Elektryzująca zagłębiowsko-śląska batalia. Media przed meczem Zagłębie-GKS

Dodano przez Witek | 29 listopada 2015 08:35
Licznik odwiedzin: 1336

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mass mediów na temat dzisiejszego spotkania Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice:

 

 

 

sportowefakty.wp.pl – Elektryzująca zagłębiowsko-śląska batalia

 

 

[…] Kolejna odsłona zagłębiowsko-śląskiej konfrontacji budzi jak zawsze duże emocje. Dotyczy to zwłaszcza kibiców obu drużyn, gdyż piłkarze tradycyjnie już tonują nastroje przed pojedynkiem.

[…] Z kolei katowiczanie mają mniej udany sezon. Ligowe rozgrywki rozpoczęli oni słabo, ale odkąd GKS przejął Jerzy Brzęczek, to drużyna zanotowała znaczy awans w ligowej tabeli. – Chcemy wciąż pielęgnować cel, który mamy od paru tygodni – zaznaczył Grzegorz Goncerz.

Jeden z liderów katowickiej drużyny zdaje sobie sprawę, że niedzielne spotkanie nie będzie należało do łatwych. – Jedziemy na ciężki teren, Zagłębie miało fantastyczny rok. Awansowało do I ligi, w której spisuje się bardzo dobrze. Dostało się też do półfinału Pucharu Polski, ale my nie jedziemy tam się bronić. Wierzymy w swoje umiejętności i będziemy chcieli miło zakończyć rozgrywki w tym roku – powiedział.

Trudno wskazać faworyta niedzielnego pojedynku. W spotkaniach Zagłębia z GKS-em w grę wchodzą dodatkowe emocje, które mimo zaprzeczeń mogą udzielić się także piłkarzom. Atutem sosnowiczan bez wątpienia będą trybuny, bilety na ten mecz rozchodziły się bardzo szybko, a głośny doping będzie pewnym elementem batalii.

 

 

 

katowickisport.pl – Zagłębie chce znów pokonać GieKSę

 

 

[…] Katowiczanie chcą zrewanżować się za porażkę w rundzie jesiennej, kiedy 8 sierpnia przy Bukowej przegrali z Zagłębiem 0:1. Szkoleniowiec ekipy z Sosnowca jest tego świadom. – Będziemy chcieli ten mecz wygrać – mówi otwarcie Derbin.

Mecze pomiędzy GKS-em a Zagłębiem często dostarczają sporych emocji i nie inaczej ma być w niedzielę. Derbin przyznaje jednak, że w drużynie nie panuje atmosfera szczególnej mobilizacji. – Na pewno to spotkanie ma bardzo dużą wagę. Mecze pomiędzy GKS-em a Sosnowcem są prestiżowe. Dla zawodników jednak będzie to, myślę, mecz jak każdy inny.

 

 

 

slask.sport.pl – Artur Derbin: GieKSa to już nie ten sam zespół

 

 

Na starcie z GKS-em Katowice czekają na Stadionie Ludowym od początku sezonu. – To mecz inny niż wszystkie. Tyle, że my nie możemy zachowywać się jak kibice. Na boisko musimy wyjść skoncentrowani i z chłodnymi głowami – mówi Artur Derbin, trener Zagłębia Sosnowiec

W niedzielę Zagłębie ma wspierać z trybun komplet kibiców, którzy liczą na powtórkę z lipca, gdy sosnowiczanie nieoczekiwanie wygrali na Bukowej 1:0.

[…] Zagłębie nie zagra z GKS-em Katowice w najsilniejszym składzie. Z powodu nadmiaru żółtych kartek na boisku zabraknie Łukasza Matusiaka. – To duża strata, bo to nasz wojownik, człowiek od czarnej roboty. Kadrę mamy jednak liczną, więc wartościowe zastępstwo na pewno się znajdzie – zaznacza Derbin.
GKS, po tym jak trenerskiej ławce zespołu usiadł Jerzy Brzęczek, kolejka po kolejce zbliża się do ligowej czołówki. – To już inny zespół od tego, z którym mierzyliśmy na początku rozgrywek. Analiza dopiero przed nami, ale oczywiście szczególną uwagę zwrócimy na Grzegorza Goncerza. To lider tej drużyny i bardzo groźny piłkarz – podkreśla Derbin.

 

 

 

polsatsport.pl – Dziś hit 1 ligi: Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice.

 

 

W hitowym starciu 1 ligi Zagłębie zmierzy się z GKS-em Katowice. Piłkarze z Sosnowca na domowe zwycięstwo z Gieksą czekają aż 31 lat.

[…] Derbowe starcia Zagłębia z GKS-em mają wieloletnią tradycję. Trasę dzielącą siedziby obu klubów – 10 kilometrów – piłkarze pokonywali dziesiątki razy. Ostatni raz piłkarze ze Stadionu Ludowego wygrali u siebie z sąsiadami z Katowic w 1984 roku! Dawno, a więc przy komplecie publiczności zawodnicy Artura Derbina spróbują przełamać tę trwającą 31 lat niemoc.

Piąte w tabeli Zagłębie, dodatkowo rozochocone niedawnym awansem do półfinału Pucharu Polski, wydaje się być faworytem, ale GKS broni z pewnością nie złoży. Gieksiarze do Zagłębia tracą w rozgrywkach 1 ligi tylko trzy punkty i jeżeli przy Kresowej wygrają, to doskoczą do odwiecznego rywala. Pomóc w tym ma najlepszy snajper ligi Grzegorz Goncerz.

 

 

 

zaglebie.sosnowiec.pl – Przed meczem z GKS – em Katowice

 

 

[…] Dla Jerzego Brzęczka niedzielny mecz będzie jedenastą potyczką przeciwko Zagłębiu Sosnowiec w roli trenera. Poprzednie dziesięć toczył jako szkoleniowiec Rakowa Częstochowa w II lidze. 3 razy wygrał (w tym 1 raz na Stadionie Ludowym), 4 razy przegrał, a 3 mecze zakończyły się podziałem punktów.

[…] Zwycięstwo w niedzielnym czasie sprawi, że sosnowiczanie będą mieli szansę na zajęcie drugiego miejsca przed zimową przerwą. Remis zapewni nam co najmniej czwarte miejsce, a w przypadku ewentualnej porażki, przy skrajnie niekorzystnym scenariuszu grozi Zagłębiu spadek nawet na dziewiątą pozycję.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*