Klęska w Bytomiu

Nie takiego wyniku oczekiwaliśmy po meczu z Polonią Bytom, zespół GieKSy jechał do „Stodoły” by po raz drugi w tym sezonie zdobyć punkty, nie udało się.
Już pierwsza tercja pokazała naszym hokeistom i kibicom, że nie ma co marzyć o wyprzedzeniu Polonii w ligowej tabeli. Trzy bramki zdobyte przez bytomian do pierwszej piętnastominutowej przerwy, pozostały bez naszej najmniejszej chociażby odpowiedzi.
W drugiej odsłonie to znów Polonia pierwsza w 29 minucie strzeliła bramkę, jednak tym razem spotkało się z naszą szybką odpowiedzią, po podaniu Tomáša Čičaly bramkę zdobył Michał Krokosz. Cios za cios, w tej fazie gry było, naprawdę ciekawie, dwie minucie po bramce Krokosza Polonia po podwyższyła przewagę do 4 bramek, ale chwilę później stopniała ona znów do trzech oczek, strzelcem był Kryštof Kafan a asystującymi para Bezuhłyj – Uherek. W 38 minucie po grze wysokim kijem przez Polonistę – Salamon, doszło do spięcia, w efekcie całej sytuacji dwóch polonistów dostało 4 minutowe kary, a nasz zawodnik Lukáš Piják dostał 4 minutową karę za „ostrość w grze” i 10 minutową za niesportowe zachowanie. Przewaga naszego zespołu nie dała jednak owoców, ba to Poloniści zdobyli szóstą bramkę w tym spotkaniu.

Trzecia tercja w najmniejszym stopniu nie poprawiła nam humorów, wręcz przeciwnie, to gospodarze dobili nasz zespół, trzy kolejne bramki bytomian, w tym jedna z rzutu karnego pogrążyły nasz zespół. Bramka Komarczewa w ostatnich sekundach, honoru nie uratowała.

Porażka w Bytomiu oznacza, że nasz zespół ma już tylko matematyczną szansę na wyprzedzenie Polonii, wyprzedza nas ona różnicą 17 punktów a do końca sezonu pozostało nam ledwie 8 spotkań. Zresztą, w sytuacji gdy nie wygrywamy w Bytomiu o jakimkolwiek gonieniu Polonistów możemy zapomnieć. Zapomnieć nie możemy jednak o naszym klubie, który mimo wszystko gra i walczył będzie w niedzielę na naszym obiekcie przeciw swym dzisiejszym oprawcom. Miejmy nadzieję, że uda nam się zrewanżować!