[RELACJA] ,,Dwucyfrówka” GieKSy!

Dodano przez Adi | 2 października 2018 22:19
Licznik odwiedzin: 495

W ósmej kolejce Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzył się w Satelicie w „energetycznych derbach” z PGE Orlikiem Opole. Mecz rozpoczął się o godzinie 18:30. Niewiele brakowało, by to Opolanie pierwsi wyszli za prowadzenie, kiedy to w 4 minucie Kevin Lindskoug wyjechał po krążek za swoją bramkę i podał go do rywala. Po chwili to jednak my zdobyliśmy pierwszą bramkę. Laakkonen idealnie dograł do ustawionego pod bramką Malasińskiego, a ten skierował krążek do odsłoniętej bramki. Swoich szans w tej tercji próbowali także Krężołek i rozgrywający dobre spotkanie Laakkonen, ale dobrze interweniował Tolonen. Po pierwszej, dosyć wyrównanej tercji nic nie wskazywało na to, by miało tu dojść do pogromu.

W 24 minucie fatalny błąd popełnił Krawczyk, który stracił krążek za własną bramką na rzecz Golovina. Dograł on następnie do osamotnionego przed bramką Yelakova i choć pierwszy strzał trafił w słupek, to dobitka okazała się skuteczna. Szybko jednak odzyskaliśmy prowadzenie, bo już po 28 sekundach, a doprowadził do tego Jesse Rohtla. W 27 minucie było już 3:1. Cakajik wykorzystał okres gry w przewadze. Po jego strzale z dystansu krążek odbił się od kija jednego z obrońców Orlika i wpadł niemal idealnie w okienko. W 31 minucie Lindskoug został pokonany po raz drugi. W zamieszaniu pod bramką próbował wybić krążek kijem, ale trafił on do Svitaca, który strzelił mu pod parkanami. Ponownie na dwubramkowe prowadzenie wyszliśmy w 37 minucie, a swojego drugiego gola zdobył Malasiński. Była to niemal identyczna sytuacja jak przy jego pierwszej bramce, lecz tym razem dogrywał mu Cakajik. 2 i pół minuty później Opolanie znowu zdobyli kontaktową bramkę, kiedy to w przewadze niepilnowany Bychawski uderzył z pierwszego krążka. Pół minuty później Heikkinen kapitalnie dograł nad lodem do Fraszki, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, oszukał go i pewnie umieścił krążek w bramce. Po emocjonującej drugiej tercji prowadziliśmy 5:3.

W trzeciej tercji strzelali już tylko hokeiści GieKSy. Zaczęło się od bramki Pasiuta w 43 minucie, który chwilę wcześniej powinien strzelić w przewadze, ale szybko się zrehabilitował. 3 minuty później długą akcję w tercji Orlika mocnym i precyzyjnym strzałem wykończył Devecka. Minęły kolejne 3 minuty i kilka sekund, a Pasiut drugi raz pokonał Tolonena. Miało to miejsce podczas gry w przewadze, dostał podanie będąc ustawionym w środku tercji, a zawodnicy Orlika nie kwapili się, by przeszkodzić mu w oddaniu strzału. W 50 minucie strzał spod niebieskiej oddał Krawczyk, a skuteczną dobitką popisał się Sawicki. Po tym golu nastąpiła zmiana bramkarzy – Tolonena zastąpił Nobis. Ostatnie dwie bramki w tym meczu padły w ciągu 33 sekund i autorem obu tych goli był Michał Rybak. Ostatecznie pokonaliśmy PGE Orlik Opole 11:3. Było to drugie dwucyfrowe zwycięstwo naszych hokeistów w tym sezonie – wcześniej pokonali tak Kadrę PZHL U23.

Trzy gwiazdy meczu:
Pierwsza gwiazda meczu: Grzegorz Pasiut
Druga gwiazda meczu: Tomasz Malasiński
Trzecia gwiazda meczu: Michał Rybak

Opinie kibiców:
Maciek z Katowic:

Pierwsza gwiazda meczu: Michał Rybak
Druga gwiazda meczu: Dusan Devecka
Trzecia gwiazda meczu: Grzegorz Pasiut

Klarens z Burowca:
Pierwsza gwiazda meczu: Tomasz Malasiński
Druga gwiazda meczu: Patryk Wronka
Trzecia gwiazda meczu: Dusan Devecka

TAURON KH GKS Katowice – PGE Orlik Opole 11:3 (1:0, 4:3, 6:0)
1:0 Tomasz Malasiński (Janne Laakkonen, Grzegorz Pasiut) 04:56
1:1 Vladislav Yelakov – Alexander Golovin 23:55
2:1 Jesse Rohtla (Eetu Heikkinen, Mikołaj Łopuski) 24:23
3:1 Martin Cakajik (Dusan Devecka, Grzegorz Pasiut) 26:56 5/4
3:2 Alexis Svitac (Oskar Rzekanowski) 30:47
4:2 Tomasz Malasiński (Martin Cakajik, Janne Laakkonen) 36:14
4:3 Bartłomiej Bychawski (Vladislav Yelakov, Maxim Volkov) 38:42 5/4
5:3 Bartosz Fraszko (Eetu Heikkinen) 39:16
6:3 Grzegorz Pasiut (Martin Cakajik) 42:30
7:3 Dusan Devecka (Janne Laakkonen, Grzegorz Pasiut) 45:33 5/4
8:3 Grzegorz Pasiut (Janne Laakkonen, Tomasz Malasiński) 48:44 5/4
9:3 Radosław Sawicki (Oskar Krawczyk, Maciej Urbanowicz) 49:20
10:3 Michał Rybak (Patryk Krężołek, Maciej Rybak) 51:44
11:3 Michał Rybak (Patryk Krężołek, Jakub Wanacki) 52:17

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Heikkinen, Wanacki, Wronka, Rohtla, Łopuski – Cakajik, Devcecka, Laakkonen, Pasiut, Malasiński – Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Sawicki, Urbanowicz – Skokan, Wysocki, Maciej Rybak, Krężołek, Michał Rybak.

PGE Orlik Opole: Tolonen (Nobis) – Kostek, Wojdyła, Trandin, Szydło, Przygodzki – Gawlik, Bychawski, Gołowin, Yelakov, Valkov – Sznotała, Stepanov, Rzekanowski, Svitas, Gorzycki – Obrał, Skrodziuk.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*