Analiza graficzna bramek z Floty

Dodano przez Shellu | 29 lipca 2013 13:06
Licznik odwiedzin: 1610

W meczu Flota Świnoujście – GKS Katowice padła tylko jedna bramka. Można przyczepić się do naszych piłkarzy o postawę przy tej akcji. Mimo że zastosowali pressing, udało się z niego wyjść głównie Rafałowi Grzelakowi, który wypuścił Marka Opałacza, a ten strzelił bramkę. Nie popisał się interweniujący „na raz” Dominik Sadzawicki, przyspał też nieco Tomasz Wróbel, który jeszcze próbował ratować sytuację, bez powodzenia.

1:0 Opałacz (43)

Flo 1-0 1

Piłka zagrywana do Rafała Grzelaka. Podbiega do niego z tyłu Kamiński, aby spróbować przerwać atak. Na razie akcja toczy się w środku boiska i niekoniecznie zanosi się na to, że będzie przeniesiona na skrzydło. Z takiego założenia chyba wychodzą nasi zawodnicy. Opałacz w „bezpiecznej” odległości od naszej bramki.

Flo 1-0 2

Grzelak otrzymuje piłkę.

Flo 1-0 3

Kamiński stara się go zaatakować, ale ten dobrze się zastawia.

Flo 1-0 4

Grzelak odbiegł od Kamińskiego i rozgląda się, czy ma na skrzydle miejsce do zagrania.

Flo 1-0 5

W tym momencie do przodu rusza Opałacz, który ma cały wolny korytarz. Zwraca uwagę zachowanie Wróbla – choć gra w środku, to zupełnie nie widzi, co się dzieje za jego plecami z prawej strony (powinien tam być Gancarczyk). Sadzawicki ustawiony bardziej centralnie.

Flo 1-0 6

Spójrzmy ile miejsca ma Opałacz. Grzelak jednym podanie minął czwórkę naszych zawodników (Kamińskiego, Cholerzyńskiego, Gancarczyka i Wróbla). Wróbel został nieco w blokach i dopiero teraz rusza na ratunek. Opałacz zaraz będzie w sytuacji 1 na 1 z Sadzawickim.

Flo 1-0 7

Następuje ten pojedynek, Wróbel już na linii 16 metrów. Opałacz ma trzy możliwości: zagrywać na 15. metr do swojego partnera (przy nim Chwalibogowski), na 8. metr, gdzie rywala pilnuje Napierała lub też mijać Sadzawickiego.

Flo 1-0 8

Decyduje się na ten trzeci wariant. Sadzawicki poszedł w tej sytuacji „na raz” i w bardzo prosty sposób dał się minąć. Chwalibogowski… pokazuje komuś, żeby pilnował zawodnika na 15. metrze.

Flo 1-0 9

Opałacz jeszcze kawałek podprowadza sobie piłkę.

Flo 1-0 10

Mocne uderzenie na bramkę Budziłka.

Flo 1-0 11

I Flota strzela GieKSie zwycięską bramkę.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*