Post scriptum do meczu z Bytovią

Dodano przez Shellu | 3 października 2017 18:56
Licznik odwiedzin: 1209

Mecz z Bytovią to już przeszłość, obecnie mamy przerwę reprezentacyjną, przełożony mecz ze Stomilem, wobec czego do gry wracamy za niemal dwa tygodnie. To będzie ciężki tydzień, bo czekają nas prawdopodobnie trzy spotkania, w tym wyjazd do Bielska-Białej i kolejne derby – Ruchem Chorzów. Na razie jeszcze krok wstecz i Bytów.

  1. Wyjątkowo mało mamy w tej rundzie dalekich wyjazdów. Była Legnica i Częstochowa, czyli szybkie tripy, był Mielec, czyli też nie tak daleko, Sosnowiec rzut beretem. Dlatego odzwyczailiśmy się od podróży na drugi koniec Polski i tych niemal 20-godzinnych tripów.
  2. Stadion Bytovii jest jednak dla nas bardzo szczęśliwy. Co prawda rok temu GKS uległ tam 0:1, ale poprzednie dwa spotkania kończyły się zwycięstwami 4:1 i 3:0. Teraz skromne 2:1, ale również trzy punkty. To aż dziwne, bo na Bukowej z tym rywalem GieKSa na trzy próby nie wygrała ani razu.
  3. Pierwszą bramkę zdobył w barwach GKS Katowice Adrian Błąd. Oby teraz było tych trafień więcej, bo do sytuacji zawodnik dochodzi.
  4. Kibiców GieKSy na wyjazd pojechało dużo więcej niż może pomieścić sektor gości. Wyjątkowo mądrą głową, ale też elastycznością wykazali się gospodarze, pozwalając wszystkim kibicom zająć miejsca na trybunach. W czasach, gdy jedne kluby udają remonty klatek, wojewoda co rusz z urojonych powodów daje zakaz stadionowy na dany mecz, takie gesty są na wagę złota.
  5. Pod wrażeniem kibiców GKS był trener gospodarzy, który mocno dał temu wyraz na konferencji prasowej.
  6. Wielkie emocje wśród miejscowych kibiców wzbudzał sędzia liniowy, po którym jechali oni strasznie. Ale jak sobie przypominamy, to nie nowość – tam zawsze kibice reagują impulsywnie.
  7. Wojciech Kędziora strzelił swoją trzecią bramkę i trzeba przyznać, że jak on strzela to GKS wygrywa, a jak GKS wygrywa, to on strzela. To wszystko działa na plus zawodnika, mimo początkowej krytyki jaka na niego spadła.
  8. Przed GieKSą bardzo ważny czas i trudne mecze z derbami z Niebieskimi na czele. Nie zapominajmy też, że tydzień później czeka nas wyjazd do Tychów. Zapowiada się niezwykle elektryzujący październik!
  9. A Adamowi Nawałce, Bogdanowi Zającowi, Jarkowi Tkoczowi, Bartkowi Spałkowi i Wojtkowi Hermanowi życzymy owocnej pracy i przede wszystkim sukcesu w czwartek i niedzielę – sukcesu w postaci awansu do Mistrzostw Świata. Powodzenia GieKSiarze!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*