Dołącz do nas

Piłka nożna

Boisko zamiast stołu – kto rządził w świąteczny weekend?

Avatar photo

Opublikowany

dnia

29. kolejka PKO BP Ekstraklasy ze względu na termin wypadający w Wielkanoc była rozgrywana w sobotę, poniedziałek i wtorek. Poniedziałkowe i wtorkowe mecze poprzedzane były minutą ciszy ku pamięci zmarłego Papieża Franciszka. Na boisku potknięcia zaliczyli lider rozgrywek Raków oraz trzecia Jagiellonia, na co pozytywnie zareagowali zawodnicy Lecha, którzy zdobyli ważne trzy punkty.

W Wielką Sobotę jako pierwsi zagrali ze sobą zawodnicy Piasta i Korony. Nie było to zbyt emocjonujące widowisko, a w pierwszej połowie lepiej spisywali się goście. W doliczonym czasie gry bramkę dającą prowadzenie Koronie zdobył Pau Resta. W drugiej części gry częściej atakowali gliwiczanie, przyniosło to skutek również w doliczonym czasie, kiedy to piłkę dośrodkowaną z rzutu różnego do siatki skierował Tomasz Mokwa. Mecz zakończył się wynikiem remisowym. W spotkaniu Śląska z GieKSą również obejrzeliśmy dwie bramki, a drugi raz z rzędu samobójcze trafienie zaliczył Petkov. Tuż przed przerwą podwyższył Repka, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Druga część gry należała do gospodarzy, którzy dwoili się i troili, aby odwrócić losy spotkania i zdobyć punkty potrzebne do utrzymania. Byliśmy jednak świadkami „festiwalu nieskuteczności”, bo choć zawodnicy z Wrocławia stwarzali sobie niemal stuprocentowe sytuacje, to bramka strzeżona przez Kudłę nie została trafiona i wrocławianie musieli uznać wyższość przyjezdnych. Dużo emocji towarzyszyło pojedynkowi rozegranemu w Łodzi, gdzie Widzew podejmował Motor. Najpierw z rzutu karnego podyktowanego po analizie VAR gola zdobył Wolski, potem piękną bramką uraczył nas Cybulski, lecz… nie została uznana (sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej). Jednak łodzianie doczekali się wyrównania po błędzie Najemskiego, który skierował piłkę do własnej bramki. Dwie minuty później bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Piotr Ceglarz. Wieczorem została przerwana seria dziewięciu z rzędu meczów bez porażki, a zarazem pierwsza wyjazdowa porażka w tym sezonie lidera rozgrywek – Rakowa Częstochowa musiał uznać wyższość Pogoni Szczecin. Zawodnicy Marka Papszuna od 16. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Otieno, którą obejrzał za brutalny faul na Kurzawie. Jedynego gola zdobył Wahlqvist w 37. minucie, a tak niski wymiar porażki to zasługa głównie Trelowskiego, który w bramce wyczyniał cuda.

W Wielkanocny Poniedziałek ekstraklasowe zmagania zaczęły się od meczu Puszczy i Radomiaka. W pierwszej połowie niewiele się działo, za to w drugiej zobaczyliśmy aż 4 bramki. Najpierw na prowadzenie wyszli goście, ale w 85. minucie wyrównała Puszcza. Minutę później Radomiak odpowiedział na to drugim golem, ale w doliczonym czasie gry zamieszanie w polu karnym wykorzystali gospodarze i mecz zakończył się remisem 2:2. Do dużej niespodzianki doszło w Białymstoku, gdzie Jagiellonia podejmowała Zagłębie Lubin. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, ale lubinianie szybko wyrównali i do przerwy był remis. W drugiej połowie zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego zagrali bardzo dobrze, a dwie bramki w końcówce strzelił Pieńko, co dało im trzecie z rzędu zwycięstwo i kolejne ważne punkty w walce o utrzymanie. Na Łazienkowskiej Legia mierzyła się z Lechią i tu również goście pokazali się z bardzo dobrej strony. Ładną bramkę z rzutu wolnego zdobył Kapić, ale tuż przed przerwą wyrównał Luquinhas. Na początku drugiej połowy rzut karny zmarnował Skhurin. W samej końcówce zawodnicy Lechii mieli piłkę meczową, jednak idealną sytuację zmarnował Bobcek, a w odpowiedzi na to zawodnicy Goncalo Feio w piątej minucie doliczonego czasu gry przechylili wynik meczu na swoją korzyść po bramce Ziółkowskiego. Potknięcie Rakowa i Jagiellonii wykorzystali za to zawodnicy Lecha, którzy w meczu z Cracovią od początku byli stroną przeważającą. Swoją 18. bramkę w sezonie zdobył Ishak. W 70. minucie wyrównali zawodnicy Cracovii, ale chwilę później przepięknym uderzeniem popisał się Sousa i Kolejorz zwyciężył, zrównując się punktami w tabeli z Rakowem.

We wtorek na zakończenie wielkanocnej 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy zamykająca ligową tabelę Stal Mielec podejmowała Górnika Zabrze, który w ubiegłym tygodniu pożegnał się z trenerem Urbanem, a jego miejsce na ławce zajął Piotr Gierczak. Goście przeważali przez większą część spotkania, ale byli bardzo nieskuteczni, nie pomogła nawet czerwona kartka, którą w 77. minucie obejrzał jeden z zawodników Stali. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. 

Piast Gliwice – Korona Kielce 1:1

Śląsk Wrocław – GKS Katowice 0:2

Widzew Łódź – Motor Lublin 1:2

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 1:0

Puszcza Niepołomice – Radomiak Radom 2:2

Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin 1:3

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 2:1

Lech Poznań – Cracovia 2:1

Stal Mielec – Górnik Zabrze 0:0

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Marzec na dłużej, kolejne odejścia

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Mateusz Marzec podpisał nowy kontrakt z GieKSą – umowa została przedłużona do czerwca 2027 roku.

30-latek w zakończonym sezonie rozegrał 29 spotkań w Ekstraklasie i był jednym z zawodników, którzy najczęściej wchodzili z ławki rezerwowych. W całym rozgrywkach zdobył dwie bramki, z czego najbardziej zapamiętamy pierwszą. Trafienie z Radomiakiem Radom było pierwszą bramką GKS Katowice po powrocie do Ekstraklasy. Marzec wystąpił również w dwóch spotkaniach Pucharu Polski.

Życzymy sukcesów w naszym klubie.

***

Jednocześnie w klubowym komunikacie o kadrze zespołu na zgrupowanie w Opalenicy przekazano, że bramkarz Przemysław Pęksa i obrońca Jakub Kaduk, którym wygasają kontrakty, nie pojadą na obóz przygotowawczy. Zawodnicy 30 czerwca tego roku staną się wolnymi graczami i opuszczą nasz klub.

Kontynuuj czytanie

Hokej

Do braci Hofman dołącza Hoffman

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Defensywę hokejowej GieKSy wzmocnił Zack Hoffman.

27-letni Kanadyjczyk do Europy trafił pod koniec zeszłego sezonu – rozpoczął go w ECHL, później jednak przeniósł się do Guildford Flames z brytyjskiej ligi EIHL, gdzie wystąpił w 14 meczach i zanotował 2 asysty. Mierzący 191 cm wzrostu obrońca odkąd tylko trafił do seniorskiego hokeja był zawodnikiem od zadań typowo defensywnych – więcej punktował jedynie w juniorskich rozgrywkach, ale grał tam tylko na niższych poziomach. Jego kontrakt będzie obowiązywać przez rok.

Witamy w GKS-ie!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga