Dołącz do nas

Hokej

[RELACJA] Kraków zdobyty. 19 wygrana hokeistów z rzędu

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po piątkowym zwycięstwie w Nowym Targu nad Podhalem 1:4, dziś hokeiści Tauron KH GKS-u Katowice udali się na ligowy mecz do Krakowa, by skrzyżować kije w ramach 27 kolejki Polskiej Hokej Ligi z miejscową Comarch Cracovią.

Pierwsza tercja meczu rozpoczęła się dość obiecująco dla naszego zespołu. Już w 1 minucie meczu groźnie na bramkę Cracovii uderzał Łopuski, lecz minimalnie niecelnie. W 4 minucie po raz pierwszy graliśmy w liczebnej przewadze i wystarczyły 32 sekundy, byśmy ją zamienili na gola. Wronka objechał bramkę, wyłożył krążek Rohtli, a ten precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu. Niestety długo nie cieszyliśmy się z prowadzenia. W 7 minucie gospodarze wyrównali. Domagała podał do Sveca, a ten huknął nie do obrony i Lindskoug skapitulował. Dalsza faza tej odsłony to wymiana ciosów obu drużyn. Swoich prób po naszej stronie próbowali Krawczyk oraz dwukrotnie Strzyżowski, lecz świetnie bronił bramkarz Cracovii. Nieco później rozpoczął się festiwal kar w obu drużynach i tak grając w końcu 4 na 3, w 16 minucie wyszliśmy ponownie na prowadzenie. Devecka „huknął” spod niebieskiej, krążek odbił się od bandy, a skuteczną dobitką popisał się Laakkonen. Wynik do końca tercji się nie zmienił i na pierwszą przerwę zjeżdżaliśmy z jedno bramkową zaliczką.

Druga odsłona meczu to w dalszym ciągu przewaga naszego zespołu. W 28 minucie powinniśmy prowadzić już dwoma bramkami, lecz Laakkonen z metra nie skierował krążka do pustej bramki. Oblężenie bramki Cracovii trwało w najlepsze, a krążek nie opuszczał tercji „Pasów”, niestety jednak nie chciał wpaść do bramki miejscowych. Co nie udało się wcześniej, udało się dopiero w ostatniej minucie drugiej tercji. 37 sekund przed jej zakończeniem, zawodnicy Cracovii zgubili krążek w środkowej tercji lodowiska, do „gumy” dopadł Strzyżowski i po niewielkim rajdzie pewnym strzałem pokonał Łubę. Ktoś mógłby w tym miejscu zastanawiać się, dlaczego nie opisujemy żadnej akcji Cracovii. Otóż żadnej godnej uwagi po prostu nie było, ponieważ to katowiczanie w pełni zdominowali rywala w tej części gry.

Ostatnia tercja spotkania wbrew pozorom dostarczyła najmniej emocji, choć przecież wynik pozostawał rzecz jasna sprawą otwartą. Podopieczni Toma Coolena rozbijali mądrze ataki Cracovii, nie pozwalając na zbyt wiele ofensywie krakowian. Swoją pracę w bramce perfekcyjnie wykonywał też Lindskoug, broniąc groźne strzały Kapicy i Csamango. W odpowiedzi podwyższyć prowadzenie próbował Fraszko, a także dwukrotnie Tuhkanen, lecz świetnymi interwencjami popisywał się Łuba. Pod koniec spotkania trener gospodarzy poprosił o przysługujący jego drużynie czas, a także zdecydował się na manewr ze ściągnięciem bramkarza, lecz na nic się to zdało. Cracovia była dziś za słaba, by zatrzymać rozpędzoną do granic możliwości katowicką maszynę, i to katowiczanie po końcowej syrenie mogli się cieszyć z 19 zwycięstwa z rzędu w trwającym sezonie.

Trzy gwiazdy meczu:
Pierwsza gwiazda meczu: Marek Strzyżowski
Druga gwiazda meczu: Janne Laakkonen
Trzecia gwiazda meczu: Jesse Rohtla

Comarch Cracovia Kraków – Tauron KH GKS Katowice 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
0:1 Jesse Rohtla – Patryk Wronka, Niko Tuhkanen (03:36, 5/4)
1:1 Emil Švec – Adam Domogała, Damian Szurowski (06:49, 5/4)
1:2 Janne Laakkonen – Dušan Devečka, Martin Čakajík (15:56, 4/3)
1:3 Marek Strzyżowski – Eetu Heikkinen, Janne Laakkonen (39:23)

Comarch Cracovia Kraków: Łuba – Kruczek, Sordon; Švec, Domogała, Kapica – Musioł, Bryniczka; Bepierszcz, Vachovec, Csamangó – Kamienieu, Szurowski; Kamiński, Zygmunt, Brynkus – Gajor, Dziurdzia; Kisielewski, Sztwiertnia, Krztoń.

Tauron KH GKS Katowice: Lindskoug – Tuhkanen, Heikkinen; Wronka, Rohtla, Łopuski – Čakajík, Devečka; Strzyżowski, Laakkonen, Pasiut – Wanacki, Krawczyk; Fraszko, Starzyński, Urbanowicz – Skokan, Sawicki, Krężołek.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Marzec na dłużej, kolejne odejścia

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Mateusz Marzec podpisał nowy kontrakt z GieKSą – umowa została przedłużona do czerwca 2027 roku.

30-latek w zakończonym sezonie rozegrał 29 spotkań w Ekstraklasie i był jednym z zawodników, którzy najczęściej wchodzili z ławki rezerwowych. W całym rozgrywkach zdobył dwie bramki, z czego najbardziej zapamiętamy pierwszą. Trafienie z Radomiakiem Radom było pierwszą bramką GKS Katowice po powrocie do Ekstraklasy. Marzec wystąpił również w dwóch spotkaniach Pucharu Polski.

Życzymy sukcesów w naszym klubie.

***

Jednocześnie w klubowym komunikacie o kadrze zespołu na zgrupowanie w Opalenicy przekazano, że bramkarz Przemysław Pęksa i obrońca Jakub Kaduk, którym wygasają kontrakty, nie pojadą na obóz przygotowawczy. Zawodnicy 30 czerwca tego roku staną się wolnymi graczami i opuszczą nasz klub.

Kontynuuj czytanie

Hokej

Do braci Hofman dołącza Hoffman

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Defensywę hokejowej GieKSy wzmocnił Zack Hoffman.

27-letni Kanadyjczyk do Europy trafił pod koniec zeszłego sezonu – rozpoczął go w ECHL, później jednak przeniósł się do Guildford Flames z brytyjskiej ligi EIHL, gdzie wystąpił w 14 meczach i zanotował 2 asysty. Mierzący 191 cm wzrostu obrońca odkąd tylko trafił do seniorskiego hokeja był zawodnikiem od zadań typowo defensywnych – więcej punktował jedynie w juniorskich rozgrywkach, ale grał tam tylko na niższych poziomach. Jego kontrakt będzie obowiązywać przez rok.

Witamy w GKS-ie!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga