[KONFERENCJA] Góralczyk i Górak przed startem przygotowań

Dodano przez marcepan | 12 czerwca 2019 17:33
Licznik odwiedzin: 1069

Przed startem przygotowań miała miejsce krótka konferencja, na której dyrektor Góralczyk oraz trener Górak opowiedzieli o obecnej sytuacji, kadrze zespołu oraz planach na najbliższe tygodnie.

Po krótkim wprowadzeniu dyrektor przeszedł do kształtu kadry zespołu. 17 zawodników, którzy występowali w klubie w poprzednim sezonie, rozpocznie przygotowania. Kadrę uzupełni pięciu, sześciu zawodników z AMG oraz siedmiu zawodników, których dyrektor Góralczyk określił mianem testowanych, w niektórych przypadkach bliskich podpisania kontraktu. Wszystkie nazwiska znajdziecie w podsumowaniu. Kluczowe będą najbliższe dwa tygodnie, celem jest skompletowanie pełnej kadry zespołu przed startem zgrupowania w Kamieniu. Możliwa jest rotacja także wśród grupy 17 zawodników, która rozpocznie treningi. Pierwsza drużyna GKS-u Katowice ma liczyć 25-26 zawodników.

Po rozwiązaniu kontraktu z trenerem Dziółką do sztabu dołączył wieloletni współpracownik trenera Góraka, Dariusz Okoń.

Aktualnie zaplanowano pierwszy trening zespołu. Czwartek oraz piątek upłyną pod znakiem testów motorycznych. Poza zaplanowanym tygodniowym zgrupowaniem w Kamieniu przygotowania będą realizowane na własnych obiektach. W czasie przerwy letniej GKS rozegra dziewięć sparingów. Katowiczanie w pierwszym z nich zmierzą się 22 czerwca z Zagłębiem Sosnowiec.

Dyrektor Góralczyk potwierdził, że brak nowego prezesa nie zaburza funkcjonowania sekcji piłkarskiej. Góralczyk oraz Górak posiadają pełną decyzyjność w sprawach dotyczących kształtu kadry. Odnosząc się do pytania oraz wczorajszej deklaracji wiceprezydenta Bojaruna dyrektor wyraził przekonanie, że gra o zwycięstwo w każdym kolejnym meczu wyklaruje cel, o który GKS będzie grał w nadchodzącym sezonie.

Generalna filozofia prowadzenia sekcji piłkarskiej ma opierać się na zawodnikach młodszych oraz o mniej głośnych nazwiskach niż to miało miejsce w latach poprzednich. Padło zapewnienie, że klub ma możliwości sprowadzenia zawodników gwarantujących odpowiednią jakość.

Kadra zespołu:

Bramkarz: Frankowski.
Obrońcy: Dejmek, Frańczak, Jędrych, Kamiński, Mączyński, Tabiś.
Pomocnicy: Andrzejczak (powrót z wypożyczenia), Błąd, Bronisławski, Grychtolik, Poczobut, Habusta, Rzonca.
Napastnicy: Marchewka, Rumin, Woźniak.

Testowani:

AMG: bramkarz Tomasz Spałek, obrońca Thomas Skiba (dołączy do treningów w późniejszym terminie), pomocnicy Michał Szymała, Łukasz Jedyński, Szymon Małecki (powrót z wypożyczenia), napastnik Patryk Szwedzik.

Pozostali: bramkarze Konrad Piskorz (FASE Szczecin), Michał Bodys (Piast Gliwice), obrońcy Kacper Michalski (Górnik Zabrze), Grzegorz Janiszewski (Stal Stalowa Wola), pomocnicy Michał Gałecki (Motor Lublin), Karol Noiszewski (Raków Częstochowa), Miłosz Poloczek (Stadion Śląski).

Pozostałe informacje na temat zawodników klubu:

Anon (ma dołączyć do zespołu w późniejszym czasie), Musiolik (pozostanie na wypożyczeniu), Remisz (rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron).

Sztab:

I trener: Rafał Górak
II trener: Dariusz Okoń
Trener bramkarzy: Andrzej Bledzewski
Trener asystent: Dawid Szwarga
Trener przygotowania fizycznego: Miłosz Drozd

Plan przygotowań:

12.06 – pierwszy trening
22.06 – sparing z Zagłębiem Sosnowiec
24.06 – 30.06 – obóz w Rybniku Kamieniu
26.06 – sparing z GKS-em Tychy
29.06 – sparing z Podbeskidziem Bielsko Biała
29.06 – sparing ze Skrą Częstochowa
06.07 – sparing z GKS-em Jastrzębie
10.07 – sparing z Garbarnią Kraków
13.07 – sparing z ROW-em Rybnik
13.07 – sparing z Górnikem II Zabrze
20.07 – sparing z Rozwojem Katowice
27/28.07 – start sezonu 2 ligi

5 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Okoń — 13 czerwca 2019 @ 12:38

  Szkoda że sześciu synkow którzy zostali z rocznika 2000 bez jakichkolwiek szans pokazania się przed trenerem Gorakiem od razu puścili na wypożyczenie do niższych lig

 2. Irishman — 13 czerwca 2019 @ 07:22

  „1.Góralczyk oraz Górak posiadają pełną decyzyjność w sprawach dotyczących kształtu kadry.”

  „2.Generalna filozofia prowadzenia sekcji piłkarskiej ma opierać się na zawodnikach młodszych oraz o mniej głośnych nazwiskach niż to miało miejsce w latach poprzednich.”

  „3.Gra o zwycięstwo w każdym kolejnym meczu wyklaruje cel, o który GKS będzie grał w nadchodzącym sezonie.”

  Jeszcze tylko dodałbym do tego absolutny zakaz wypożyczeń do klubu i można z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość!

 3. Gosc — 12 czerwca 2019 @ 21:02

  Nie mow hop bo moze akurat nie mogl przyjechac na poczatek zgrupowania bo ustala jakies warunki nowego kontraktu a z nami rozwiaze umowe za porozumieniem stron…

 4. Roh — 12 czerwca 2019 @ 20:29

  A Anon wciaz w GKS. Tetaz widac jaki to odrzut hiszpanskiej pilki. Nawet nie przeszkadza mu gra w polskiej 3 lidze.

 5. KaTe — 12 czerwca 2019 @ 19:43

  Remisza trochę szkoda. Miejmy nadzieję, że Janiszewski okaże się lepszy niż Dejmek

 

Dodaj komentarz

*