Światełko w tunelu

Dodano przez GoT | 29 stycznia 2015 21:00
Licznik odwiedzin: 1522

Ostatnio na naszej stronie pojawiły się informacje na temat problemów finansowych Górnika. Jednakże pojawiła się szansa na wyjście z tarapatów w postaci obligacji.  O planach wobec Górnika wypowiedziała się  prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Aby uporządkować te sprawy wprowadziliśmy do klubu prokurenta. Pan Andrzej Pawłowski ma dwa zadania: pierwsze to stworzenie podwalin dla planu naprawczego, a drugie polegać będzie na wdrożeniu go w życie. Prezesów kilku już w klubie mieliśmy, teraz czas na ekonomistę. Czekamy na szczegółowy raport o klubowych finansach, ale jednocześnie prowadzimy konkretne działania. Przyznam, że jesteśmy na przedostatniej prostej w kontekście emisji klubowych akcji, gwarantowanych przez miasto. Takie rozwiązanie powinno pomóc w osiągnięciu celu, jakim jest zdobycie licencji oraz przemiana Górnika z biednego krewnego w poważne, dobrze zarządzane przedsiębiorstwo – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

 

Z dala od problemów znajdują się piłkarze Górnika, którzy przebywają na zgrupowaniu w Turcji. O dziwo w 29 osobowej kadrze nie znalazło się miejsca dla Plizgi i Oziębały.

Kadra Górnika na obóz w Turcji:

Bramkarze: Grzegorz Kasprzik, Mateusz Kuchta, Pavels Steinbors.

Obrońcy: Błażej Augustyn, Adam Danch, Seweryn Gancarczyk, Rafał Kosznik, Mariusz Magiera, Maciej Mańka, Michał Rutkowski, Dominik Sadzawicki, Mateusz Słodowy, Oleksandr Szeweluchin.

Pomocnicy: Giorgi Alawerdaszwili, Roman Gergel, Erik Grendel, Dzikamai Gwaze, Robert Jeż, Wojciech Król, Rafał Kurzawa, Wojciech Łuczak, Łukasz Madej, Konrad Nowak, Radosław Sobolewski, Michał Teichman, Maciej Wolański.

Napastnicy: Bartosz Iwan, Jarosław Potoniec, Szymon Skrzypczak.

 

W swoim pierwszym meczu sparingowym podczas tureckiego zgrupowania Górnik zremisował bezbramkowo z Karpatami Lwów. Zabrzanie zaprezentowali niezłą organizację gry, ale zabrakło stuprocentowych sytuacji pod bramką rywali (więcej o sparingu tutaj).

W drugim spotkaniu Górnik Zabrze tylko zremisował z Albimo Alanyaspor 1:1. Na prowadzenie tuż po przerwie wyszli zabrzanie za sprawą Seweryna Gancarczyka, który wykorzystał rzut karny. Na 10. minut przed końcem spotkania Pavels Steinbors faulował rywala w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł zawodnik gospodarzy i doprowadził do wyrównania (więcej o sparingu tutaj)

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*