PlusLiga nabiera przyspieszenia!

Dodano przez Jack | 7 marca 2018 08:00
Licznik odwiedzin: 399

Wyjątkowo w środku tygodnia rozegrana zostanie seria gier w PlusLidze. To już kolejka numer 24, więc koniec fazy zasadniczej zbliża się wielkimi krokami. A w związku z tym, zacięta rywalizacja panuje na górze, jak i w dole tabeli.

 

Góra tabeli. Najciekawiej zapowiadają się mecze w Rzeszowie oraz w Gdańsku. Resovia po porażce w Olsztynie nie może pozwolić sobie na kolejną stratę punktów, tym bardzie że obu rywali dzieli tylko 4 oczka różnicy w tabeli. Z kolei Cuprum podbudowane zwycięstwem nad Jastrzębskim, będzie chciało urwać jakieś punkty rzeszowianom, bo brakuje im tylko jednego oczka do szóstego miejsca. W spotkaniu w Gdańsku spotkają się dwie ekipy, chcące zakończyć tę rundę w pierwszej szóstce. Dlatego można spodziewać się zaciętego oraz wyrównanego meczu.

Jastrzębski jest faworytem starcia z Czarnymi, ZAKSA zagra z GKS-em, a ONICO ze Skrą spotka się… nie wiadomo kiedy, bo trwają przepychanki z ustaleniem terminu tego meczu. Przypomnijmy, że zamieszanie wokół rywalizacji obu ekip zaczęło się już w październiku. Spotkanie 9. kolejki PlusLigi ONICO Warszawa z PGE Skrą Bełchatów, zaplanowane na 15 listopada, zostało przełożone na 9 listopada. Zmieniono również gospodarza tej konfrontacji, zamiast na Torwarze, obie ekipy zmierzyły się w hali Energia. Do meczu rewanżowego (w ramach 24. kolejki) w stołecznej hali COS Torwar miało dojść 21 marca. Jak się okazało, ten termin jest już nieaktualny. Na stronie PlusLigi pojawiła się nowa data: 18 kwietnia. Ten termin wydaje się nieco absurdalny, gdyż ostatnia – 30. kolejka fazy zasadniczej została zaplanowana na… 14 kwietnia! Ze względu na udział PGE Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów, został zamieniony gospodarz pierwszego meczu. Drugi termin, po negocjacjach był wstępnie umówiony na 21 marca, ale teraz z uwagi na awans Skry do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, stał się nieaktualny. Dlaczego obie drużyny nie mogą zagrać tak jak wszyscy 7 marca? Jeśli chodzi o nowy termin, dziś wiemy, że… nic nie wiemy.

Dół tabeli. Tu również będzie ciekawie, bo zagrają ze sobą w Zawierciu, ekipy będące w strefie barażowej. Beniaminek będzie chciał w końcu wygrać (ma już sześć porażek z rzędu na swoim koncie) i wyskoczyć z tej strefy, natomiast bydgoszczanie chcieliby oddalić się od strefy spadkowej. Dla będących na miejscach spadkowych, czyli BBTS-u oraz Dafi Społem wybrzmiewa właśnie ostatni dzwonek alarmowy. Obie drużyny potrzebują zwycięstw i to za trzy punkty, aby realnie myśleć o walce o utrzymanie się w PlusLidze. A kiedy tego nie zrobić jak nie teraz? W meczach domowych oraz z rywalami w ich zasięgu. Bo przecież zarówno MKS Będzin jak i Espadon są tuż nad kreską w tabeli. Tak więc zapowiadają się zacięte i nerwowe mecze, w których zdecyduje w pierwszej kolejności „głowa”, a potem dyspozycja dnia.

A już… w piątek (o godz. 18.00) zaczynamy meczem w Spodku 25 kolejkę, gdzie GieKSa zagra przeciwko wicemistrzom Polski.

 

Program 24 kolejki: 7 marca

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin (w pierwszym meczu 3:2) –
7 marca (środa) godz. 18.00 – sędziowie Szymon Pindral / Magdalena Niewiarowska
Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarni Radom (w pierwszym meczu 3:0) –
7 marca (środa) godz. 18.00 – sędziowie Jarosław Makowski / Maciej Maciejewski

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Łuczniczka Bydgoszcz (w pierwszym meczu 0:3) –
7 marca (środa) godz. 18.00 – sędziowie Sławomir Gołąbek / Paweł Ignatowicz
BBTS Bielsko-Biała – MKS Będzin (w pierwszym meczu 1:3) –
7 marca (środa) godz. 18.00 – sędziowie Piotr Król / Waldemar Niemczura

Dafi Społem Kielce – Espadon Szczecin (w pierwszym meczu 0:3) –
7 marca (środa) godz. 18.00 – sędziowie Maciej Twardowski / Paweł Burkiewicz
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice (w pierwszym meczu 3:0) –
7 marca (środa) godz. 18.30 – sędziowie Maciej Herbik / Tomasz Janik

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn (w pierwszym meczu 3:2) –
7 marca (środa) godz. 20.30 – sędziowie Agnieszka Michlic / Jacek Broński

Mecz przełożony: termin… nieznany!

ONICO Warszawa – PGE Skra Bełchatów (w pierwszym meczu 0:3) –
X marca (xxl) godz. XX – sędziowie Wojciech Maroszek / Marek Lagierski

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*