Rzut oka z Blaszoka #33 – Żółty stadion powraca

Dodano przez Karol | 28 sierpnia 2017 10:40
Licznik odwiedzin: 2160

Niedzielny mecz przyciągnął na Bukową nareszcie większą ilość kibiców. Wewnętrzna mobilizacja bez specjalnego promowania spotkania w formie plakatów czy transparentów przyniosła owoce. Można było zauważyć spadek frekwencji w sektorze numer 5 i wzrost na Blaszoku. Zdecydowana większość osób w naszym młynie miała na sobie żółte koszulki, dość dobra była też liczba szali. Żyjemy!

Na początku relacji nie sposób nie wspomnieć o tym, co działo się pod kasami. Grupa reprezentująca słusznie najgorzej ocenianą służbę mundurową zabawiła się w polowanie na kibiców GieKSy pod kasami. Cała afera zaczęła się od spięcia przy przemarszu kibiców Odry i Polonii Bytom. Gdy sytuacja już się uspokoiła mundurowi podbiegli pod same kasy i wejście na Blaszok i zaczęli strzelać z broni gładkolufowej do kibiców, nie celując poniżej pasa lecz wyżej. Są poszkodowani… Drobnym szczęściem w tym nieszczęściu jest fakt, że kilku osobom udało się nagrać tę nieuzasadnioną i przeprowadzoną z naruszeniem zasad profesjonalizmu interwencję. Filmy zbiera i publikuje fejsbukowa strona „GieKSa” -> TUTAJ.

Sam mecz to dobry doping po naszej stronie, który nie załamał się nawet po straconej bramce. Również dzięki temu nieustającemu wsparciu piłkarze do samego końca walczyli o zmianę rezultatu i na szczęście to się powiodło. Relacje z piłkarzami ulegają poprawie. Bardzo dobry mecz zaliczył prowadzący doping Kiler. Na wyróżnienie zasługuje lepsze wykorzystanie szalików, dawno nie było tyle machania nimi! Pozytywnym wydarzeniem był debiut trzech nowych flag. Nasz płot powoli wraca do normalności.

Kibice gości wypełnili dość szczelnie swoją trybunę (choć ich liczba była znacznie poniżej zapowiadanych 400 osób) i również dobrze dopingowali cały mecz, przez jakiś czas bez koszulek. Nareszcie jakaś ekipa, z którą można było prowadzić dopingową rywalizację. Niestety zanosi się na to, że teraz przez dłuższy czas takiej nie uświadczymy przy Bukowej.

Podsumowanie:
Oprawa: –
Frekwencja: 3330
Goście: 324
Wydarzenia: debiut flag „pseudokibice’, „crazy boys”, „forza GieKSa”

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*