Wcisnąć przycisk „RESET”

Dodano przez Błażej | 28 maja 2018 20:27
Licznik odwiedzin: 2039

Niedzielne spotkanie w Grudziądzu było ostatnim wyjazdowym spotkaniem w sezonie 2017/18. Mecz, który mógł być hitem i kapitalnym zwieńczeniem sezonu w którym GieKSa awansowała do ekstraklasy stał się jedynie kolejnym do zaliczenia spotkaniem w którym wynik kompletnie nic nie znaczy dla GieKSy.

Przyznam szczerze, że ciężko cokolwiek pisać w felietonie o tym spotkaniu. Można powiedzieć, że wszystko zostało napisane i powiedziane w ostatnim czasie czy to na naszej stronie, forum czy też w prasie lokalnej. Głos zabierali nawet urzędnicy miejscy, którzy jednoznacznie wskazali winowajców braku awansu czyli piłkarzy.

Piłkarzy na których nikt w Katowicach nie ma ochoty już patrzeć. Można po raz kolejny pisać o nich „Złodzieje marzeń”, można pisać, że zawiedli, można tez ostrzej odnieść się do ostatnich wyczynów naszych „gwiazd”. Można, ale mam wrażenie, że i to powoli wszystkim w Katowicach się już nudzi i wszyscy czekają, aż Marcin Janicki, Tadeusz Bartnik, magistrat oraz trener Paszulewicz wcisną magiczny przycisk o nazwie „RESET” i wyczyszczą wszystko co złe związane z dwoma ostatnimi sezonami.

Wszystkim tym, którzy decydują o przyszłej kadrze GieKSy został tydzień do namysłu kogo zostawić a z kim się pożegnać. Mam nadzieję, że wykorzystają go na odpoczynek i relaks przed trudną pracą jaka nas czeka z nową kadrą. Tej, którą mamy kibice już nie uwierzą.  Tej którą mamy kibice już nie chcą oglądać. Życie czasem wymaga ciężkich decyzji i takie stoją przed włodarzami klubu. Panowie – tutaj nie może być półśrodków. Takie były rok temu i w ogóle się to nie obroniło.  Czas na zmiany i prawdziwe nowe porządki. Pamiętajcie, że decyzja jaką podejmiecie co do obecnej kadry będzie dla kibiców wyznacznikiem czy wszyscy dalej jedziemy w jedną stronę.

Na koniec jeszcze mała prośba. Przez forum czy komentarze przetoczyła się lawina krytyki po trenerze Paszulewiczu. Być może częściowo słuszna za brak chociaż jednego gracza z akademii młodej GieKSy, czasem jednak krytyka przyjmuje absurdalną formę. Panie i Panowie – poczekajmy do 4 czerwca. Wtedy będzie jasne czy trener powoli odlatuje i nie widzi, albo nie chce widzieć pewnych spraw czy jednak słodkie rozmowy na konferencji były tylko na pokaz bo coś trzeba było powiedzieć a tak naprawdę liczy się to nad czym pracowali w klubie.

Wierzę, że 4 czerwca będzie dniem w którym będziemy mogli tylko przyklasnąć decyzjom podjętym przez sztab szkoleniowy i dyrektora Bartnika. Czy te decyzję się obronią? Jak zawsze czas pokaże i oceni wszystko najlepiej. Jedno jest pewne GieKSa.pl zostaje na nowy sezon.

9 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Dziadek — 1 czerwca 2018 @ 01:02

  Kolejny RESET? Kolejne robienie w ciula? Po dwóch puszczonych sezonach? Kpina. Jeśli ktoś tam w niedzielę przyjdzie to powinien wyjść gdy zakończy się mecz dzieciaków. Chcą budować po raz 10 nową drużynę? Z tym sztabem? Dziś w wyborczej narzekali na brak szacunku ze strony kibiców. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
  Na B1 długo mnie nie zobaczą. Nie ze względu na porażki, a ze względu na brak walki i jawne odpuszczanie. Następny karnet kupię na ekstraklasę, myślę że długo mi to nie grozi. To co dzieje się na B1 od wielu lat to nie moja bajka, nie moja Gieksa. To jakiś pieroński cyrk z patałachami na murawie. Będę w Satelicie, tam przynajmniej jest jakaś walka i ambicja. Inny format sportowców.

 2. wkurwiony — 29 maja 2018 @ 16:56

  Zero dopingu dla kopaczy. Jesli bedzie doping to osoby z blaszoka to pizd… mozecie na mnie naskoczyc ale mom 42 lata i swoje wiem. Doping tylko w przerwie dla dzieciaków i to konkretny doping powinien byc. A jak bedzie doping dla tych pseudograjkow to uwazam ze blaszok to akceptuje i w nastepnym sezonie tez da sie naciagnac na slogan typu awans

 3. Mecza — 29 maja 2018 @ 13:16

  Może jednak coś napiszę. Co z tego że wymienimy 3/4 zawodników jak do nas mogą przyjść tylko odpady z Ekstraklasy. Zawodnicy wyróżniający się w 1 lidze Machaj, Gąska, Klimala są poza zasięgiem. Może będziemy mieli farta i uda się wypożyczyć młodych z Ekstraklasy którzy odpalą u nas ale to by trzeba było takich z 5 trafić aby razem pociągnęli ten wózek, jeden nic nie wskóra.Skautingu nie mamy aby wyłowić z 2,3 ligi perełki a więc jesteśmy w dupie. Tylko fart.

 4. Mecza — 29 maja 2018 @ 13:05

  Pytanie do redakcji. Znana jest ilość znaków powyżej której strona nie wyświetli komentarza? Jak już odrzuci to nawet mniejsze nie wchodzą albo info o duplikacie jest. No chyba że komentarz musi się zmieścić w ramce, bo jak przesunie już nie wyświetli.

 5. CzechowiceZS — 29 maja 2018 @ 13:01

  Tak się robi awans i spuszcza ruch na cichej cygany.Uczyć się cygany od Wielkiego ZAGLEBIA

 6. Jata — 29 maja 2018 @ 02:59

  Myśl przeszla by ich także pożegnać odpowiednio z trybun, ale i tego sie odechciewa jak sie zaś na nich mam patrzeć. W przerwie nie dajcie ciala i wszyscy dla dzieciaków doping bo one w przeciwieństwie do kopaczy maja ambicje i honor!!!,

 7. Irishman — 28 maja 2018 @ 22:44

  Błażej, czasem przycisk RESET nie wystarczy i trzeba po prostu odłączyć prąd na jakiś czas, żeby się wszystko wyzerowało.

  A co do, nie tylko trenera Paszulewicza ale i dyrektora Bartnika mam rosnące obawy! Ale oczywiście, że trzeba im dać popracować co najmniej rok, aby ich można było oceniać!

 8. Fifi — 28 maja 2018 @ 21:05

  niech grają juniorzy, i tak sezon stracony a chociaż się kadry sprawdzi. I lepsza Łęczna niż Stomil w 1 lidze

 9. q2 — 28 maja 2018 @ 21:02

  Kogo zostawić, z kim się pożegnać. Po co de dywagacje? Błażej tu wszystkich trzeba wywalić. Obowiązkiem prezesa jest podpisać się pod tym! Zero sentymentów, bo to gubi każdego!

 

Dodaj komentarz

*