[RELACJA] Dwucyfrówka na Jantorze przed Pucharem Kontynentalnym

Dodano przez Adi | 8 stycznia 2019 20:28
Licznik odwiedzin: 348

W 36 kolejce Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzył się z Polonią Bytom na lodowisku Jantor. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:30. Do składu GieKSy powrócili Tomasz Malasiński i Niko Tuhkanen. Trener Tom Coolen postawił w tym meczu na Michała Kielera w bramce. Zgodnie z przewidywaniami nasi hokeiści szybko zdominowali rywala, a dobre okazje w pierwszych minutach mieli chociażby Wronka czy Sawicki. W 7 minucie na ławkę kar trafił Malasiński za atak kijem trzymanym oburącz. Po niecałej minucie udało się nam wybić krążek, który następnie odebraliśmy pod bramką Polonii, a bramkę w osłabieniu strzelił Mikołaj Łopuski. Po powrocie do gry 5 na 5 Krężołek wyprowadził krążek, wymienił się podaniami ze Skokanem i pokonał bramkarza Polonii. Zaledwie 17 sekund później zdobyliśmy kolejnego gola. Po szybkiej wymianie podań krążek w pustej bramce umieścił Laakkonen. Po chwili mieliśmy szanse na kolejne zdobycze, ale najpierw dwukrotnie minimalnie pomylił się Łopuski, a następnie Malasiński. W 12 minucie 4 bramkę dla GieKSy po indywidualnej akcji zdobył Dusan Devecka. W 15 minucie formacja złożona z czterech Finów i Mikołaja Łopuskiego ponownie zabawiła się z rywalami, a krążek w bramce umieścił Laakkonen. W ostatniej minucie tej tercji Tuhkanen idealnie dograł krążek Łopuskiemu, a temu pozostało skierować go do odsłoniętej bramki. Po 20 minutach prowadziliśmy 6:0.

Już w 2 minucie kolejnej tercji zdobyliśmy kolejną bramkę. Fraszko mocnym strzałem pokonał Krausa. Po chwili Wronka miał przed sobą niemal pustą bramkę, ale trafił w nogi obrońcy. W 30 minucie za przeszkadzanie ukarany został Strzyżowski, ale ponownie to my strzeliliśmy bramkę mając zawodnika mniej. Po serii zwodów strzałem między parkanami gola zdobył Rohtla. W 34 minucie Strzyżowski dał sobie odebrać krążek na niebieskiej, w sytuacji sam na sam znalazł się Kamil Filip i strzałem pod poprzeczkę pokonał Kielera. Minutę później podczas sygnalizowanej kary dla Polonii do pustej bramki z bliska nie trafił Fraszko. Choć wcześniej dwukrotnie strzelaliśmy w osłabieniu, to nie umieliśmy wykorzystać liczebnej przewagi. W 38 minucie Malasiński trafił z okolicy bulika w poprzeczkę. Przed trzecią tercją prowadziliśmy 8:1.

W 42 minucie Janne Laakkonen skompletował hat-tricka uderzeniem z pierwszego krążka po podaniu Jyrkkio. 2 minuty później Devecka otrzymał karę za atak kolanem. Tym razem gola w osłabieniu nie było, ale najważniejsze, że go nie straciliśmy. W 47 minucie otrzymaliśmy drugą okazję do gry w przewadze. Tym razem po zaledwie 7 sekundach Wronka pokonał bramkarza strzałem po lodzie. Po dwóch minutach Bodora sfaulował Rybaka, który miał dobrą sytuację po podaniu Krężołka. Tym razem nie wykorzystaliśmy 2-minutowego okresu gry 5 na 4. W 54 minucie nastąpiła zmiana bramkarza w Polonii – miejsce Dominika Krausa zajął 18-letni Bartosz Trawiński. Jeszcze w tej samej minucie Skokan pokonał go strzałem spod niebieskiej. Na 14 sekund przed końcem meczu w sytuacji sam na sam strzałem między nogami Kielera pokonał Dybaś. Mecz zakończył się wynikiem 11:2. Teraz hokejową GieKSę czeka turniej finałowy Puchary Kontynentalnego w Belfaście.

Trzy gwiazdy meczu:
Pierwsza gwiazda meczu: Janne Laakkonen
Druga gwiazda meczu: Bartosz Fraszko
Trzecia gwiazda meczu: Tomasz Skokan

TAURON KH GKS Katowice – Węglokoks Kraj Polonia Bytom 11:2 (6:0, 2:1, 3:1)
1:0 Mikołaj Łopuski (Oskar Krawczyk, Jesse Rohtla) 7:22 4/5
2:0 Patryk Krężołęk (Tomasz Skokan, Damian Tomasik) 8:59
3:0 Janne Laakkonen (Jesse Rohtla, Jesse Jyrkkio) 9:17
4:0 Dusan Devecka (Bartosz Fraszko) 11:08
5:0 Janne Laakkonen (Jesse Rohtla) 14:31
6:0 Mikołaj Łopuski (Niko Tuhkanen, Janne Laakkonen) 19:08
7:0 Bartosz Fraszko (Tomasz Malasiński, Patryk Wronka) 21:38
8:0 Jesse Rohtla 4/5 29:57
8:1 Kamil Filip 33:30
9:1 Janne Laakkonen (Jesse Jyrkkio, Damian Tomasik) 41:49
10:1 Patryk Wronka (Bartosz Fraszko, Dusan Devecka) 46:21 5/4
11:1 Tomasz Skokan (Michał Rybak, Radosław Sawicki) 53:52
11:2 Łukasz Dybaś 59:46

TAURON KH GKS Katowice: Kieler (Lindskoug) – Tuhkanen, Jyrkkio, Laakkonen, Rohtla, Łopuski – Cakajik, Devecka, Malasiński, Wronka, Fraszko – Wanacki, Krawczyk, Urbanowicz Starzyński, Strzyżowski – Skokan, Tomasik, Krężołek, Sawicki, Michał Rybak.

Węglokoks Kraj Polonia Bytom: Kraus (Trawiński) – Stępień, Bodora, Dybaś, Krzemień, Mularczyk – Stavisskii, Kamieniecki, Sroka, Filip, Wąsiński – Zając, Anklewicz, Dudkiewicz, Bajon, Alimov.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*