Trzon srebrnej drużyny zostaje w Katowicach

Dodano przez Adi | 12 kwietnia 2018 16:50
Licznik odwiedzin: 996

Tauron KH GKS Katowice poinformował dziś o przedłużeniu kontraktów z dziewięcioma zawodnikami. Barwy GieKSy w przyszłym sezonie wciąż będą reprezentować Tomasz Malasiński, Patryk Wronka, Bartosz Fraszko, Marek Strzyżowski, Dusan Devecka, Oskar Krawczyk, Radosław Sawicki, Jakub Wanacki i Mikołaj Łopuski. Jak zapowiedział na spotkaniu medialnym prezes klubu Przemysław Plisz, niedługo można spodziewać się kolejnych wieści o personaliach na sezon 18/19.

Tomasz Malasiński był (i spodziewamy się, że nadal będzie) kapitanem drużyny. W 36 spotkaniach sezonu zasadniczego zdobył 26 goli i zanotował 18 asyst, natomiast w 14 meczach fazy play-off dołożył 7 bramek i 10 asyst. Na ławce kar spędził łącznie 44 minuty.

Patryk Wronka był jednym z ulubieńców katowickich kibiców. Łącznie strzelił 15 bramek i asystował przy 44 trafieniach. Był karany 12-krotnie. Był najlepszym zawodnikiem GieKSy w statystyce +/- (dane z portalu eliteprospects.com).

Bartosz Fraszko uzupełniał niezwykle skuteczny drugi atak z Malasińskim i Wronką. W całym sezonie Torunianin zdobył 61 punktów za 20 goli i 41 asyst. W boksie kar spędził on zaledwie 12 minut kar – jedynie Oskar Krawczyk był karany rzadziej wśród zawodników, którzy występowali w Katowicach od początku sezonu.

Marek Strzyżowski to jeden z trójki zawodników, którzy występowali w pierwszym sezonie odrodzonego KH GKS-u Katowice i dostali kontrakt na przyszły rok. Kolejny z ulubieńców kibiców. Na miano to zapracował sobie swoją nieustępliwością i zadziornością. Zdobył 41 punktów, na co złożyło się 19 bramek i 22 asysty. Uzbierał najwięcej minut karnych w całej drużynie, bo aż 101.

Dusan Devecka jest jedynym obcokrajowcem, z którym póki co podpisano umowę. Do drużyny dołączył w połowie listopada i od razu stał się jej ważnym punktem. Doświadczony obrońca zdobył 9 bramek i zanotował 17 asyst w 35 spotkaniach. Opuścił końcówkę sezonu zasadniczego z powodu wstrząsu mózgu, zdołał jednak wrócić do składu na fazę play-off. Spędził 40 minut na ławce kar.

Oskar Krawczyk to kolejny zawodnik, dla którego przyszły sezon będzie już trzecim w naszych barwach. Nominalnie jest obrońcą, jednak sporą część sezonu spędził w czwartym ataku u boku Denisa Dalidowicza i Dawida Majocha. Zdobył 6 goli i zanotował 2 asysty. Jak już pisaliśmy, był on najrzadziej karanym zawodnikiem GKS-u biorąc pod uwagę tych, którzy występowali w naszym klubie od początku do końca sezonu.

Radosław Sawicki to trzeci i ostatni na ten moment zawodnik, który występował w GieKSie w sezonie 16/17, 17/18 i mamy pewność, że będzie występować w sezonie 18/19. Sanoczanin zdobył 16 bramek i 19-krotnie asystował. Podobnie jak Bartosz Fraszko, na ławce kar spędził tylko 12 minut.

Jakub Wanacki, po nieco słabszej pierwszej połowie sezonu, w drugiej został filarem naszej defensywy. Rosły obrońca strzelił 5 goli i zanotował 20 asyst, a przewinienia dopuścił się 26-krotnie.

Ostatnim na ten moment zawodnikiem z kontraktem na przyszły sezon jest Mikołaj Łopuski. Reprezentacyjny skrzydłowy sporą część sezonu opuścił z powodu kontuzji. Wystąpił w zaledwie 22 meczach sezonu zasadniczego i 12 fazy play-off. Zdobył w nich 12 bramek i zanotował 11 asyst, a na ławce kar spędził 30 minut.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*