Świąteczna wizyta w świetlicy

Dodano przez Karol | 24 grudnia 2015 09:20
Licznik odwiedzin: 2046

W zeszły poniedziałek wybrałyśmy się do Świetlicy Świętego Brata Alberta, z którą jako Female Elite’64 współpracujemy już dłuższy czas. Tym razem nasza akcja wyglądała nieco inaczej niż zwykle, bo… Wraz z podopiecznymi placówki postanowiłyśmy przygotować wspólnymi siłami świąteczne, trójkolorowe pierniki.

Trochę czasu zeszło nam na rozmyślanie w jakiej formie wszystko przygotować, ale w końcu się udało. Zaopatrzone w ciasto, ozdoby i oczywiście foremki, wylądowałyśmy na Osiedlu Paderewskiego, żeby choć trochę umilić dzieciom ten przedświąteczny okres. Zabawie nie było końca. Pierniki w różnych kształtach w ekspresowym tempie zapelniały kolejne blachy. Jak wiadomo, wyobraźnia dzieci nie ma żadnych ograniczeń, co udowodnili tworząc różne piękne wzory na ciastkach. Cała praca owiana była takim skupieniem, że aż głupio było przerywać.

Chwilę po zakończeniu zdobień, postanowiłyśmy wykorzystać nasz mikołajkowy wór z prezentami, który przyniosłyśmy ze sobą. Każde dziecko otrzymało od nas paczkę pełną trójkolorowych gadżetów, co wywołało tradycyjnie uśmiech na buźkach najmłodszych.

Jesteście ciekawi co najbardziej nas ucieszyło? Dwa lata temu wraz z siemianowicką GieKSą zorganizowaliśmy remont w placówce. Na ścianach w pokojach dzieci pojawiły się wtedy dwa ogromne malunki. Jeden przedstawiał herb z dopiskiem „Młoda GieKSa”, a drugi logo naszej grupy. Szczerze mówiąc myśleliśmy, że niedługo po naszym wyjściu nasze dzieła zostaną zamalowane, a okazało się, że byłyśmy w dużym błędzie. Łzy same cisnęły się do oczu. Coś pięknego, uwierzcie!

Serdecznie dziękujemy za możliwość zorganizowania kolejnej akcji, niebawem na pewno znów się zobaczymy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*