Wygrana w dobrym stylu – relacja ze sparingu z Polonią

O 16.00 GKS rozpoczął pierwszy mecz sparingowy na zgrupowaniu w Dzierżoniowie. Rywalem była trzecioligowa Polonia Świdnica. Trener GKS Rafał Górak wystawił w tym spotkaniu raczej drugi garnitur, więc szansę pokazania się w całości meczu mieli wszyscy testowani zawodnicy. Co ciekawe w bramce w pierwszej połowie stanął Arkadiusz Fabiański, brat Łukasza – bramkarza Arsenalu.

W pierwszej połowie katowiczanie stworzyli sobie sporo sytuacji bramkowych, ale wykorzystali tylko jedną. W zamieszaniu podbramkowym najskuteczniejszy okazał się Damian Nowak, który pokonał bramkarza rywali. Prowadzeniem GKS cieszył się przez ok. 12 minut, wtedy to rywale wyrównali. GKS był jednak stroną przeważającą.

Po zmianie stron Fabiańskiego zastąpił w bramce Maciej Wierzbicki. GKS nadal stwarzał sobie mnóstwo sytuacji (m.in. strzał w poprzeczkę) i w 61. minucie w końcu zdobył gola. Po świetnym dośrodkowaniu Bartosza Sobotki, gola z kilku metrów zdobył Jewhen Radionow. W 81. minucie ten sam zawodnik zdobył trzeciego gola – zobaczył, że bramkarz Polonii odsłonił krótki róg i spokojnie właśnie tam uderzył.

Trzeba powiedzieć, że z bardzo dobrej strony pokazali się zwłaszcza ofensywni testowani zawodnicy – Radionow i Damian Nowak. Takim meczem zdecydowanie zbliżają się do angażu w GieKSie. Należy jednak pochwalić całą drużynę, która stworzyła naprawdę dużą ilość sytuacji podbramkowych – mankamentem jednak była skuteczność.

O godzinie 18.00 GKS zagra drugi mecz kontrolny – tym razem z Lechią Dzierżoniów.