Dołącz do nas

Piłka nożna

Paweł Horożaniecki arbitrem głównym w Polkowicach. Kolejna pauza Michalskiego

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Wyjazdowe spotkanie GieKSy w Polkowicach, przeciwko tamtejszemu Górnikowi w ramach 12. kolejki II ligi poprowadzi jako sędzia główny Paweł Horożaniecki z Żar. Na liniach pomagać mu będą Michał Gogolewski i Marcin Czerwiński, a rolę arbitra technicznego pełnić będzie Michał Gołębiewski.

Paweł Horożaniecki to kolejny arbiter na naszym rozkładzie w tym sezonie, z którym będziemy mieli okazję się spotkać dopiero pierwszy raz. 36-letni arbiter z Żar większość swojej dotychczasowej kariery spędził na trzecioligowych boiskach. Upragniony awans na szczebel centralny przyniosło mu bardzo dobre sędziowanie w sezonie 2017/18, kiedy to zebrał wiele pozytywnych recenzji z meczów ocenianych w systemie  triple checking. We wspomnianym systemie TC, czyli obiektywizacji oceny pracy sędziego, na notę końcową wpływają trzy składowe: protokół obserwatora, raport obserwatora telewizyjnego oraz pisemna samoocena. Zakwalifikowany przed startem ubiegłego sezonu do grupy Top Amator B Horożaniecki swój debiut na szczeblu centralnym zaliczył w meczu ROW Rybnik – Górnik Łęczna (1:2). Od tamtej pory zdołał uzbierać 15 spotkań na poziomie II ligi.

W aktualnie trwającym sezonie prowadził jak dotąd 4 spotkania (3 w II lidze + 1 w PP) i pokazał w nich, uwaga – 32 kartki (!) co daje bardzo wysoką średnią 8 kartek na mecz. Taka liczba „żółtek” pokazanych w tych kilku meczach przez Horożanieckiego nie jest więc zbyt dobrym prognostykiem przed naszym sobotnim starciem z Polkowicami. Poza ogromną ilością napomnień kierowanych w stronę piłkarzy arbiter z Żar lubi w obecnym sezonie także wskazać na jedenasty metr. Wystarczy tylko wspomnieć, że w spotkaniu 9. kolejki Elana Toruń – Lech II Poznań podyktował aż 3 rzuty karne.

Raport kartkowy

Już po raz drugi w tym sezonie zmuszony pauzować jest nasz prawy obrońca Kacper Michalski, który w ubiegłej kolejce zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę za taktyczny faul na rywalu wychodzącym na czystą pozycję. Nasz rywal z Polkowic przystąpi do rywalizacji z nami bez swojego podstawowego pomocnika – Macieja Bancewicza (3 bramki w obecnym sezonie).

Stan kartek po 11 rozegranych kolejkach:

Kacper Michalski – 5 ŻK + 1 CK
Michał Gałecki – 3 ŻK
Jakub Habusta – 2 ŻK
Grzegorz Rogala – 2 ŻK
Szymon Kiebzak – 2 ŻK
Bartosz Mrozek – 2 ŻK
Zbigniew Wojciechowski – 1 ŻK
Arkadiusz Woźniak – 1 ŻK
Radek Dejmek – 1 ŻK
Łukasz Wroński – 1 ŻK
Maciej Stefanowicz – 1 ŻK
Mateusz Kompanicki – 1 ŻK
Kacper Tabiś – 1 ŻK

Pogoda

Mecz w Polkowicach będzie rozgrywany w dość nieprzyjemnych warunkach pogodowych. Dużemu zachmurzeniu towarzyszyć będzie bardzo niska odczuwalna temperatura, która wynosić będzie zaledwie 5 stopni Celsjusza. Możliwe są także przelotne opady deszczu.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Aleksander Paluszek w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice poinformował o podpisaniu umowy z 24-letnim obrońcą Aleksandrem Paluszkiem. Zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem ważnym do 2027 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Paluszek trafił do GieKSy ze Śląska Wrocław, z którym w minionym sezonie spadł z Ekstraklasy. W barwach ekipy z Dolnego Śląska rozegrał 20 meczów i zdobył w nich jedną bramkę. Rok wcześniej sięgnął z nią po wicemistrzostwo Polski.

Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej 24-latek wystąpił w 67 spotkaniach, strzelając pięć goli. Wcześniej reprezentował również Górnik Zabrze.

Życzymy powodzenia i sukcesów w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Hokej

Polscy liderzy zostają

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko i Patryk Wronka przedłużyli swoje kontrakty o dwa lata.

Dla Pasiuta i Fraszki będą to już ósme sezony w GieKSie – choć Fraszko rozpoczął swoją przygodę w Katowicach rok wcześniej, to później na jeden sezon wrócił do Torunia. Nasz kapitan już 369 razy ubierał bluzę GieKSy w oficjalnych meczach, a jego asystent o 2 mniej. Pasiut zdobył 159 goli i zanotował 248 asyst, zaś Fraszko – odpowiednio 150 i 223. Obaj byli kluczowymi postaciami drużyny, która dwukrotnie wygrywała mistrzostwo Polski.

Mniejszy staż w barwach GKS-u ma Wronka, jest za to rekordzistą pod względem powrotów do Katowic – właśnie trwa jego już trzecia przygoda z GieKSą. W złoto-zielono-czarnych kolorach wystąpił 222-krotnie. Zdobył dla nas 87 bramek, a 177 razy asystował. Z GieKSą zdobył swój jedyny do tej pory złoty medal mistrzostw Polski.

Gratulujemy kontraktów!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga