GieKSa.pl Ciebie potrzebuje! Tak, właśnie Ciebie! Przeczytaj i… dołącz do nas!

Dodano przez kosa | 4 lipca 2018 20:18
Licznik odwiedzin: 1273

Kilka dni temu na forum kibiców ukazał się post naszego redaktora Błażeja, w którym wypunktował kogo i czego potrzebuje nasza redakcja w zbliżającym się sezonie. W skrócie tę sprawę poruszaliśmy także w ostatnim podcaście „Trójkolorowa połowa” (kliknij tutaj).

Poniżej prezentujemy cały apel. W razie chęci pomocy zapraszamy do kontaktu pod mailem gieksainfo[at]gmail.com. Działalność w GieKSa.pl jest społeczna i nie jest przewidziane za nie żadne wynagrodzenie. Jednakże tworzenie najlepszej strony klubowej w Polsce prowadzonej przez kibiców jest chyba tego warte? 😉 

„Jak co roku mniej więcej o tej porze zwracamy się do Was z prośbą o pomoc.

Szukamy osób, które mogą wesprzeć nas w działalności na rzecz GieKSy — szukamy osób, które po prostu mogą oddać trochę swojego czasu dla strony, klubu i przede wszystkim kibiców. Obecnie coraz trudniej z uwagi na brak osób prowadzić nam stronę i robić wszystkie newsy około-meczowe. Na razie udaje nam się jakoś łatać wszystkie dziury, ale musimy przyznać, że nie jest to sprawa łatwa. Dlatego zwracamy się do Was, naszych odbiorców z prośbą o pomoc. Prosiłbym by każdy, chociaż uważnie przeczytał ten tekst i pomyślał przez chwilę, czy mógłby w czymś pomóc, czy się w czymś sprawdzić. To naprawdę nie jest trudne, a może komuś to pomoże w rozwoju, czy to zawodowym, czy osobistym.

Do pomocy szukamy osób:

– odpowiedzialnych za krótkie artykuły na stronę, typu: weekendowy rozkład jazdy, zapowiedź kolejki, gdzie opisujemy spotkania, podsumowanie kolejki itd. Są to naprawdę proste newsy, których zrobienie zajmie ogarniętej osobie maksymalnie 15 minut. A mówimy tutaj o całym tygodniu na przygotowanie tego.

– fotografa na wyjazdy — szukamy osoby, która chciałaby robić zdjęcia na meczach wyjazdowych. Przydałoby się, żeby ta osoba określiła, że mogłaby być np. na 70 proc. wyjazdów. To już coś. Sprzęt i instrukcje co jak robić, jak wklejać itd. przekażemy. Nie jest to trudne.

– osoby do dłuższych form pisanych — jak ktoś się czuje na siłach, to oczywiście zapraszamy do jakiś szerszych felietonów, przemyśleń własnych itd. Brakuje nam trochę osób do takiego pisania, by strona była ciekawsza.

– osobę odpowiedzialną za materiały video — szukamy osoby, która chciałaby filmować mecze, kibiców i robić z tego filmiki. Przydałoby się, by taka osoba miała swój komputer. Podstawowego montażu nauczymy bez problemu. Nie jest to skomplikowane.

– piłkarki — szukamy osoby, która chciałaby pisać o tej sekcji. Nie ma tutaj wielkiej filozofii. Wystarczy, że ta osoba się postara i po prostu zbierze odpowiedni wywiad o danym spotkaniu. Nie wymagamy obecności na tych meczach, chyba że ktoś lubi i jeździ, tak czy siak, to tym lepiej. Jeden news na tydzień wystarczy.

To są najpilniejsze rzeczy, których potrzebujemy, jeśli chodzi o ludzi i pracę przy stronie. Dodatkowo są jeszcze takie małe rzeczy, które jakby ktoś pomógł, to by było fajnie:

– dżingiel do podcastu — przydałoby się zrobić jakiś profesjonalny. Jak ktoś umie i ma możliwość, to zapraszamy do pomocy. Przydałoby się coś zmienić w tej sprawie.

– intro — potrzebujemy nowego intro do materiałów video. Jak ktoś się czymś takim zajmuje, to zapraszamy do kontaktu.

– „youtubera” – jeśli ktoś czuje się na siłach i chciałby tworzyć coś fajnego ze stadionu GieKSy, czy to z wyjazdów to zapraszamy. Zależałoby nam na osobie, która czuje takie rzeczy, która się tym interesuje, która ma zajawkę, a dodatkowo coś tam wie o GieKSie. Pomoglibyśmy ze sprzętem i ewentualnymi pomysłami. Potrzebujemy tylko osoby, która by to ogarnęła.

– sprzęt — na tę chwilę nie jest nam potrzebny sprzęt drogi typu kamery itd., ale jeśli ktoś ma w domu niepotrzebne „kijki do selfie”, czy też chciałby wesprzeć nas zakupem kart pamięci, to zawsze chętnie przygarniemy takie sprzęty.

– nowe formaty — jeśli ktoś ma pomysły jakieś na nowe formaty na stronie, chciałby się w coś zaangażować, czego nie wymieniłem, to zapraszamy do kontaktu. Wszystko przedyskutujemy i pomyślimy, co i jak można zorganizować.

Kolejna ważna rzecz, czyli TRANSPORT. Zasadniczo w ostatnich latach dzięki uprzejmości paru osób z forum radziliśmy sobie. Na bliskie wyjazdy jeździmy za swoje, ale te dłuższe są problemem niekiedy. Staramy się zawsze, by w ostateczności wypożyczać auto, ale w tym sezonie nie musieliśmy tego robić. Jeśli ktoś mógłby pomóc w tej sprawie, to również prosimy o kontakt. Nie mówimy tutaj o wszystkich wyjazdach, ale np. jeśli ktoś mógłby zadeklarować, że np. na Chojnice może z nami jechać, to byłoby to już duże ułatwienie. Koszty paliwa itd. jeśli ktoś nie ma auta służbowego, to zwrócimy.

Wszystkie inne formy pomocy również chętnie przyjmiemy i przemyślimy. Prosiłbym pisać na maila gieksainfo[at]gmail.com wszystkich, którzy gdzieś widzą się w naszym gronie.

Prosiłbym również, jeśli byście mogli przekazać innym nasze propozycje i prośby.”

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Jurgen — 7 lipca 2018 @ 21:06

    Zdjęcia z wyjazdów jestem w stanie ogarnąć. Jestem praktycznie na każdym meczu wyjazdowym jeśli tylko jadą kibice…

  2. Mecza — 5 lipca 2018 @ 08:12

    Zazwyczaj wszystko rozbija się o kasę, może pomyśleć nad komercjalizacją strony lub jakiejś jej części? Wiadomo, zasięg jest ważny ale tworzycie wartościowe materiały i aż szkoda że za darmo. Być może płatny podcast, reklama w połowie. Trzeba by było badanie rynku zrobić ile osób i ile mogłoby zapłacić. Wiadomo, można też wpłacić datek ale człowiek jest tak skonstruowany że woli płacić i coś dostaje w zamian niż płacić wiedząc że inni mają free. Niestety ta komercjalizacja będzie miała szansę powodzenia gdy kopacze zadomowią się na dłużej w ekstraklasie.

 

Dodaj komentarz

*