Piękne zwycięstwo GieKSy! [Relacja tekstowa]

Dodano przez GoT | 30 sierpnia 2014 17:10
Licznik odwiedzin: 2357

Zgodnie z powiedzeniem „zwycięskiego składu się nie zmienia”, trener Moskal postawił na tych samych piłkarzy co w meczu z Chojnicami. Problem w tym, że GieKSa tego pojedynku nie wygrała, jednak gra była na tyle przekonująca, że wybiegł ten sam zestaw piłkarzy.

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Magdoń, Radić, Hiszpański, Góralski, Wlazło, Janus, Iliev, Kacprzycki, Ruszkul
GKS: Bucek – Pielorz, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak – Nawrot, Cholerzyński, Bodziony, Bętkowski, Ceglarz – Goncerz

Na początku spotkania lekką przewagę posiadali gospodarze, jednak nie potrafili przedrzeć się przez nasze szyki obronne. GieKSa doszła do głosu po pierwszym kwadransie i przez kolejne 15. minut zdominowali całkowicie rywala. Niestety bardzo dogodne sytuacje zmarnował Bętkowski a strzał Nawrota z trudem wybronił Kiełpin. Mocno zakotłowało się pod bramką rywala w 28. minucie po rzucie rożnym, jednak nie potrafiliśmy trafić do siatki rywala. Wisła natomiast zagrażała GieKSie, głównie ze stałych fragmentów, jednak nasza obrona dziś grała bezbłędnie. Pod koniec meczu gra na boisku znowu się wyrównała, GieKSa nie atakowała już z takim animuszem. Niespodziewanie w doliczonym czasie gry idealne podanie Bętkowskiego wykorzystał Goncerz i to rywale schodzili do szatni w gorszych humorach.
Łatwo było do przewidzenia, że na drugą połowę rywal wyjdzie bardziej zdeterminowany. Wisła od początku przycisnęła GieKSe, jednak nie potrafiła stworzyć 100% sytuacji . Najdogodniejszą sytuacje Nafciarze mieli w 55. minucie kiedy to Piotr Wlazło trafił w poprzeczkę. GieKSa postawiła na defensywę. W 64. minucie Duda zmienił Bętkowskiego i rywale całkowicie stracili koncepcję na przedrżenie się w nasze pole karne. GieKSa za podwójną gardą oczekiwała na odpowiednią chwilę i ten moment nastał w 78. minucie. Rozpędzony Januszkiewicz mądrze zagrał do Bodzionego a ten zacentrował wprost na głowę Goncerza i GieKSa podwyższyła prowadzenie. Ten gol podciął skrzydła gospodarzom. GieKSa mogła jeszcze podwyższyć wynik, ale po indywidualnej akcji Januszkiewicza piłka zatrzymała się na słupku. Katowiczanie spokojnie dograli te spotkanie do końca i wracają do domu z dodatkowym bagażem trzech punktów.

Wisła Płock 0:2 GKS Katowice
Bramki: 45′ 78′ Goncerz

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*