Noty i opisy po Chojnicach

Dodano przez Shellu | 19 kwietnia 2018 08:17
Licznik odwiedzin: 1303

GKS Katowice wygrał po nieco dramatycznym meczu z Chojniczanką 2:0. Po raz kolejny o wygranej zadecydowała dobra gra stoperów i tym razem przede wszystkim bramkarza. Chojnice osiągały dużą przewagę, stuprocentowych sytuacji stworzyli sobie niewiele, ale w takich ratował nas golkiper. Jak zwykle do poprawy ofensywa, ale grunt, że dwie akcje udało się sfinalizować i wywozimy cenne trzy punkty!

Mateusz Abramowicz – 8
Bardzo dobry występ bramkarza. Oprócz standardowych wyłapywań dośrodkowań, które robił tak, jakby miał klej w rękawicach, nie zawiódł także w kluczowych momentach. Świetnie na początku wybronił strzał z dystansu Stebleckiego, a w drugiej połowie kapitalnie zatrzymał strzał rywala z kilku metrów. Klasowy występ.

Adiran Frańczak – 6
Poprawny występ zawodnika. Już nie było tak źle, jak ze Stalą, coś tam czasem mu wyszło na tej prawej stronie 🙂 Przede wszystkim był bardzo zaangażowany i to się mogło podobać.

Mateusz Kamiński – 7,5
Bardzo dobre spotkanie. Podobnie jak w Suwałkach, Kamiński był na posterunku. Kilka wybić i ważnych interwencji. Bardzo podoba się asekuracja, w jednej sytuacji, gdy Klemenz popełnił spory błąd, zaraz na miejscu był Kamyk. Brawo. Wysoka forma od początku rundy.

Lukas Klemenz – 7,5
Również bardzo dobre spotkanie. Agresja, siła i szybkość, coraz pewniejsza postawa na boisku. Rywale go nie oszczędzali i wydawało się, że będzie musiał poobijany zejść z boiska. Dograł do końca i spisał się świetnie.

Kamil Słaby – 5
Dużo więcej spodziewaliśmy się od tego zawodnika, który wystąpił po raz pierwszy od początku spotkania. Na swojej stronie nie był najpewniejszy, przegrywał pojedynki, jego flanką szły groźne akcje rywali i kotłowało się w naszym polu karnym. Oczekujemy od Kamila lepszej gry!

Oktawian Skrzecz – 6
Pierwsza połowa była mocno taka sobie, choć zawodnik próbował być aktywny. W końcówce dobry przechwyt, który zapoczątkował akcję bramkową. Po przerwie kilka razy ciekawie zachował się na skrzydle, zanotował celne podania – zwłaszcza w końcówce spotkania. Mimo wszystko, ciągle może być dużo lepiej.

Bartłomiej Kalinkowski – 6
Pierwszy mecz w pierwszym składzie od sławetnego występu z Łęczną. W Chojnicach zagrał średnio-przyzwoicie, z lepszymi i gorszymi zagraniami. Szybko zarobił żółtą kartkę i było ryzyko, że zaraz dostanie kolejną. Na szczęście się uspokoił. Za faul na nim Kieruzel dostał drugą żółtą kartkę. Lekki plus.

Łukasz Zejdler – 6
Znów szalejący, znów próbujący, ale bez tego błysku. Miał pojedyncze udane zagrania, udane – czyli dające szansę przeprowadzić groźniejszą akcję – w tym akcje bramkową. Nadal może być lepiej.

Andreja Prokić – 7
Kilka dobrych, szybkich akcji zawodnika, choć bardziej po przerwie. W pierwszej części mało efektywny, choć brał udział w akcji bramkowej. Po przerwie, gdy rywal się odkrył, kilka rajdów przeprowadził środkiem i zwłaszcza w jednej sytuacji, powinien zagrywać do Błąda, który wyszedłby sam na sam. W końcówce bardzo dobra akcja lewą stroną, idealne dogranie do Kędziory i asysta.

Adrian Błąd – 6,5
Znów typowy Adrian, czyli średni mecz z golem. Przede wszystkim podejmuje decyzje o uderzeniu wtedy, kiedy trzeba – w Chojnicach uderzył z 16 metrów, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Brawo!

Grzegorz Goncerz – 6,5
Obawialiśmy się występu napastnika. Początkowo był niemrawy, jak cała ofensywa, ale w końcu się trochę rozegrał i zrobił więcej, niż byśmy się spodziewali. Bardzo dobra asysta do Błąda, a po chwili uderzenie z woleja, po którym mógł sam trafić do siatki. W drugiej połowie ciekawe zagranie prostopadłe do Prokića. Od pewnego momentu jednak sporo strat na połowie przeciwnika, gdy powinien utrzymać piłkę. Mimo wszystko – na plus.

Wojciech Kędziora (grał od 70. minuty) – niesklas.
Wszedł i w końcówce ustalił wynik, czego chcieć więcej? Kolejna ważna bramka napastnika.

Tomasz Mokwa (grał od 85. minuty) – niesklas.
Mógł mieć wejście smoka, bo zaraz po wprowadzeniu na boisku mógł przejąć ciekawą piłkę i nawet oddać strzał. Dobra końcówka.

Wojciech Słomka (grał od 90. minut) – niesklas.
Wszedł na sam koniec, ale nawet brał udział w jednej groźnej akcji.

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Solski — 19 kwietnia 2018 @ 19:58

    Mecza masz 100% racji po Chrobrym (Chrobry będzie atakował) zaczną się schody (oby do nieba), 3 mecze derbowe i kolejne z drużynami które nie będą grały otwartej piłki.Jak wygląda atak pozycyjny każdy widzi. Ale jak na dzisiaj liczy się najbliższy mecz

  2. Mecza — 19 kwietnia 2018 @ 09:38

    Przydałoby się więcej meczów na wyjeździe. Remisy u siebie, wygrane na wyjeździe to 19 pkt jeszcze czyli na koniec 62pkt. Co to da zobaczymy na koniec. Już z Mielcem po pierwszej połowie pomyślałem, że remis nie byłby zły. Byłby bardzo dobry. Śmieszą mnie wpisy że po Chrobrym zostaną kelnerzy. Przecież to będzie zupełnie inna gra, atak pozycyjny… Taki mecz z Bytovią u siebie będzie mega trudny dla tej drużyny która zrobi pierwszy błąd (jak z Mielcem)

 

Dodaj komentarz

*