Powrót Lebedyńskiego? Kibice mocno na NIE

Dodano przez Błażej | 3 stycznia 2018 16:39
Licznik odwiedzin: 1991

Wczoraj w Katowickim Sporcie ukazał się artykuł o możliwym ponownym angażu do GieKSy Mikołaja Lebedyńskiego. Artykuł dostępny jest TUTAJ i wśród kibiców GieKSy wywołał on spore poruszenie. Generalnie na naszej stronie nie komentujemy plotek bądź też komentujemy je czasem w mediach społecznościowych. Tym razem postanowiliśmy jednak zabrać głos w tej sprawie. 

Na początek małe wyjaśnienie. Pojawiły się głosy, że jest sezon ogórkowy i artykuł jest po prostu zmyślony na potrzeby gazety. Jako, że znamy autora Dariusza Leśnikowskiego i cenimy jego pracę to zapytaliśmy go o tego newsa i odpowiedź była krótka „Z moich źródeł wiem, że sprawa nie jest zmyślona i GKS myśli o Lebedyńskim”

Niestety o ile jeszcze prawie 1,5 roku temu transfer tego zawodnika we wrześniu 2016 roku wywoływał euforię o tyle teraz powrót do GieKSy nikogo nie przekonuje. Na FB naszej strony oraz twiterze ciężko znaleźć pozytywne komentarze dotyczące tego planowanego ruchu. 

Nam jako kibicom, którzy od lat śledzą mecze GieKSy oraz pierwszoligowe spotkania ciężko nie przyznać racji tym wszystkim opiniom, które są na nie. Transfer tego zawodnika nie przekonuje nas z kilku powodów:

1. Mikołaj Lebedyński spędził  u nas 3/4 sezonu strzelił 3 gole  na 27 spotkań ( wszystkie z odległości 3-4 metrów jako dobitki). Zaliczył kilka ważnych (wtedy) asyst i owszem one mogą go w jakimś stopniu bronić, ale my potrzebujemy gracza, który będzie strzelał bramki. Mikołaj ich nie strzelał.

2. Zawodnik po powrocie do Płocka zagrał ponad 300 minut – oczywiście bez gola. Ale co najgorsze – napastnik od 20 sierpnia 2017 !!! nie powąchał nawet murawy. W marcu jeśli przyjdzie do GieKSy byłoby to prawie 7 miesięcy bez gry o stawkę. Długi czas wraca do formy Plizga, długi czas Kędziora, długi czas Sulek. Mikołaj Lebedyński nie zacznie nagle grać jak za czasów Płocka w pierwszej lidze gdzie będzie strzelał bramkę za bramką. 

3. Skoro zawodnik nie sprawdził się w ekstraklasie, nie pomógł nam w awansie w zeszłym sezonie to nie ma przesłanek do tego, że pomoże teraz. Owszem trener Mandrysz może się upierać, że zna tego zawodnika i taki typ gracza jest mu potrzebny. Pytanie jednak jaka będzie motywacja Lebedyńskiego, który w sierpniu zeszłego roku powtarzał dyrektorowi sportowemu, że w GieKSie grać nie chce. 

4. I sprawa najważniejsza – kontrakt – zawodnik w Płocku według plotek miał całkiem niezły kontrakt. W GieKSie są już zawodnicy, którzy mają wysokie kontrakty a pożytek z nich jest delikatnie mówiąc średni. Czy za cenę takiego kontraktu nie lepiej rozejrzeć się za kilkoma młodymi zawodnikami

Jeśli trener Mandrysz oraz dyrektor Bartnik są zainteresowani powrotem Mikołaja na B1 to radzilibyśmy głęboko tą decyzję przemyśleć. Argumentów, że to się uda praktycznie nie ma żadnych. Kibice mają już dość takich powrotów bo te najzwyczajniej od dłuższego czasu nam się nie sprawdzają. Brakuje jeszcze tego by na lewą obronę sprowadzić Rafała Pietrzaka. Potrzebujemy świeżej krwi i zawodników, którzy będą chcieli grać w GieKSie i rozwijać się. Tylko w ten sposób możemy liczyć na lepszą grę i awans w tabeli. Po prostu potrzebujemy 11 Alanów Czerwińskich a nie jednego Mikołaja Lebedyńskiego. 

5 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. srodkowy — 4 stycznia 2018 @ 21:01

  NIE dla emerytów z Niecieczy i innych wiosek !

 2. Mecza — 3 stycznia 2018 @ 21:07

  Szukać małolatów w niższych ligach bo wielu z nich będzie kiedyś ocierać się o reprezentacje a nie odgrzewać kotlety. Nie słuchać kibiców którzy chcą medialnych transferów. Takie pokazówki od lat nas trzymają w tym bagnie, żadnej strategii i długofalowego spojrzenia. Awansujemy kiedyś z takim Mikim i co dalej jak trzeba będzie chłopa wymienić bo za słaby na ekstraklasę, podobnie jak 50% obecnej kadry bez perspektyw rozwoju.

 3. Greg — 3 stycznia 2018 @ 19:56

  Dyr.Spisz śpicie tam co z transferami do Gieksy …jak nie ma pieniędzy to wydaj komunikat ze wzmocnień nie będzie stadionu nie będzie kibice gońcie sie klub będzie funkcjonował tylko i wyłącznie na szczeblu 1 ligi

 4. Siwen — 3 stycznia 2018 @ 19:43

  Lebedyński, znowu?? 🙁 Dyrektorze, Prezesie po co?był i nic nie pokazał!!!! NIE NIE NIE…

 5. Irishman — 3 stycznia 2018 @ 18:32

  Lebedyński, to jeszcze nie zdążył się odbudować a już odszedł do Płocka.
  No niby można było gadać, że nie dostawał szans trenera…ale w takim razie po co za nim poszedł do Wisły??????????
  Teraz ma przyjść, gdy jest po kilku miesiącach przerwy w grze JESZCZE GORSZYM PIŁKARZEM NIŻ NA WIOSNĘ?????
  No chyba, że byłaby to wymiana za Goncerza (a najlepiej wraz z Kamińskim). Inaczej to to… chyba Pan sobie jaja robisz panie dyrektorze!

 

Dodaj komentarz

*