Dołącz do nas

Piłka nożna

Na Bukowej Cracovia nie wygrywa!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Historię spotkań GieKSy z Cracovią możemy podzielić na trzy okresy. Najlepszy czas przypadł na lata 60-te kiedy to na 8 spotkań, 5 razy wygraliśmy a 3 razy zremisowaliśmy. Kolejne 4 spotkania rozegraliśmy w latach 80-tych i już nie było tak kolorowo. Katowiczanie odnieśli pierwszą porażkę, dwukrotnie zremisowaliśmy i raz wygraliśmy.  Najgorzej z rywalem z Krakowem wiedzie się nam już w nowym wieku. Na 4 spotkania 2 razy przegraliśmy, raz wygraliśmy i raz zremisowaliśmy.

liczba spotkań zwycięstwa remisy porażki bramki
16 7 6 3 17 – 11

Pierwsze spotkanie z Cracovią miało miejsce już 3 listopada 1963 roku. GKS grający jeszcze pod szyldem Rapida-Orzeł Wełnowiec, odniósł jak to się okazuje najwyższe zwycięstwo nad Pasami. Na Bukowej padło aż 7 bramek. Dla gospodarzy strzelał Szmidt (x2), Glick (x2) oraz Gajewski a dla rywala Hausner i Kowalik. Rapid-Orzeł Wełnowiec pewnie zwyciężył 5:2.

Ostatnie zwycięstwo nad Cracovią miało miejsce 30 października 2004 roku. GKS zasłużenie ale skromnie pokonał rywala 1:0, po golu z karnego Wróbla.

Katowiczanie musieli czekać kolejne 10 lat aby zmierzyć się z Pasami. Cracovia tylko na chwilę zagościła w I lidze i nie dała się pokonać GieKSie. Spotkania na Bukowej było bardzo emocjonujące. Dobry mecz, niezła oprawa i emocje do samego końca. Katowiczanie za sprawą Wołkowicza zdołali w końcówce doprowadzić do wyrównania. Rewanż w Cracovie w bardzo mroźne popołudnie przegraliśmy 0:1. Jednak nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze mimo, że od początku była wskazywana na porażkę.

sezon liga mecz
1. 1963/64 II liga Cracovia 1:1 GKS Katowice
2. 1963/64 II liga GKS Katowice 5:2 Cracovia
3. 1964/65 II liga GKS Katowice 0:0 Cracovia
4. 1964/65 II liga Cracovia 1:1 GKS Katowice
5. 1966/67 I liga GKS Katowice 1:0 Cracovia
6. 1966/67 I liga Cracovia 1:2 GKS Katowice
7. 1969/70 I liga Cracovia 1:2 GKS Katowice
8. 1969/70 I liga GKS Katowice 1:0 Cracovia
9. 1982/83 I liga Cracovia 0:0 GKS Katowice
10. 1982/83 I liga GKS Katowice 2:0 Cracovia
11. 1983/84 I liga Cracovia 1:0 GKS Katowice
12. 1983/84 I liga GKS Katowice 0:0 Cracovia
13. 2004/05 I liga Cracovia 2:0 GKS Katowice
14. 2004/05 I liga GKS Katowice 1:0 Cracovia
15. 2012/13 I liga GKS Katowice 1:1 Cracovia
16. 2012/13 I liga Cracovia 1:0 GKS Katowice

2 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

2 komentarze

  1. Avatar photo

    KOSZUTKA.EU

    22 września 2015 at 13:29

    Dziś Cracovia będzie miała swój pierwszy raz 🙁

  2. Avatar photo

    dolc

    22 września 2015 at 23:58

    Miała jak ktoś napisał wcześniej w innym temacie Św Mikołaje

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Potencjalni rywale w Lidze Konferencji

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.

GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).

ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.

Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.

Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.

Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.

W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)

MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Gabriel Kobylak 2028

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski. 

W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).

Życzymy powodzenia w naszych barwach!

Foto: GKSKatowice.eu

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga