[RELACJA] Wygrana na koniec sezonu

Dodano przez Błażej | 3 czerwca 2018 14:38
Licznik odwiedzin: 1266

Spotkanie z Górnikiem Łęczna było ostatnim w sezonie 2017/18 dla GieKSy. Na kolejny sezon zostajemy w I lidze i czeka nas rewolucja w składzie. Katowiczanie w ostatnim spotkaniu zagrali z zespołem, który musiał walczyć o wygraną, by uniknąć spadku. Spotkanie było więc ważne dla ligowej tabeli.

Katowiczanie do tego spotkania przystąpili w „starym” składzie. Trener Paszulewicz nie zdecydował się na wystawienie młodzieżowców. W składzie pojawił się Abramowicz,  dawno nie widziany Mokwa oraz Foszmańczyk. W ataku od pierwszej minuty wystąpił Volas.  Spotkanie jako pożegnanie z piłkarzami potraktowali kibice GieKSy, którzy do pustego Blaszoka dołożyli transparent: GieKSa to klub dla piłkarzy z jajami dlatego dzisiaj żegnamy się z wami”.

Od pierwszej minuty mecz był spokojny, a najlepszą okazję dla GieKSy w pierwszych 15 minutach zmarnował Foszmańczyk, który trafił w poprzeczkę bramki Prusaka przy próbie lobowania. Górnik grał ostrożnie, nie chcąc stracić bramki i nie atakował mocno. Kolejną dobrą okazję ponownie miał Foszmańczyk, ale jego strzał z okienka wyciągnął Prusak. Spotkanie nieco się wyrównało, GieKSa atakowała z kontry i próbowała w ten sposób zaskoczyć rywali. W 33. minucie najlepszą okazję dla Łęcznej miał Szysz, który z 7 metrów trafił w bramkę, ale Klemenz wybił piłkę z linii bramkowej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0

Na drugą obie ekipy wyszły bez zmian w składzie. W drugiej połowie przez długi czas nic się nie działo, GieKSa atakowała z kontry, Górnik niemrawo szukał gola. Dość powiedzieć, że najlepsza okazja do bramki do strzał Volasa dopiero w 69. minucie spotkania. Wcześniej nad bramką uderzał Foszmańczyk. Górnik z każdą minutą atakował coraz śmielej, gdyż wyniki źle się dla nich układały.  Wynik zmienił się w 84. minucie, gdy z kontrą wyszedł zespół z Katowic. Frańczak w polu karnym zagrał do Zedjlera, który źle przyjął piłkę, ale zdołał czubkiem buta skierować ją do siatki. Emocji więcej nie było i GieKSa wygrała zasłużenie na koniec sezonu 1:0. Taki wynik oznaczał spadek Łęcznej do II ligi.

Warto odnotować debiuty w barwach GieKSy Michała Szczyrby i Kordiana Podstawy.

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. tom — 3 czerwca 2018 @ 21:22

  Dokładnie.
  Sąsiedzie Krupa, weź zrób ku… z tym porządek, bo przegrasz z kretesem, społeczeństwo ma dość marnowania kasy na tych paprochów, a brakuje przedszkoli, z Podlesia jedzie jeden autobus co 30 min,a w weekendy co godzinę, to jest miasto wielkich możliwości ????
  Zamiast łożyć kasę i utrzymywać tych zdechlaków zróbcie parkingi, no chyba że Pan Krupa bierze w tym udział i też zarabia na przegranych meczach ?
  Jeśli nic z tym nie zrobi to znaczy że tak jest……..

 2. Krzysztof — 3 czerwca 2018 @ 15:16

  Ja myśle że Gieksa już w zeszłym sezonie mogła awansować,wszystko rozbija się o kase
  ekstraklasa kosztuje.Czyli Sosnowiec ma więcej kasy od Katowic?Wstyd.

 3. 100ProcentowyCygan — 3 czerwca 2018 @ 14:46

  GieKSa to my!!! Krupa: jak nie wpłyniesz na rewolucję w klubie to na jesień po 1000 kibiców na mecz a przy urnach twoja porażka. Czas ucieka. Powodzenia! !!

 

Dodaj komentarz

*