Plusy i minusy meczu z Wisłą

Dodano przez Shellu | 30 kwietnia 2012 13:30
Licznik odwiedzin: 1078

Po meczu z Wisłą Płock trudno doszukać się czegoś pozytywnego. GKS zagrał słabo, bez pomysłu i szczęścia, dodatkowo rywale w lidze osiągnęli takie wyniki, że widmo spadku zajrzało naszemu klubowi w oczy. Po tym spotkaniu pojawiło się zdecydowanie więcej mankamentów.

Plusy:
+ Jacek Gorczyca – od dawna nie grał w naszym zespole, wszedł w nieoczekiwanym momencie i pomógł drużynie.

+ Próby uderzeń z dystansu – w końcu, choć były to tylko próby. W następnych meczach jednak trzeba to kontynuować i liczyć, że w końcu coś wpadnie.

Minusy:
– Brak gryzienia trawy
– może i katowiczanie coś tam walczyli, może chcieli, ale nie widzieliśmy tego zęba, wielkiej ambicji, którą w tej lidze wygrywa się mecze. Ot taki szary pojedynek, do zapomnienia, jeśli chodzi o walkę…

– Odsunięcie Jacka Kowalczyka i eksperymentalna obrona – w bardzo ważnym meczu ligowym nie można sobie pozwalać na takie eksperymenty. Tym bardziej, że Kowalczyk oprócz meczu w Bydgoszczy spisywał się dość pewnie.

– Piotr Gierczak kapitanem – tu nie chodzi o to, czy my Piotra lubimy czy nie, czy oceniamy jego grę dobrze czy źle. Postawienie jednak na zawodnika, który dopiero co dołączył do zespołu i rozegrał w nim kilka meczów, podczas gdy na boisku są tacy piłkarze jak Hołota czy chociażby Pitry lub Beliancin, wywołało sporo kontrowersji.

– Brak kontr większą ilością zawodników i powrotów – uderzające kilka razy było to, jak piłkarze GKS nie pomagają sobie. Ruszają do kontry trzema zawodnikami, reszta stoi na własnej połowie i patrzy. Albo odwrotnie – gdy są w dużej liczbie na połowie przeciwnika i jest kontra Wisły – obrońcy radźcie sobie sami, my nie wracamy.

– Gra jednym napastnikiem – wszyscy zastanawiamy się, jak długo jeszcze. Gra jednym napastnikiem ma sens jedynie wtedy gdy boczni pomocnicy NAPRAWDĘ włączają się do akcji skrzydłami (nasi mają tendencję do zbiegania do środka, oprócz Chwalibogowskiego), a także gdy można liczyć na bocznych obrońców. Prostopadłe górne piłki na Zacharę nie mają sensu, bo jest niski, a te grane po ziemi również – bo piłkarz osaczony jest przez co najmniej dwóch rywali.

– Porażka z przeciętnym rywalem – skoro udaje się przejść jednego czy drugiego zawodnika, to znaczy, że się da. Niestety nasi piłkarze tracą piłkę na trzecim rywalu. Takich akcji jak Chmiel-Pitry-Zachara mogło być dużo więcej.

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. jabol — 2 maja 2012 @ 10:57

    ————– wielki to Pitry i Gierczak !!! panie trenerze niech sie pan odcknie i postawi na tych młodych !!! dziekujemy Pitremu a Gierczakowi nie ma za co wiec szukać se klubu

 

Dodaj komentarz

*