Wychowankowie Podhala bezlitośni dla macierzystego klubu

Dodano przez Adi | 21 stycznia 2018 20:44
Licznik odwiedzin: 853

W 33 kolejce Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z piątym w tabeli Podhalem Nowy Targ. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 3 minucie meczu. Pod bramką Przemysława Odrobnego znalazł się Dusan Devecka, ale dobrze zachował się bramkarz Podhala. Po 2 minutach w dobrej sytuacji uderzał Jakub Grof i Odrobny ponownie interweniował. W 6 minucie na ławkę kar trafił Tomasz Malasiński, a po niewiele ponad minucie dołączył do niego Jakub Grof. Podhalanie grali jednak bardzo nieporadnie z przewagą 2 zawodników, a w 4 na 5 dobrze bronili Katowiczanie. W 12 minucie GieKSa wyszła na prowadzenie. Gola zdobył wychowanek Podhala, a aktualnie kapitan GKS-u, Tomasz Malasiński. Już po niecałej minucie podwyższyliśmy wynik. Kolejny z wychowanków Podhala, Patryk Wronka, przeprowadził świetną akcję, a na koniec wystawił krążek Jakubowi Grofowi. Przed kolejną szansą na gola stanęliśmy, gdy na ławkę kar trafił Damian Tomasik. Po mocnym uderzeniu Devecki najszybciej do krążka dopadł Wronka i skierował go do bramki. Po tym golu nastąpiła zmiana między słupkami Podhala. Z lodowiska zjechał Przemysław Odrobny, a jego miejsce zajął Błażej Kapica. Pod koniec tercji ponownie mieliśmy okazję gry z przewagą zawodnika, tym razem jednak nasze rozgrywanie przewagi wyglądało dużo gorzej i nie przyniosła ona gola. Nie można jednak na to specjalnie narzekać, bo i tak można było być bardzo zadowolonym z wyniku 0:3 po pierwszej tercji.

Na drugą tercję do bramki Podhala wrócił Odrobny i już po nieco ponad minucie puścił czwartą bramkę. Drugiego gola zdobył kapitan GieKSy Tomasz Malasiński. Następnie lekką przewagę zyskali Nowotarżanie, bardzo dobrze bronił jednak Shane Owen. Udało się go pokonać dopiero, gdy na ławkę kar trafił Bogusław Rąpała. Krążek odbił się od nogi Jarosława Różańskiego i wpadł do bramki, jednak sędzia po analizie wideo uznał, że nie było to celowe zagranie. Po chwili ponownie graliśmy w osłabieniu, ponieważ Lukas Martinka wystrzelił krążek poza lodowisko. Tuż po zakończeniu kary z kontrą wyszli Katowiczanie, ale Radosław Sawicki zakończył ją strzałem prosto w Odrobnego. Minęło kilkadziesiąt sekund, a kolejny zawodnik GKS-u został odesłany na ławkę kar. Tym razem był to Marek Strzyżowski. Podhalanie bardzo słabo jednak rozgrywali tę przewagę. Dość powiedzieć, że najlepszą sytuację w ciągu tych 2 minut miał Sawicki, który znalazł się sam przed Odrobnym, ponownie nie zdołał jednak go pokonać. W 36 minucie ponownie konieczna była analiza wideo. Po dobrym forczekingu GKS przejął krążek pod bramką Podhala i krążek zatańczył na linii bramkowej za Przemysławem Odrobnym. Sędzia uznał jednak, że nie przekroczył on w całości linii. Co się odwlecze to nie uciecze, bo już po kilkudziesięciu sekundach gola zdobył Marek Strzyżowski. Była to słabsza tercja od pierwszej w naszym wykonaniu, dużo zawdzięczaliśmy Shane’owi Owenowi, ale najważniejsze, że wynik wciąż był korzystny dla GieKSy.

Od początku ostatniej tercji spotkania inicjatywa była po stronie Nowotarżan, a Katowiczanie próbowali głównie kontrować. W 44 minucie na ławkę kar odesłany został Jakub Grof, ale kolejny raz nasze formacje od bronienia osłabień spisywały się bardzo dobrze. Następnie podyktowano dwie kary przeciwko Podhalu. Katowiczanie długo rozgrywali krążek, jednak oddawali za mało strzałów. Na niecałe 7 minut przed końcem drugą bramkę dla Podhala uderzeniem spod niebieskiej zdobył Oskar Jaśkiewicz. Po tym golu z pretensjami do sędziego ruszył Owen, ponieważ tuż przed strzałem był kontakt między naszym bramkarzem a jednym z zawodników Podhala. Sędzia pozostał niewzruszony, dodatkowo nałożył karę 2 minut na nasz zespół. Podczas bronienia osłabienia Devecka wystrzelił krążek poza lodowisko i kolejny raz musieliśmy grać z dwoma zawodnikami mniej na lodzie. Kolejny raz wyszliśmy z tego cało dzięki fantastycznym interwencjom Owena, a po zakończeniu kar wyszliśmy z kontrą. Po kilku próbach swoją trzecią bramkę zdobył Tomasz Malasiński. W końcówce meczu często dochodziło do przepychanek na lodzie. Na niecałe 2 minuty przed końcem spotkania na ławkę kar ponownie trafił Grof, a trener Podhala postanowił zdjąć bramkarza i wystawić dodatkowego napastnika, natomiast na 52 sekundy przed końcem zostaliśmy ukarani za nadmierną ilość graczy na lodzie. Po 7 sekundach trzecią bramkę dla Podhala zdobył Krzysztof Zapała. Jeszcze w ostatnich sekundach bliski gola był… Shane Owen, który spróbował strzelić na pustą bramkę, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:6. Dzięki 3 punktom GieKSa wyprzedziła w tabeli Cracovię i została wiceliderem PHL.

Zawodnik meczu: Tomasz Malasiński
– wychowanek Podhala nie miał dziś litości dla swojego macierzystego klubu. Nasz kapitan kolejny raz popisał się hat-trickiem. Litości dla byłego klubu nie miał również Patryk Wronka, który strzelił bramkę i zanotował 3 asysty, a świetne spotkanie rozegrał Shane Owen, ale wyróżnienie może trafić tylko do jednego gracza.

TatrySki Podhale Nowy Targ – TAURON KH GKS Katowice 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)
0:1 Tomasz Malasiński (Marek Strzyżowski) 11:38
0:2 Jakub Grof (Patryk Wronka, Tomasz Malasiński) 12:30
0:3 Patryk Wronka (Dusan Devecka, Jesse Rohtla) 5/4 14:14
0:4 Tomasz Malasiński (Patryk Wronka) 21:05
1:4 Jarosław Różański (Bartłomiej Neupauer) 5/4 26:18
1:5 Marek Strzyżowski (Jesse Rohtla, Andrej Themar) 36:59
2:5 Oskar Jaśkiewicz (Krzysztof Zapała) 53:10
2:6 Tomasz Malasiński (Patryk Wronka) 55:50
3:6 Krzysztof Zapała 5/3 59:15

TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny (Kapica) – Jaskiewicz, Tomasik, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz – Sulka, Samarin, Gruszka, Ogorodnikov, Biezais – Kapica, Pichnarcik, Michalski, Neupauer, Różański – Wsół, Mrugała, Michalski, Siuty, Svitac.
TAURON KH GKS Katowice: Owen, (Kosowski) – Wanacki, Cakajik, Strzyżowski, Rohtla, Themar – Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Sawicki – Rąpała, Grof, Majoch, Krawczyk, Dalidowicz – Skokan, Michał Rybak.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*