Dołącz do nas

Piłka nożna

ŁKS: słabo gramy u siebie, ale mamy Pirulo…

Avatar photo

Opublikowany

dnia

W sobotę nasza drużyna rozegra wyjazdowe spotkanie z ŁKS-em Łódź. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

Biało-czerwono-biali są jedną z drużyn, która stawiana jest w gronie faworytów do walki o miejsca premiowane awansem do PKO Ekstraklasy. Dobra postawa drużyny w ubiegłym sezonie (piąta pozycja po sezonie zasadniczym i udział w finale baraży o grę w ekstraklasie) potwierdzała optymistyczne nastroje wśród działaczy i kibiców ŁKS-u. Jednak w tym sezonie drużynie idzie jak po grudzie: po piętnastu rozegranych spotkaniach eŁKaeSiacy zajmują dopiero dziewiątą pozycję z dwudziestoma dwoma punktami (sześć zwycięstw, cztery remisy i pięć porażek, bramki 19-18). Postawa biało-czerwono-białych w meczach na swoim stadionie rozczarowuje. W siedmiu rozegranych spotkaniach zespół zdobył zaledwie osiem punktów (po dwa zwycięstwa i remisy oraz trzy porażki, bramki 8-11).

Wyniki ligowych meczów ŁKS-u rozgrywanych na stadionie przy alei Unii Lubelskiej 2 przedstawia poniższa tabela.

.Najskuteczniejszy piłkarzem w kadrze trenera Kibu Vicuña, jest pochodzący z Hiszpanii Pirulo, który zdobył pięć bramek. Następni na liście snajperów są Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić oraz Maciej Radaszkiewicz, którzy zdobyli po dwie bramki. Pirulo wyróżnia się również pod względem „ostatnich podań”: ma ich na koncie również pięć. Kolejni dogrywający to Michał Trąbka z trzema podaniami i Mikkel Rygaard (rozwiązał kontrakt z ŁKS-em na początku listopada) oraz Adrian Klimczak, którzy mają po dwa podania. Kibu Vicuña ma od kilku kolejek spory problem z ustaleniem składu: plagą w drużynie są kontuzje i mniejsze lub większe urazy, problemy zdrowotne zgłaszało w ostatnich dniach dziesięciu piłkarzy (m.in. Trąbka, Klimczak)…

Do składu drużyny będzie mógł powrócić Ricardinho, który pauzował dwa spotkania za czerwoną kartkę w spotkaniu z Widzewem.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Marzec na dłużej, kolejne odejścia

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Mateusz Marzec podpisał nowy kontrakt z GieKSą – umowa została przedłużona do czerwca 2027 roku.

30-latek w zakończonym sezonie rozegrał 29 spotkań w Ekstraklasie i był jednym z zawodników, którzy najczęściej wchodzili z ławki rezerwowych. W całym rozgrywkach zdobył dwie bramki, z czego najbardziej zapamiętamy pierwszą. Trafienie z Radomiakiem Radom było pierwszą bramką GKS Katowice po powrocie do Ekstraklasy. Marzec wystąpił również w dwóch spotkaniach Pucharu Polski.

Życzymy sukcesów w naszym klubie.

***

Jednocześnie w klubowym komunikacie o kadrze zespołu na zgrupowanie w Opalenicy przekazano, że bramkarz Przemysław Pęksa i obrońca Jakub Kaduk, którym wygasają kontrakty, nie pojadą na obóz przygotowawczy. Zawodnicy 30 czerwca tego roku staną się wolnymi graczami i opuszczą nasz klub.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Rosołek w Katowicach

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Maciej Rosołek został piłkarzem GieKSy. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia.

23-letek w ostatnim sezonie reprezentował barwy Piasta Gliwice. Wystąpił w 32 spotkaniach, w których zdobył 4 bramki i zaliczył 3 asysty. Rosołek grywał na środku ataku oraz na innych ofensywnych pozycjach.

Jest wychowankiem Pogoni Siedlce, z której trafił do Legii Warszawa. W 2019 roku zadebiutował w ekipie z Łazienkowskiej. Rozegrał tam łącznie 101 spotkań i zdobył 13 bramek, zaliczając przy tym 8 asyst. Z Legią zdobył dwa Mistrzostwa Polski, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski.

Dwie rundy spędził także na wypożyczeniu w pierwszoligowej Arce. Wiosną 2021 rok wystąpił w 21 spotkaniach i zdobył 11 bramek, a jesienią tego samego roku – w 16 spotkaniach strzelił 1 bramkę. 

Życzymy powodzenia w naszym klubie.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Marcel Wędrychowski w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Marcel Wędrychowski został nowym zawodnikiem GieKSy. Piłkarz podpisał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia. 23-latek przychodzi do Katowic z Pogodni Szczecin.

Wędrychowski może występować na pozycji skrzydłowego lub ofensywnego pomocnika. Jest piłkarzem lewonożnym, bardzo przebojowym i ofensywnie nastawionym na grę w ataku. W Pogoni rozegrał łącznie 53 spotkania, w których zdobył 3 bramki i zaliczył 4 asysty. Sezon 2021/2022 spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Górniku Łęczna.

Życzymy powodzenia w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga