Hat-trick Themara, GieKSa wiceliderem!

Dodano przez Adi | 9 stycznia 2018 21:25
Licznik odwiedzin: 844

TAURON KH GKS Katowice pokonał w wyjazdowym spotkaniu PGE Orlik Opole 3:5. Trzy gole, podobnie jak w poprzednim spotkaniu z Orlikiem, zdobył Andrej Themar i wysunął się na prowadzenie w ligowej tabeli strzelców. Łącznie przeciwko tej drużynie strzelił w trzech meczach już siedem bramek i wykorzystał decydujący rzut karny w pierwszym spotkaniu. Po jednej bramce zdobyli Michał Rybak i Marek Strzyżowski. Gole dla drużyny z Opola strzelili Alexei Trandin, Michal Satek i Radek Meidl. Aż trzy bramki zdobyliśmy w przewadze, jednak również podczas gry w przewadze jedną bramkę straciliśmy, a także jedną podczas gry w osłabieniu. W tabeli PHL GieKSa awansowała na drugie miejsce, ponieważ swoje spotkanie z Polonią Bytom przegrała Cracovia, z którą zmierzymy się już w piątek.

Zawodnik meczu: Andrej Themar – nie może być inaczej, gdy zawodnik zdobywa hat-tricka, jednak warto również docenić bardzo dobrą postawę Kamila Kosowskiego w bramce. Zapowiada się ciekawa rywalizacja z Shane’em Owenem o miano ,,jedynki”.

PGE Orlik Opole – TAURON KH GKS Katowice 3:5
(1:1, 0:3, 2:1)
1:0 Alexei Trandin (Bartłomiej Bychawski, Martin Przygodzki) 3:36
1:1 Andrej Themar (Dusan Devecka, Marek Strzyżowski) 5/4 12:45
1:2 Andrej Themar (Dusan Devecka, Jesse Rohtla) 5/4 30:34
1:3 Michał Rybak 33:39
1:4 Andrej Themar (Marek Strzyżowski) 38:53
2:4 Michal Satek (Miroslav Zatko) 4/5 42:48
2:5 Marek Strzyżowski (Radosław Sawicki, Lukas Martinka) 5/4 50:53
3:5 Radek Meidl (Martin Przygodzki, Bartłomiej Bychawski) 59:42

PGE Orlik Opole: Kieler (Auzins) – Gawlik, Sordon, Lorek, Szydło, Gorzycki – Bychawski, Zatko, Kisielewski, Hoog, Baranyk – Sznotala, Kostek, Przygodzki, Trandin, Meidl oraz Wąsiński, Satek
TAURON KH GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Wanacki, Cakajik, Strzyżowski, Rohtla, Themar – Devecka, Martinka, Malasiński, Fraszko, Wronka – Nowak, Nahunko, Sawicki, Dalidowicz, Krawczyk oraz Majoch, Michał Rybak, Maciej Rybak

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Maks — 9 stycznia 2018 @ 21:58

    Brawo GieKSa !!! Przynajmniej w hokeju jest walka do upadłego i emocje….

 

Dodaj komentarz

*