Dołącz do nas

Piłka nożna

[27. KOLEJKA] Zgodny krok czołowej trójki

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Gospodarze wyszli z ostatniej serii gier obronną ręką. Bilans kolejki w postaci pięciu wygranych uzupełnia jeden remis oraz trzy zwycięstwa gości. Czołowe zespoły II ligi po ciężkich przeprawach dopisały do swojego dorobku komplet punktów. Przetasowania w dolnej części tabeli. Na miejscach spadkowych znalazły się zespoły z Krakowa oraz Poznania, które przegrały swoje spotkania.

Maciej Stefanowicz oraz Łukasz Wroński zapewnili katowiczan trzy oczka w starciu z Garbarnią Kraków. Trudne spotkanie z niewielką liczbą sytuacji podbramkowych. Warto odnotować pierwsze czyste konto Mrozka w 2020 roku. Widzew odwrócił losy spotkania z rezerwami Lecha Poznań. Goście prowadzili po dwóch golach Tomczyka. W doliczonym czasie pierwszej połowy kontaktowego gola zdobył Tanżyna. W drugiej połowie dwie bramki w odstępie kilku minut zapewniły łodzianom trzy punkty. Kolejnego gola do swojego dorobku dopisał Robak. Gryf postawił trudne warunki Górnikowi Łęczna. Gościom wygraną zapewnił Stasiak, który trafił do siatki w 88. minucie meczu. Bez bramek w derbach Rzeszowa. Resovia traci sześć punktów do miejsca premiowanego bezpośrednim awansem. Stal Rzeszów ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Zwycięstwo Bytovii oraz porażka Błękitnych pozwoliły bytowianom umocnić się na miejscu barażowym i powiększyć przewagę nad zespołem ze Stargardu do pięciu oczek. Wydarzeniem kolejki cztery gole Bednarskiego dla Polkowic. Goście wysoko pokonali Elanę Toruń. Napastnik Górnika ma na swoim koncie 21 bramek i przewodzi w klasyfikacji strzelców.

27. kolejka – 20-21 czerwca

Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowo 2:0

Znicz Pruszków – Skra Częstochowa 2:1

Resovia – Stal Rzeszów 0:0

Gryf Wejherowo – Górnik Łęczna 1:2

Błękitni Stargard – Pogoń Siedlce 2:3

Bytovia Bytów – Olimpia Elbląg 1:0

Elana Toruń – Górnik Polkowice 1:4

GKS Katowice – Garbarnia Kraków 2:0

Widzew Łódź – Lech II Poznań 3:2

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!


Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Górak: Czuć to było z boiska

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Po meczu GKS Katowice – Raków Częstochowa odbyła się konferencja prasowa, podczas której wypowiedzieli się trenerzy Rafał Górak i Marek Papszun. Poniżej główne wypowiedzi szkoleniowców, a na dole zapis audio całej konferencji.

Marek Papszun (trener Rakowa Częstochowa):
Zależało nam, żeby dobrze zacząć i wejść w sezon i to zrobiliśmy. Z wymagającym przeciwnikiem. W zeszłym sezonie dwa trudne spotkania, na starej Bukowej – nie byliśmy lepsi, ale wygraliśmy, a potem przegraliśmy u siebie, choć nasza gra była już lepsza. Więc te mecze z GKS były trudne. Dzisiaj też było trudno, ale pokazaliśmy już na starcie dojrzałość i dyscyplinę taktyczną. Momentami nawet taki performance. Jestem zadowolony i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Teraz regeneracja, jutro jeszcze mamy sparing dosłownie dla kilku zawodników, których mamy w kadrze i tych z akademii. I szykujemy się do meczu pucharowego z Żiliną.

Rafał Górak (trener GKS Katowice):
Trudno zacząć od porażki, to nigdy nie jest fajna sprawa. Natomiast trzeba sobie bezapelacyjnie i szczerze powiedzieć, że trafiliśmy na mocny zespół, na pragmatyczną piłkę i ta gra Rakowa, która mi zawsze tak imponuje – dziś ją było czuć z boiska. Przyjmujemy z szacunkiem tę grę, teraz musimy wyciągnąć wnioski, a także doprowadzać do tego, żeby zespół był lepszy z każdym dniem. Musimy kalkulować, że jak trafimy na takiego przeciwnika, to może on postawić takie warunki, że będzie trudno stwarzać sytuację jakąś lawinową ilością lub tak przejąć inicjatywę, żeby to potem udokumentować golami. Był to trudny i wymagający mecz, natomiast sama pierwsza połowa była stabilna i graliśmy dobrze, mając na uwagę przeciwnika i trochę jestem niezadowolony z wejścia w drugą połowę, kiedy pierwsze dziesięć minut było najsłabsze w naszym wykonaniu w meczu i przeciwnik to wykorzystał, zdobywając bramkę. Nie chcemy robić z tego problemu, natomiast w każdym meczu chcemy zdobywać punkty. Teraz musimy się przygotować do następnego spotkania, które rozegramy tutaj w następny poniedziałek.

Kontynuuj czytanie

Galeria Kibice

Turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z turnieju kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę 12 lipca na Bukowej. Zdjęcia zrobiła dla Was Madziara.   

Kontynuuj czytanie

Galeria Piłka nożna

GieKSa w cieniu Rakowa

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Nie zawsze światło pada na naszych, tym razem to Raków cieszył się z wygranej. Zapraszamy do drugiej fotorelacji z sobotniego wieczoru.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga