutecznie na kontrze objęli prowadzenie (7:3). Przerwa wzięta przez Piotra Gruszkę przyniosła efekt, po chwili bowiem GKS Katowice zmniejszył stratę do dwóch punktów, ale nie zdołał dogonić rywali. Kilka akcji później Cuprum Lubin prowadziło już 15:10 i utrzymało bezpieczną przewagę do samego końca, wygrywając seta 25:20 i cały mecz 3:0.  (…)

ks.cuprum.pl –

Czekamy…

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*