Raport szpiega cz.2

Dodano przez Błażej | 24 lutego 2014 09:00
Licznik odwiedzin: 2011

Przygotowania do rundy wiosennej wchodzą w decydującą fazę. Jak wiemy GieKSa przygotowuje się do sezonu w Gutowie gdzie w najbliższych dniach rozegra ostatni sparing ze Skrą Częstochowa.
W zespole jak na razie zaszły drobne zmiany. Katowiczanie pozyskali Skrzypczaka z Górnika Zabrze oraz Sylwestrzaka z Ilanka Rzepin.
Niestety podczas przygotowań kontuzji nabawił się nasz bramkarz numer 1 Łukasz Budziłek. Jego powrót do gry przewidziany jest na koniec marca.

Przyjrzyjmy się, zatem co słychać u naszych rywali do awansu.
GKS BEŁCHATÓW

Bełchatów wzorem klubów z ekstraklasy wyjechał szlifować formę do słonecznej Turcji. W kadrze zespołu znalazło się kilku nowych graczy. Do zespołu dołączył pozyskany z Jagielonii Alexis Norambuena oraz Hristian, Kirovski, który ostatni czas spędził w CSKA Sofia. Kirovski wraz z Turkovsem mają odpowiadać w zespole za strzelanie bramek. Jak na razie początek
w ich wykonaniu jest spokojny. Kirovski strzelił dotychczas 1 bramkę, Turkovs 2. Ostatnie sparingi, jakie rozegrała ta drużyna to remis 0-0 z Seongham oraz porażka z Teleoptik. Bełchatów jeszcze przebywając w Polsce wygrał
kilka sparingów, ale były to zwycięstwa z  niżej notowanymi drużynami.

Górnik Łęczna

Informowaliśmy wcześniej, iż Górnik pozyskał Mierzejewskiego oraz Bożoka. Do tej dwójki jak na razie nikt nie dołączył, jeśli chodzi o „znane” nazwiska. Wydaje się, że Łęczna będzie stawiać na doświadczenie swojego zespołu oraz zgranie. Ostatnie sparingi to wygrane z Siarką 2: 1, Wartą 2: 0 oraz z Motorem 2:1.
Zespołowi z Łęcznej przytrafił się również remis 0: 0 z Chrobrym. Drużyna ta przygotowuje się w Grodzisku Wielkopolskim i jak na razie we wszystkich sparingach nie zaznała goryczy porażki. Jesteśmy bardzo ciekawi jak forma ze sparingów przełoży się na ligę, bo z tym jak wiadomo zawsze jest różnie.

Arka Gdynia

Arka przygotowuje się na swoich obiektach do rozpoczęcia ligi. Można powiedzieć, że przygotowania przebiegają spokojnie, jeśli chodzi o transfery. Klub z Gdyni pozyskał w ostatnim czasie Mateusza Cichockiego z Legii Warszawa oraz doświadczonego Obrońcę Cieńciałę z Odry Opole. Spokój, jeśli chodzi o transfery, ale wielka praca, jeśli chodzi o sparingi. Arka testuje graczy, ustawienia i szlifuje formę poprzez granie w sparingach. Tej zimy rozegrała już 10 sparingów. Ostatnie wyniki 1: 1 z Olimpią Grudziądz, 4: 0 z Pomorzem oraz 0: 0 ze Stomilem.

Widać wyraźnie, że różne są drogi naszych rywali do tego by jak najlepiej przygotować się do nadchodzącej rundy wiosennej i do walki o Ekstraklasę. To, co można zauważyć we wszystkich drużynach z czołówki to bardzo mała ilość bramek strzelanych w sparingach. 3-4 Bramki drużyny potrafiły strzelać niżej notowanym rywalom. Z zespołami I ligowymi bądź też z wyższej półki drużyny nie pokazywały nadzwyczajnej skuteczności. Do ligi zostały niecałe 2 tygodnie, miejmy nadzieję, że najlepiej ten czas na regulację celowników wykorzystają gracze naszej GieKSy.

 

źródła:

90minut, Akra.gdynia.pl, gksbełchatów.com, gornik.leczna.pl

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*