Wojciech Cygan i Marcin Janicki zostają

Dodano przez kosa | 31 maja 2017 16:11
Licznik odwiedzin: 4906

Po meczu z MKS-em Kluczbork swoje rezygnacje z pełnionych funkcji złożyli członkowie zarządu GKS GieKSa Katowice S.A.: prezes Wojciech Cygan oraz wiceprezes Marcin Janicki. O sprawie na Facebooku poinformował prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, który zaznaczył, że potrzebuje czasu na podjęcie ostatecznej decyzji. Wczoraj pojawił się kolejny wywiad z prezydentem, który zapowiedział, że zamierza ponownie zaufać Cyganowi i Janickiemu. Doszło także do spotkania pomiędzy zainteresowanymi osobami. Dziś wiemy już oficjalnie, że obaj członkowie zarządu pozostaną na swoich stanowiskach. W kwestiach formalnych wygląda to natomiast tak, że Rada Nadzorcza ponownie powołała Cygana i Janickiego na zajmowane wcześniej miejsca.

15 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. tyta — 2 czerwca 2017 @ 11:34

  … w porządku @KruhY ale to się mówi na początku, że np. naszym celem na ten sezon jest budowanie silnego zespołu a nie awans. A oni nam naobiecywali, nastawili a na koniec zostawli z niesmakiem. Tak się nie robi jak się kogoś poważa i szanuje a niejednokrotnie w oświadczeniach klubu czy władz Miasta takie słowa płyną jak to kibiców GieKSy sięa szanuje i… przy tej okazji wyszło jak bardzo. A co do meczu z Ruchem to mam nadzieje, że będzie bez udziału publiczności bo nie pomoże nam to budowaniu wizerunku na przyszłość przez niechlubny rozgłos o rozrubach i zamknięciu skansenu na B1 (z premedytacją użyty zwrot )

 2. KruchY — 2 czerwca 2017 @ 09:17

  Ja tam wolę poczekac jeszcze rok i awansowac z silnej ligi po spuszczeniu łomotu smrodom, gorolom czy drukarce niż cudem wpełzać sie po wyścigu żółwi.

 3. TiP — 1 czerwca 2017 @ 22:51

  Za ten sezon trzeba winić tylko sztab szkoleniowy i zawodników. Zarząd stworzył im znakomite warunki do pracy. Cieszę się, że Cygan został bo od czasów starego Dziurowicza nie było lepszego prezesa. W końcu zawitała do klubu normalność. A to w dzisiejszych czasach nie jest standard co widać po Ruchu, Górniku i wielu innych śląskich klubach. Moje wkurzenie jest duże po tym sezonie. Tak łatwej przeprawy do ekstraklasy nie pamiętam a mimo tego dało się to spie..ć. Ale nie widzę w tym winy zarządu. Szacun dla działu marketingu. Naprawdę świetna robota. Robili cuda, żeby ściagnąć ludzi na Bukową a grojki wszystko i tak pie..li. EH

 4. Alan — 1 czerwca 2017 @ 18:11

  @Hajna Dokładnie tak jak piszesz. Dlatego dopóki będziemy głosować na spadkobierców Uszoka, to tę strategie robienia nas w balona będą stosować wiecznie. Ja dałem Krupie prosty warunek, albo na budowie nowego stadionu przed wyborami rozpoczną się prace, albo kolejny raz Uszokowi i jego ekipie nie dam się zrobić w balona. Już teraz wiadomo, że przed wyborami przy budowie stadionu nic się nie wydarzy, dlatego Krupa mojego głosu kolejny raz na pewno nie dostanie.

 5. hajna — 1 czerwca 2017 @ 16:58

  Było wiadomo że zostaną przecież plan Krupy wykonali zespół nie awansował więc jest ok a ci co tego nie rozumia niech dalij płaczą i wierzą ratuszowi.GKS to klub potrzebny do wyborów i tak jest przez ostatnie 20 lat reszta to obietnice z minimalnym pokryciem i trza być ślepy by tego nie widzieć bo i numery typu nowy stadion są już downo zgrane patrz cztery projekty zero realizacji bo 300 mln to dużo jak na Katowice a przebudowa to ino 100 mln plus koszt utrzymania w ekstraklasie 10-15 mln na rok A w Nice lidze koszty małe a efekt wyborczy ten sam.

 6. F.C.D.G. — 1 czerwca 2017 @ 08:49

  Jeden warunek: Jojko musi zostac!

 7. Ren — 31 maja 2017 @ 19:14

  macher też tak sądzę, bo w GieKSie się przecież przelewa, a kibiców że stadion pęka w szwach.

 8. Pepik78 — 31 maja 2017 @ 18:52

  To jakaś farsa a więc to będzie wyglądać jak w zeszłych sezonach. Na początek tradycyjnie pseudo wzmocnienia, gdzie nasze nowe nabytki po przekroczeniu, progu szatni zapomną jak gra się w piłkę. Żeby zatrzeć złe wrażenie, ustawimy sparingi z kelnerami, żeby wygrać z nimi do jaja. (PO co grać z kimś mocniejszym, który mógłby pokazać nasze braki?? Lepiej zagrać z kimś dużo słabszym). Po czym zachwytów nie będzie końca. Piłkarze poprawią swoje ego, zaś kibice będą pisać, że mamy ekipę nie tylko na ekstraklasę ale coś więcej. (Naiwnych kibiców u nas nie brakuje). Następnie pompowanie balona, przy czym obowiązkowo wysokie noty na zachętę. W pucharze max 2 mecze i odpadamy. Naiwni znów będą pisać, że dobrze się stało, bo skupimy się na lidze. W lidze piłkarze zamydlą oczy wygrywając jakieś tam mecze, zaś te ważne tradycyjnie przegrywamy. Tradycyjnie zero gwizdów, gdyż teraz w modzie jest poprawność. Pojawią się znów słowa z presją i kolejne głupkowate wypowiedzi naszych grajków. Na koniec max 5 miejsce. Niestety Panowie ja tego nie kupuję.

 9. Mecza — 31 maja 2017 @ 18:09

  Dobra decyzja, jak ktoś jest przeciwny niech poda jedno nazwisko które proponuje. Cygan nie jest idealny ale na dzisiaj nie ma innej opcji. Z drugiej strony organizacyjnie dobrze prowadzi klub. Nie było wpadek żadnych chyba. Nie możemy mówić że UM daje kase i dlatego, rozmawiajmy o normalności a normalmością w sporcie są pieniądze. Co do aspektu sportowego faktycznie porażka duża ale to on mówił blisko 2 lata temu że odcina się od zarządzania sportem i to wziął na siebie Motała. Jak słyszę że kolejnym trenerem może być znajomy Motały czyli Rumak to mi się nie podoba. Faktycznie musi się dogadywać z nowym trenerem ale ten ma marne doświadczenie.

 10. macher — 31 maja 2017 @ 17:41

  @ren nikt Ci nie kaze a moze to i lepiej

 11. Ren — 31 maja 2017 @ 17:17

  Czyli dalej dymanie kibiców i głaskanie się nawzajem po jajkach. To ja już dziękuję Poobserwuje sobie wyniki w necie, ale na stadion się już nie wybieram.

 12. Irishman — 31 maja 2017 @ 16:56

  OK, gratulacje.
  Tylko co dalej?

 13. grohhh — 31 maja 2017 @ 16:50

  A jo bych chcioł Schella za prezesa 🙁

 14. jaro — 31 maja 2017 @ 16:45

  WSZYSTKO SCIEMA ,KRĘTACZE WON !!!!!

 15. Marcin — 31 maja 2017 @ 16:27

  Panowie macie drugą szanse prosze was nie spierdolcie tego bo naprawde po jakimś czasie może być pięknie.GKS KATOWICE TO CAŁE NASZE ŻYCIE

 

Dodaj komentarz

*