Dołącz do nas

Piłka nożna

Noty i opisy po Górniku Zabrze

Avatar photo

Opublikowany

dnia

GieKSa została dosłownie rozbita i wypunktowana przez Górnik, co ma odzwierciedlenie w ocenach. MVP spotkania wybraliście Oskara Repkę, którego zapamiętamy z solowego rajdu i bomby w słupek. Poniżej oceny poszczególnych graczy.

Dawid Kudła – 3,75
Przy pierwszej bramce bez szans, dobrze złapał strzał Podolskiego w pierwszej połowie. Trochę szczęśliwa, ale doskonała interwencja w 28. minucie. Masa obronionych strzałów, przy drugim golu bez szans. Przy trzecim ręce opadły, ale wydaje się, że coś dało się zrobić. W ostatnich minutach po rzucie rożnym instynktowna obrona nogami, gdzie przy strzale był rykoszet.

Marcin Wasielewski – 4,00
Uaktywnił się w dalszej części pierwszej połowy, ale nie było za dużo konkretów w pierwszej połowie z jego strony. Później lepiej nie było i opuścił boisko w 69. minucie, choć dużo biegał, to nic nie wybiegał w tym meczu.

Marten Kuusk – 3,39
Raz zagrał dobrze, raz gorzej, niestety po błędzie na koniec pierwszej połowy rywal miał bardzo dobrą okazję. W drugiej połowie bardzo mocno zaangażowany w grę obronną i chyba nieco zderzył się z brutalną rzeczywistością.

Arkadiusz Jędrych – 3,59
Obronił nogą strzał Podolskiego i wydaje się, że uratował zespół przed stratą drugiej bramki w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Nie będzie tego meczu dobrze wspominał, bo mimo braku bezpośredniego udziału w straconych golach, to ich ilość musi boleć.

Aleksander Komor – 2,75
Tak zaasekurował i wybił piłkę, że oddał Podolskiemu, który spokojnie wpakował do siatki obok bezradnego Kudły. Na radar krył Buksę, który oddał strzał z pola karnego na bramkę, ale Kudła był na posterunku.

Grzegorz Rogala – 3,00
Z trudnej pozycji zdołał oddać strzał, ale pomógł bramkarzowi obrońca w interwencji. W drugiej połowie ogrom niedokładności i prostych błędów, niestety nie będzie dobrze wspominał tego meczu, choć był aktywy i nie unikał gry, co przełożyło się na błędy.

Oskar Repka – 4,62
Wziął piłkę w środku pola, przedryblował pod pole karne i huknął w słupek, ale szkoda tej akcji. Pechowo zablokował strzał rywala, po czym straciliśmy bramkę. Fatalnie stracił piłkę w 55. minucie, co zakończyło się strzałem przeciwnika w poprzeczkę. Zmieniony w 60. minucie, ewidentnie nie szedł mu ten mecz od pewnego momentu.

Mateusz Kowalczyk – 4,28
Świetne przejęcie w 14. minucie dało nam świetną okazję, ale niestety niewykorzystaną. Później też miał dynamiczne wejścia po przejęciach w środku pola. Straty przeplatał dobrymi zagraniami.

Adrian Błąd – 3,5
Świetne dogranie do Rogali w 22. minucie. Dobra pozycja i siła strzału w 41. minucie, szkoda, że prosto w bramkarza. Niedokładności też było i mimo biegania bardzo widocznego nie wpłynął pozytywnie na wynik i zszedł w 69. minucie.

Bartosz Nowak – 2,68
Kapitalnie rozpędził akcję w 22. minucie, szkoda, że w kontynuacji nie poszedł do końca za strzałem przewrotką Bergiera, bo mógł sięgnąć piłkę. Ogólnie duże niezrozumienie z kolegami, brakuje precyzji przy ważnych piłkach do przodu. Błysk w 60. minucie kiedy odwrócił się z dwoma rywalami na plecach i pobiegł do przodu.

Sebastian Bergier – 2,85
W pierwszych minutach kilka razy mocno poturbowany przez rywali. Ładnie szukał piętką kolegi w polu karnym po podaniu Kowalczyka. Nie zdążył doskoczyć do rywala przy stracie drugiej bramki. Zmieniony w 60. minucie przez Galana.

Sebastian Milewski – 3,03 (zagrał od 60. minuty)
Taka bezjajeczna zmiana, ciężko go zapamiętać z tego spotkania, a grał 30 minut.

Borja Galan – 3,68 (zagrał od 60. minuty)
Mało jakościowa zmiana. Próbował pograć, ale chyba sam ze sobą, takie można było odnieść wrażenie. Ostatecznie dograł w końcówce dobrze do Czerwińskiego.

Mateusz Mak – bez oceny (zagrał od 69. minuty)
Pobiegał i próbował robić zamieszanie, ostatecznie nic z tego nie wyszło, choć jakieś pozytywy można znaleźć.

Alan Czerwiński – bez oceny (zagrał od 69. minuty)
Po wejściu dwukrotnie podał piłkę rywalom. Dobry strzał przed końcem regulaminowego czasu, ale ostatecznie po rykoszecie minimalnie nad bramką.

Alan Bród – bez oceny (zagrał od 82. minuty)
Po wejściu faul i sporo biegania bez piłki, a na koniec dał dobre dośrodkowanie w pole karne.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Aleksander Paluszek w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice poinformował o podpisaniu umowy z 24-letnim obrońcą Aleksandrem Paluszkiem. Zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem ważnym do 2027 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Paluszek trafił do GieKSy ze Śląska Wrocław, z którym w minionym sezonie spadł z Ekstraklasy. W barwach ekipy z Dolnego Śląska rozegrał 20 meczów i zdobył w nich jedną bramkę. Rok wcześniej sięgnął z nią po wicemistrzostwo Polski.

Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej 24-latek wystąpił w 67 spotkaniach, strzelając pięć goli. Wcześniej reprezentował również Górnik Zabrze.

Życzymy powodzenia i sukcesów w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Hokej

Polscy liderzy zostają

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko i Patryk Wronka przedłużyli swoje kontrakty o dwa lata.

Dla Pasiuta i Fraszki będą to już ósme sezony w GieKSie – choć Fraszko rozpoczął swoją przygodę w Katowicach rok wcześniej, to później na jeden sezon wrócił do Torunia. Nasz kapitan już 369 razy ubierał bluzę GieKSy w oficjalnych meczach, a jego asystent o 2 mniej. Pasiut zdobył 159 goli i zanotował 248 asyst, zaś Fraszko – odpowiednio 150 i 223. Obaj byli kluczowymi postaciami drużyny, która dwukrotnie wygrywała mistrzostwo Polski.

Mniejszy staż w barwach GKS-u ma Wronka, jest za to rekordzistą pod względem powrotów do Katowic – właśnie trwa jego już trzecia przygoda z GieKSą. W złoto-zielono-czarnych kolorach wystąpił 222-krotnie. Zdobył dla nas 87 bramek, a 177 razy asystował. Z GieKSą zdobył swój jedyny do tej pory złoty medal mistrzostw Polski.

Gratulujemy kontraktów!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga