Banik Ostrava charakterem i determinacją zapewnił sobie utrzymanie w 1 lidze

Dodano przez Misiek | 30 maja 2018 08:31
Licznik odwiedzin: 1130

Piłkarze Banika pokazali co to znaczy charakter i zaangażowanie i dzięki temu zdołali się utrzymać w lidze. Gdyby nasi kopacze, choć w połowie byli tak zdeterminowani to teraz świętowalibyśmy awans do ekstraklasy.

Od początku Banik robił wszystko, aby objąć prowadzenie już w 21. minucie Dyjan Azevedo miał idealną okazję, ale niestety nie trafił na pustą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, tak samo, jak w Jihlavie co dawało awans piłkarzom z Ostravy. W drugiej połowie w 58. minucie Martin Fillo nie wykorzystał rzutu karnego i nadal był remis. Siedem minut później Dame Diop strzałem głową trafia do siatki i wyprowadza Banik na prowadzenie. Minutę później Karvina również objęła prowadzenie i aby się utrzymać Banik musiał wygrać swoje spotkanie. W 76. minucie piłka odbiła się od obrońcy Brna i Marek Hlinka z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie. Do końca spotkania piłkarze z Ostravy kontrolowali, to co się działo na boisku i dowieźli upragnione zwycięstwo do dziewięćdziesiątej minuty. Karvina swoje spotkanie również wygrała 2:0 i zdołała utrzymać się w lidze. Spadło Brno oraz Jihlava, a w ich miejsce wejdzie Opava i Pribram. Na podsumowanie sezonu jeszcze przyjdzie czas, ale w tym miejscu warto zaznaczyć, że Bohumil Panic doskonale się spisał jako nowy szkoleniowiec, ponieważ objął drużynę z Ostravy znajdującą się w bardzo trudnej sytuacji. Mistrzostwo Czech wywalczyła Victoria Pilzno z przewagą siedmiu punktów nad drugą Slavią Praga.

FC BANÍK OSTRAVA  FC ZBROJOVKA BRNO 2:0 (0:0)

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Stáňa, Procházka, Šindelář, Fleišman (82. Jirásek) – Fillo, Hlinka, Hrubý, de Azevedo (56. Granečný) – Poznar (74. Baroš), Diop.

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Sukup, Pavlík, Vraštil, Kryštůfek (87. Ashiru) – Sedlák – Acosta, Krejčí, Růsek (63. M. Vintr), Lutonský (75. J. Šural) – Bazeljuk.

Żółte kartki: Stáňa – Růsek, Bazeljuk, Kryštůfek, Krejčí, J. Šural.

Sędzia: Pavel Kralovec

Widzów: 13273