Dołącz do nas

Hokej

[RELACJA] Niezakładana strata punktów. Pierwsze miejsce ucieka

Avatar photo

Opublikowany

dnia

1 lutego do Satelity przyjechała drużyna Ciarko STS-u Sanok. W składzie GieKSy po przerwie spowodowanej kontuzją ponownie pojawił się Grzegorz Pasiut, a w bramce kolejną szansę otrzymał Maciej Miarka. Mecz rozpoczął się o 18:30.

Choć przez pierwszą minutę niemal nie oddaliśmy krążka, to strata Erikssona w tercji ofensywnej zakończyła się sytuacją sam na sam Tamminena, który znalazł sposób na Miarkę. Niecałe pół minuty później otrzymaliśmy dobrą okazję, by szybko doprowadzić do wyrównania, bo na ławce kar zasiadł Wilusz. Jedyny groźniejszy strzał oddał Lehtonen, ale pewnie wyłapał Salama. W 5. minucie sędziowie ukarali natomiast Erikssona. Dwukrotnie próbowaliśmy zaatakować z kontry w osłabieniu, lecz bezskutecznie. W 9. minucie Monto wykazał się dobrym przeglądem sytuacji i wypuścił Krężołka sam na sam, ale ten został bez najmniejszego problemu zatrzymany przez bramkarza. O chwili efektownie chwycił strzał Wronki z bliska. Z każdą minutą Salama miał coraz więcej roboty, ale wywiązywał się z niej wzorowo. W 14. minucie pod bandą faulował Rąpała. Przed najlepszą okazją stanął Fraszko, który otrzymał podanie od Wronki zza bramki, ale znów bramkarz był górą. 18 minuta to kolejna kara Rąpały, który nieprzepisowo zatrzymywał Krężołka. Przed zakończeniem tercji jeszcze raz zakotłowało się przed bramką gości, ale na przerwę udaliśmy się z wynikiem 0:1.

Po 37 sekundach gry w drugiej odsłonie meczu Piippo otrzymał karę za spowodowanie upadku. W ciągu 2 minut nie stworzyliśmy żadnego zagrożenia. W 27. minucie Miarka przepuścił niegroźny strzał Bukowskiego między parkanami, ale krążek zatrzymał się na słupku. Po 3 minutach dominacji GieKSy Monto złapał karę w tercji ofensywnej. Gra w osłabieniu funkcjonowała znacznie lepiej, niż w przewadze. W 35. minucie po kontrze Bepierszcz ustrzelił słupek. Znów na długie minuty zamknęliśmy sanoczan pod ich bramką, ale zakończyła to kara Hudsona. Kontra Fraszko-Pasiut zakończyła się pudłem kapitana. Tuż po zakończeniu kary Filipek pokonał Miarkę strzałem po lodzie. Na 46 sekund przed końcem tercji na ławce kar wylądował Rompkowski. Po dwóch tercjach przegrywaliśmy 0:2.

Początek trzeciej tercji to kolejna kontra w osłabieniu, ale Salama barkiem odbił strzał Pasiuta po podaniu Fraszki. W 45. minucie pierwszy atak doprowadził do zamieszania pod bramką, jednak nikomu nie udało się skutecznie dobić. 2 minuty później Fraszko obił słupek. Kolejny raz okres gry w tercji rywala został przerwany przez karę – drugi raz tego dnia faulującym był Rompkowski. Podobnie jak na początku tercji z kontrą ruszył Fraszko, jednak wracający Tamminen odebrał mu krążek. Na ostatnie 27 sekund do Rompkowskiego dołączył Eriksson. Udało się przetrwać okres gry 3 na 5 bez straty gola, a następnie także pozostałą część kary Szweda. Na 4 minuty i 47 sekund przed końcem tercji Jekunen sfaulował Monto przed bramką. 15 sekund przed zakończeniem kary trener Płachta poprosił o czas. Na lodzie pojawił się dodatkowy napastnik zamiast Macieja Miarki. Gra 6 na 5 przyniosła skutek w postaci gola Hudsona, po czym zostały nam 2 minuty i 29 sekund na wyrównanie. Miarka znów zjechał do boksu. Po uderzeniu Wronki z backhandu z najbliższej odległości dobijał Kruczek, ale nie wyminął parkana Salamy. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.

GKS Katowice – Ciarko STS Sanok 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
0:1 Sami Tamminen 1:01
0:2 Konrad Filipek 38:24
1:2 Carl Hudson 57:31 6/5

GKS Katowice: Miarka (Murray) – Rompkowski, Valtola, Fraszko, Pasiut, Wronka – Kruczek, Wajda, Eriksson, Michalski, Krężołek – Hudson, Wanacki, Lehtonen, Monto, Kolusz – Musioł, Yakimenko, Bepierszcz, Smal, Prokurat.

Ciarko STS Sanok: Salama (Spesny) – Piippo, Jekinen, Sienkiewicz, Mocarski, Bukowski – Marva, Karlsson, Sawicki, Tamminen, Mokshantsev – Rąpała, Biłas, Bielec, Wilusz, Filipek – Wróbel, Florczak, Łyko, Bar, Biały.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Marzec na dłużej, kolejne odejścia

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Mateusz Marzec podpisał nowy kontrakt z GieKSą – umowa została przedłużona do czerwca 2027 roku.

30-latek w zakończonym sezonie rozegrał 29 spotkań w Ekstraklasie i był jednym z zawodników, którzy najczęściej wchodzili z ławki rezerwowych. W całym rozgrywkach zdobył dwie bramki, z czego najbardziej zapamiętamy pierwszą. Trafienie z Radomiakiem Radom było pierwszą bramką GKS Katowice po powrocie do Ekstraklasy. Marzec wystąpił również w dwóch spotkaniach Pucharu Polski.

Życzymy sukcesów w naszym klubie.

***

Jednocześnie w klubowym komunikacie o kadrze zespołu na zgrupowanie w Opalenicy przekazano, że bramkarz Przemysław Pęksa i obrońca Jakub Kaduk, którym wygasają kontrakty, nie pojadą na obóz przygotowawczy. Zawodnicy 30 czerwca tego roku staną się wolnymi graczami i opuszczą nasz klub.

Kontynuuj czytanie

Hokej

Do braci Hofman dołącza Hoffman

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Defensywę hokejowej GieKSy wzmocnił Zack Hoffman.

27-letni Kanadyjczyk do Europy trafił pod koniec zeszłego sezonu – rozpoczął go w ECHL, później jednak przeniósł się do Guildford Flames z brytyjskiej ligi EIHL, gdzie wystąpił w 14 meczach i zanotował 2 asysty. Mierzący 191 cm wzrostu obrońca odkąd tylko trafił do seniorskiego hokeja był zawodnikiem od zadań typowo defensywnych – więcej punktował jedynie w juniorskich rozgrywkach, ale grał tam tylko na niższych poziomach. Jego kontrakt będzie obowiązywać przez rok.

Witamy w GKS-ie!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga