[WIDEO] Zapowiedź meczu z Espadonem!

Dodano przez Jack | 28 stycznia 2016 19:29
Licznik odwiedzin: 1658

Przed nami 18 kolejka 1 ligi siatkarzy i prawdziwy hit, mecz na szczycie tabeli, pomiędzy prowadzącym GKS-em Katowice a wiceliderem Espadonem Szczecin.

Spotkanie ma ogromny ciężar gatunkowy, ponieważ ewentualne zwycięstwo (innego wyniku nie dopuszczamy do siebie) naszej GieKSy pozwoli na odskoczenie punktowe od ekipy ze Szczecina, mając na uwadze jedno spotkanie mniej rozegrane od naszego przeciwnika oraz na utrzymanie pozycji lidera tabeli. Nasi siatkarze pałają również rządzą rewanżu za przegrane spotkanie z pierwszej rundy, gdzie w meczu wyjazdowym przegrali nie zdobywając nawet seta, co nie przytrafiło się naszej drużynie przeciwko żadnej innej ekipie pierwszoligowej. Po trudnym i nerwowym meczu w Ostrołęce, GKS jest wciąż na fali, odnosząc dziesiąte zwycięstwo z rzędu i wszyscy liczymy na podtrzymanie tej znakomitej passy. Jesteśmy beniaminkiem tej ligi, ale od dawna już nikt nas tak nie traktuje i każdy rywal mobilizuje się w dwójnasób, w myśl zasady bij lidera-kandydata do awansu i bij markę klubu GKS Katowice, która w światku siatkarskim jest coraz bardziej rozpoznawalna. Kluczem do wygranej jest, jak w prawie każdym spotkaniu, mocna ostra zagrywka, która utrudni przyjęcie gościom, co odrzuci ich od siatki i spowoduje, że rozgrywający ekipy ze Szczecina, będzie zmuszony do wystawiania wysokiej piłki na skrzydła, a nie rozgrywania przy siatce, tak aby nasz blok miał utrudnione zadanie. Oczywiście ważnym elementem jest również nasze dobre przyjęcie zagrywki gości, aby nasz rozgrywający i kapitan zespołu, Maciej Fijałek mógł swobodnie konstruować naszym atakiem, umiejętnie rozdzielać piłki nie tylko na skrzydła, ale również do środkowych bloku. Szczególnie, oczy naszych kibiców będą zwrócone, na naszego atakującego Janka Króla, który w dwóch ostatnich meczach zdobył aż 49 punktów i jest naszą największą siłą w ataku. Drugim naszym najlepiej punktującym jest przyjmujący Michał Błoński, który prócz podstawowego zadania dobrego przyjęcia piłki, jest równie skuteczny na skrzydle, zdobywając ostatnio 29 punktów. Liczymy również na dobrą dyspozycję środkowego bloku, Tomasza Kalembki, który również prezentuje dobrą skuteczność zdobywając dla GieKSy w dwóch ostatnich meczach 21 punktów. Oczywiście w spotkaniu z tak silnym przeciwnikiem, na wyżyny swoich umiejętności muszą wznieść się wszyscy siatkarze, od pierwszej szóstki począwszy, poprzez naszych libero, a na rezerwowych z kwadratu, kończywszy.
GKS dotychczas we własnej hali ma bilans 7 zwycięstw i tylko jednej porażki oraz stosunkiem setów 22:7, z czego 4 zwycięstwa w stosunku 3:0, dwa zwycięstwa z wynikiem 3:1 oraz jedno w stosunku 3:2. Natomiast Espadon w meczach wyjazdowych ma bilans 7 zwycięstw i tylko dwóch porażek oraz stosunek setów 24:14, z czego 2 zwycięstwa w stosunku 3:0, dwie wygrane z wynikiem 3:1 oraz trzy w stosunku 3:2. Jedyne dwie porażki ekipa ze Szczecina poniosła w 8 kolejce 2:3 ze Stalą Nysa i w 10 kolejce 1:3 z Camperem Wyszków. Biorąc pod uwagę wszystkie mecze Espadon jest niepokonany od 8 spotkań.

Tak długie passy zwycięstw obu zespołów, zwiastują ciekawy i zacięty pojedynek i to powinno wystarczyć do zarekomendowania obejrzenia tego spotkania. Mimo tego, dla mniej zdecydowanych, namawiamy do odwiedzenia hali Kolejarza i…

wspomożenia, głośnym i gorącym dopingiem naszej GieKSy,

pomóżmy naszym siatkarzom odnieść zwycięstwo,

pomóżmy siatkarskiej GieKSie w zrewanżowaniu się za spotkanie wyjazdowe,

stwórzmy niepowtarzalną atmosferę, jakiej nie można spotkać na innych arenach pierwszoligowych,

niech goście ze Szczecina zapamiętają ten wyjazd jako najtrudniejszy ze wszystkich, więc…

Naprzód GieKSiarze,
ambicja każe,
wygrać dziś ten mecz,
bo to święta rzecz.

Zapraszamy do hali Kolejarza na Wełnowcu w sobotę 30 stycznia, początek meczu o godz. 17.00.

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*