PS po Zagłębiu: Od 45 lat nie przegraliśmy z Barceloną

Dodano przez Shellu | 28 kwietnia 2015 10:51
Licznik odwiedzin: 1658

Ciężko, oj ciężko pisać post scriptum do tego meczu. Na wyjazdach zawsze jest ciekawiej, jakieś anegdotki, historyjki. U nas de facto zawsze jest to samo. Nawet postawa zawodników na boisku się nie zmienia, czyli jest żenująca.

1. Przed meczem oficjalna strona internetowa zapowiadała, że z Zagłębie u siebie nie przegraliśmy od 14 lat. I rzeczywiście była to prawda, ale jednak takie stwierdzenie jest mocno naciągane. Bo od tamtego czasu nie graliśmy z Zagłębiem co rok, żeby szczycić się taką passą. Ostatni mecz z Miedziowymi graliśmy na Bukowej w 2008, a przedostatni 2005, czyli 10 lat temu 🙂

2. Ale idąc tym tokiem myślenia, mamy dla kibiców świetną informację! Jak wiemy FC Barcelona jest bliska zdobycia mistrzostwa Hiszpanii, a także gra w półfinale Ligi Mistrzów. I my z tą Barceloną nie przegraliśmy – zarówno u siebie, jak i na Camp Nou – od 45 lat! Niewiele drużyn ma taką passę. Co prawda od 1970 z Barcą nie graliśmy, ale to akurat jest szczegół 😉

3. Z oficjalną stroną mamy jednak dobre relację, więc to nie jest żadna krytyka, tylko takie tam przekomarzanie się 😉

4. Wracając do meczu. Piękna pogoda, mobilizacja kibiców, lider na Bukowej. Wydawało się, że będzie to sportowe święto i rzeczywiście takim było na trybunach. Mimo dość rozczarowującej frekwencji kibiców GieKSy doping jednak był bardzo dobry. Również i fani Zagłębia przyjechali na Bukową, dzięki czemu pierwszy raz od dawna mieliśmy doping dla obu ekip.

5. Przed spotkaniem otwarto Muzeum GieKSy, z pamiątkami, eksponatami, unikatowymi zdjęciami itd. Warto tam zajrzeć, a na zachętę przygotowaliśmy filmik, który możecie obejrzeć w odpowiednim newsie.

6. Na meczu obecne były Eciki. Marian Janoszka gdzieś tam w pobliżu Jana Furtoka obserwował to spotkanie, ale był też Łukasz – były zawodnik GKS, który nie mógł grać za żółte kartki.

7. W Głogowie nie ujrzymy aż trzech zawodników, którzy otrzymali żółte kartki w meczu z Zagłębiem. Po czwartej dostali Pielorz i Petasz, a ósmą Duda. Zwłaszcza absencja Petasza cieszy. Najlepiej by było, jakby już nigdy nie założył GieKSiarskiej koszulki sabotażysta jeden.

8. Profesjonalistami to są piłkarze Zagłębia, którzy nawet prowadząc wysoko, dalej atakowali i mieli chęć na kolejne bramki. To nie sztuka co prawda strzelić je z taką drużyną, ale jednak to zrobili, bo przede wszystkim – chcieli to zrobić.

9. Po meczu rozmawialiśmy z Jakubem Tosikiem. Zawodnik po bardzo nieprzyjemnych przejściach na Ukrainie teraz skupia się na grze w Zagłębiu i widać, że sprawia mu to radość. A i w rozmowie zupełnie nie gwiazdorzył, tylko normalnie skromnie podszedł do sprawy.

10. Odpłynął natomiast trener Stokowiec. Naprawdę kurtuazja ma swoje granice, bo stwierdzenie szkoleniowca, że GKS też stworzył widowisko i grał bardzo dobrze jest doprawdy żenujące, niesmaczne i tak naprawdę tylko źle świadczy o Stokowcu.

11. Trener Skowronek natomiast coś tam próbował przekonywać, że szatnia ma do niego zaufanie. Typowe pocieszanie się. Szkoleniowiec pofrunął niedługo po meczu. Ze stanowiska. Tak naprawdę teraz już zamiast ściemniać mógłby powiedzieć raczej prawdę o kopaczach, bo przecież głupi nie jest i zapewne widział, co się dzieje.

12. Czas na Głogów. Udamy się z tam z niekłamanym zniechęceniem. Ale dla was rzetelnie przekażemy wszystko z tego spotkania!

4 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Shellu — 28 kwietnia 2015 @ 17:34

  Pitry na pewno zagra, Tym bardziej wobec absencji pozostałych nie ma opcji by nie zagrał.

 2. Irishman — 28 kwietnia 2015 @ 17:14

  PS.

  Błagam Shellu, weź sprawdź! Może okaże się, ze Pitry tez jednak nie może zagrać! BŁAGAM!!!!!!!!!!

 3. Irishman — 28 kwietnia 2015 @ 17:12

  ad. 7
  Nie zagra Petasz i Duda????? NO PO PROSTU DRAMAT!!!
  (sarkazm)

  ad.10
  Nie no ja rozumiem trenera Stokowca! To mniej więcej tak jak myśliwy chwali tereny łowieckie, mnóstwo kaczek, do których fajnie się strzela! I widowisko też jest! Tyle, że….. dla myśliwych.

 4. Sebastian — 28 kwietnia 2015 @ 11:18

  link do filmiku wam nie działa

 

Dodaj komentarz

*