Turniej piłkarski na boisku Rapid – relacja

Dodano przez GoT | 4 czerwca 2012 23:34
Licznik odwiedzin: 2073

W dniu 02.06.2012 r. wspólnymi siłami członków SK 1964 oraz U.M. Katowice udało nam się zorganizować turniej piłki nożnej katowickich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. W imprezie udział wzięło prawie 200 uczniów. Co nas jako organizatorów niezmiernie cieszy, uczestnikami tegoż przedsięwzięcia byli nie tylko chłopcy ale wśród piłkarzy bardzo dobrze radziło sobie kilka dziewczyn. Młodzi piłkarze reprezentowali takie dzielnice jak: Tysiąclecie, Witosa, Wełnowiec, Załęże, Bogucice, Centrum, Zawodzie, Ligota, Ochojec, Piotrowice czy Koszutka. Szczególne słowa pochwały należy kierować do sportowców z Wełnowca i Ligoty bo to właśnie te dzielnice wystawiły w turnieju po dwa zespoły a trzeba dodać, iż drużyny liczyły 15 zawodników.

Turniej rozpoczynamy od rozlosowania drużyn i podzieleniu ich na cztery grupy. Rozgrywki grupowe odbywały się systemem każdy z każdym. Po pasjonujących meczach grupowych wyłoniono zwycięzców grup. Do półfinałów dotarli piłkarze następujących dzielnic: Witosa, Ochojec, Zawodzie i Piotrowice.
Po zaciętej walce do finału awansował zespół z Zawodzia i Ochojca. W meczu o trzecie miejsce lepszym od zespołu z Witosa okazała się drużyna z Piotrowic. W wielkim finale zespół reprezentujący szkołę na Zawodziu okazał się lepszym od drużyny z Ochojca.

Nagrody naszym championom rozdawał sam trener GKS Katowice Rafał Górak, co dla młodych piłkarzy było dodatkową frajdą i nobilitacją. Z tego miejsca pragniemy podziękować Panu trenerowi za przybycie.

Turniej oczywiście nie mógłby się odbyć bez naszych wspaniałych dobroczyńców. Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy tutaj pod adresem Wydziału Sportu i Turystki U.M. Katowice oraz jego Naczelnika za bardzo profesjonalne i życzliwe podejście do nas oraz zaakceptowanie i poparcie (szczególnie finansowe) wspólnej inicjatywy. Słowa uznania też kierujemy do Wydziału Promocji U.M. Katowice oraz jego Naczelnika, gdyż wydział ten mocno nas wsparł od strony gadżetowej oraz logistycznej. Należy też pamiętać o życzliwej i pomocnej dłoni wyciągniętej do nas przez katowicki MOSIR, który udostępnił nam przygotowane boiska wraz z zapleczem oraz w pełni profesjonalną obsługę.
Pragniemy podziękować również firmie ULMA CONSTRUCCION POLSKA S.A. oraz jej działowi marketingu za wsparcie nas zestawami USB oraz innymi gadżetami. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Na sam już koniec słowo dziękuję należy się sklepowi SKG, który też niezmiennie i nieustająco od lat wspiera takie akcje oraz hokejowej GieKSie która 30 szalikami wzbogaciła zestaw nagród.

Oto kilka zdjęć z turnieju:

 

 

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Bigos — 25 czerwca 2012 @ 14:13

    Tacy mądrzy to sami sponsorów poszukajcie. Jestem zadowolony z organizacji 😛

  2. nicki — 20 czerwca 2012 @ 15:10

    …dokładnie…puknijcie się następnym razem w czoło i to mocno…

  3. Jacek — 5 czerwca 2012 @ 18:56

    „Tyskie” dla bajtli z podstawowki ;D

 

Dodaj komentarz

*