21. kolejka – zapowiedź

Dodano przez GoT | 16 marca 2012 16:36
Licznik odwiedzin: 3662

Przerażający jest fakt, że prawie 1/3 roku nasi piłkarze nie mogą uprawić swojego zawodu na pełnych obrotach. Jeszcze bardziej przerażające jest to, że my to znaczy kibice nie możemy przez tyle czasu cieszyć się piłkarskimi emocjami. Na szczęście pustka, którą wszyscy fani odczuwali przez ostatnie kilkadziesiąt dni będzie miała swój kres już w najbliższą sobotę. Sprawdźmy co konkretnie nas czeka podczas trzeciego weekendu marca.

Runda wiosenna rozpocznie się o godzinie 15:00 w Łęcznej, gdzie miejscowa Bogdanka podejmie Flotę Świnoujście. Sąsiadujące w tabeli zespoły dzieli zaledwie punkt na korzyść Wyspiarzy. W pierwszym meczu tych drużyn wygrał ówczesny gospodarz ze Świnoujścia. Trudno wskazać faworyta tego pojedynku. Typ: X.

Godzinę później na murawę w Płocku wybiegną jedenastki reprezentujące Wisłę oraz Olimpię Elbląg. Oba zespoły na wiosnę będą walczyły o życie. Olimpia jest ostatnia w tabeli a na swoim koncie ma ledwie 13 punktów, Wisła jest tuż nad kreską. W pierwszym meczu padł remis 1:1. Wydaje się, że w zimie to Płocczanie dokonali istotniejszych ruchów kadrowych i to oni będą faworytami tego meczu. Typ: 1.

Do Gdyni po zwycięstwo przyjedzie wicelider z Niecieczy. Arka ma za sobą przetarcie przed ligą w postaci pucharowego meczu ze Śląskiem Wrocław. Wzmocniona pozyskanym z Bogdanki Wallace’m Perezem oraz Tomasikiem z Floty ze Śląskiem zagrała świetne spotkanie i wygrała 2:0. Dodając do tego powracającego do Polski Nwagou (król strzelców I ligi 2010/2011) oraz atut w postaci własnego boiska, to Arka wyrasta na faworyta meczu. Nie zmieni tego fakt, że w pierwszym starciu tych drużyn wygrała Nieciecza. Typ: 1.

Punktualnie o 18:00 rozpocznie się nie tylko mecz GieKSy z Ruchem Radzionków, ale również starcie Polonii Bytom z Sandecją Nowy Sącz. Gospodarze dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży Świerczoka do Bundesligi solidnie wzmocnili swój skład. Takie nazwiska jak Cabaj, Hermes, Kobylik, Maliszewski, czy Trytko mogą sprawić, że I liga w Bytomiu zostanie utrzymana. Wielce prawdopodobne, ze w barwach Sandecji tego dnia zobaczymy Mateusza Niechciała, który zostawił w Katowicach kawał zdrowia. Co ciekawe na ławkach trenerskich obu zespołów zasiądą trenerzy, którzy nie tak dawno pracowali w GieKSie – Fornalak po stronie Polonii oraz Moskal po stronie Sandecji. W Nowym Sączu lepsza okazała się skazywana na porażkę Polonia. Spotkanie powinno być wyrównane. Typ: X.

Szlagierem 21. kolejki będzie ostatni sobotni mecz pomiędzy Pogonią Szczecin a Piastem Gliwice. Obie ekipy w rundzie jesiennej należały do najlepszych, a i w zimie kierowały się zasadą: „kto się nie wzmacnia, ten się osłabia” i mimo zadowalającego wyniku sportowego dokonały istotnych roszad kadrowych. Mimo, że na jesień wygrał Piast, to Pogoń poza meczem z Dolcanem u siebie wyrywała wszystkie mecze i to Portowcy są faworytem. Typ: 1.

Niedzielne mecze zainauguruje mecz w Poznaniu pomiędzy Wartą a KS Polkowice. W rundzie jesiennej w Polkowicach padł remis 0:0. Warta dotąd głównie rozczarowywała, ale z Polkowicami powinna sobie poradzić. Typ: 1.

Absolutną rewelacją ligi jest Kolejarz Stróże. Czy tak będzie na wiosnę? Pierwszy sprawdzi to Dolcan Ząbki, który nie ma miłych wspomnień z pierwszego meczu (porażka 1:2). Za Dolcanem przemawia niewiele, więc gdybyśmy mieli postawić na kogoś z tej dwójki pieniądze, byłby to zespół ze Stróż. Typ: 1.

W spotkaniu zamykającym kolejkę Zawisza pójdzie w szranki z Olimpią Grudziądz. W Grudziądzu lepszy był Zawisza i teraz również prawdopodobnie tak będzie. Typ: 1.

Jak widać w większości meczów ze wskazaniem faworyta większych problemów nie było. Tak naprawdę jednak trudno oceniać co poszczególne zespoły pokażą kibicom po ponad trzech miesiącach przygotowań. Nie brakuje hitów w postaci meczów Pogoni z Piastem oraz Arki z Flotą. To powinna być dobra kolejka, liczymy na to.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*