Zdziesiątkowana GieKSa zdobywa 3 punkty

Dodano przez Adi | 28 stycznia 2018 20:40
Licznik odwiedzin: 987

Aż 4 podstawowych zawodników TAURON KH GKS-u Katowice nie mogło wystąpić w meczu z JKH GKS-em Jastrzębie. W naszym składzie zabrakło Mikołaja Łopuskiego, Bartosza Fraszki, Marka Strzyżowskiego i Dawida Majocha. Początek meczu należał do Jastrzębian, ale GieKSa grała uważnie w obronie, a w bramce dobrze spisywał się Shane Owen. Z czasem spotkanie się wyrównało, a w 9 minucie w krótkim odstępie czasu na ławkę kar trafili Leszek Laszkiewicz i Ivan Jankovic. GKS przed ponad minutę i 20 sekund grał z przewagą dwóch zawodników, ale nie potrafił pokonać Ondreja Raszki w tym okresie. Wyszliśmy jednak na prowadzenie po minucie gry w pełnych składach. Jakub Grof podłączył się do akcji w ofensywie, objechał bramkę i efektownie umieścił krążek przy słupku. GieKSie udało się przetrwać grę w osłabieniu, gdy w 17 minucie ukarany został Bogusław Rąpała, a w ostatniej minucie tercji ponownie dwóch zawodników JKH trafiło na ławkę kar.

Drugą tercję rozpoczęliśmy więc od kolejnej podwójnej przewagi. Szybko założyliśmy zamek, a podania były wymieniane szybciej, niż w pierwszej tercji. Po przejęciu krążka przez Jastrzębian Tomasz Malasiński ostro zaatakował gracza przy krążku i otrzymał karę 2+10 za atak na głowę. GieKSa wciąż jednak grała w liczebnej przewadze. Wymieniliśmy kilka szybkich podań, a akcję wykończył Jesse Rohtla i podwyższył nasze prowadzenie. Kolejna bramka padła w 29 minucie. Po walce przy bandzie krążek trafił do Patryka Krężołka, a ten ładnie podał wzdłuż bramki do Radosława Sawickiego, który strzelił nad interweniującym Raszką. Po niecałych 5 minutach pierwszą bramkę zdobyło JKH, a jej strzelcem był były zawodnik GieKSy, Dominik Nahunko, który oddał kąśliwy strzał z nadgarstka. Po 40 minutach spotkania prowadziliśmy 1:3.

Ostatnią część spotkania GKS rozpoczął dosyć ostrożnie, lecz staraliśmy się kontrolować przebieg spotkania. Jastrzębie nie miało pomysłu na oszukanie naszej defensywy. Sytuacja zaczęła się zmieniać w okolicach 50 minuty, JKH zaczęło grać szybciej, a osłabieni Katowiczanie chcieli przede wszystkim nie stracić bramki. Jastrzębianom udało się jednak zdobyć kontaktową bramkę. W 54 minucie strzał Radosława Nalewajki odbił przed siebie Owen, do krążka najszybciej dopadł Tomasz Kulas i strzelił obok naszego bramkarza. Końcówka meczu zapowiadała się więc na bardzo nerwową. W 57 minucie i 3 sekundzie na ławkę kar trafił Jesse Rohtla. GieKSa dobrze się broniła, często przerywając akcje już przy próbie wjechania do tercji. Wybroniliśmy osłabienie, a na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu do boksu zjechał Ondrej Raszka. Nic to jednak nie dało i GKS zabiera ze sobą 3 punkty do Katowic. Mimo braku kilku kluczowych graczy zagraliśmy dużo lepiej niż z Orlikiem i mamy już 4 punkty przewagi nad trzecią w tabeli Cracovią.

Zawodnik meczu: Radosław Sawicki – pod nieobecność kontuzjowanych zawodników został przesunięty do wyższej formacji. Zdobył dziś bramkę i przez cały mecz prezentował się bardzo solidnie oraz walecznie.


JKH GKS Jastrzębie – TAURON KH GKS Katowice 2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
0:1 Jakub Grof 11:26
0:2 Jesse Rohtla – Martin Cakajik, Andrej Themar 4/3 21:54
0:3 Radosław Sawicki (Patryk Krężołek, Patryk Wronka) 28:31
1:3 Dominik Nahunko (Jakub Kubes, Łukasz Nalewajka) 33:03
2:3 Tomasz Kulas (Radosław Nalewajka, Tomas Kominek) 53:08

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Fucik) – Jankovic, Michałowski, Łukasz Nalewajka, Jarosz, Laszkiewicz – Homer, Lukacik, Kominek, Kulas, Bordowski – Gimiński, Kubes, Radosław Nalewajka, Wróbel, Nahunko – Matusik, Bigos, Bryk, Paś, Świerski.
TAURON KH GKS Katowice: Owen (Kosowski) – Cakajik, Wanacki, Themar, Rohtla, Krężołek – Martinka, Devecka, Sawicki, Wronka, Malasiński – Grof, Rąpała, Dalidowicz, Michał Rybak, Krawczyk – Skokan, Maciej Rybak.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*