[RELACJA] Premiera „DEKADY” za nami

Dodano przez Błażej | 27 lutego 2018 22:26
Licznik odwiedzin: 942

Dokładnie w dniu 54. urodzin GieKSy w kinoteatrze RIALTO mieliśmy przyjemność premierowo zobaczyć film „DEKADA” opowiadający historię najlepszych lat GKS-u Katowice 86-96. Drużyna ta wychowała wielu reprezentantów Polski, zdobyła trzy Puchary Polski i dwa Superpuchary. Nie będziemy Was zanudzać recenzjami filmu, bo opinia może być tylko jedna – REWELACJA! 

Film, który nam zaprezentowano, fantastycznie oddaje klimat tamtych lat, pokazano wspomnienia zawodników i archiwalne materiały. Tych nie było tak dużo, jeśli chodzi o ilość, jaką klub otrzymał od telewizji, ale wierzymy, że to czego nie pokazano, klub bardzo fajnie wykorzysta w przyszłości. 

Kolejny pokaz dla kibiców już w poniedziałek 5 marca w kinie Kosmos. Zachęcamy Was do zakupu biletów i obejrzenia tego filmu. 

Jeśli chodzi o otoczkę premiery, to w Rialcie mieliśmy wysyp legend naszego klubu. Wśród gości zauważyliśmy Jana Furtoka, Marka Koniarka, Henryka Górnika, Piotra Piekarczyka, Janusza Jojkę oraz wielu, wielu innych. Z ramienia PZPN premierę zobaczył Janusz Basałaj. 

Tradycyjnie nie zabrakło wystąpień i tym razem miło się zaskoczyliśmy. Sympatycznego pana Waldemara Bojaruna przy wystąpieniu władz miasta zastąpił prezydent Katowic Marcin Krupa. Wystąpienie było długie, ale dużo lepsze niż te, które pamiętamy ze Złotych Buków w wykonaniu wspomnianego Bojaruna. Jedno z ważniejszych zdań, jakie wypowiedział Marcin Krupa spotkało się z wielkimi brawami z sali:

„Wiem, że pojawiają się głosy, że chce znowu wszystkich wykiwać i nie budować stadionu, że to się znowu nie uda. Otóż zapowiadam, że to się uda, stadion w nowej lokalizacji powstanie. Jeśli się czegoś podejmuję, to robię to do końca, a ja chcę, by ten stadion powstał. Szykujemy już nową nazwę ulicy i chcę, by to była Nowa Bukowa”

Wypowiedź prezydenta nie wyglądała, jak wypowiedź pod publiczkę i można być z tego powodu bardzo zadowolonym. Była to jedna z ważniejszych deklaracji prezydenta, złożona w obecności wszystkich najważniejszych osób związanych z GKS-em Katowice. 

Po wystąpieniu prezydenta, w krótkiej wypowiedzi zaprezentował się prezes GieKSy – Marcin Janicki. Podziękował on za wsparcie miastu, sponsorom, zawodnikom oraz wszystkim zaangażowanym w produkcję filmu, czyli przede wszystkim kibicom.

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*