Dołącz do nas

Piłka nożna

Wygrana z Kluczborkiem

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po przegranej w Bełchatowie i środowym zwycięstwie z Rakowem Częstochowa dzisiaj przyszło się zespołowi GKS Katowice mierzyć z czołową drużyną drugiej ligi – MKS Kluczbork. Piłkarze z Kluczborka wygrali cztery wcześniejsze mecze: GKS Bełchatów 1:0, Małąpanew Ozimek 3:1 (III liga), KKS 1925 Kalisz (IV liga ) 1:0 oraz Ruch Zdzieszowice (III liga) 3:1.

Początkowo spotkanie miało się odbyć na boisku Hetmana, jednak ze względów pogodowych zostało ono przeniesione na Rapid.

W bramce trener Artur Skowronek postawił na Krystiana Rudnickiego, który dopiero co bronił barw zespołu z Kluczborka. Ciekawie postąpił szkoleniowiec na skrzydłach. Dotychczasowych niemal etatowych bocznych obrońców – Alana Czerwińskiego i Rafała Pietrzaka ustawił na bokach pomocy, a w obronie zagrali Piotr Petasz na lewej stronie i Adrian Frańczak na prawej, czyli nowe nabytki GieKSy miały okazję się zaprezentować w defensywie. Na środku oglądaliśmy Mateusz Kamińskiego i Łukasza Pielorza. W środku pomocy wystąpili Jarosław Wieczorek i Sławomir Duda, z przodu Rafał Kujawa i Grzegorz Goncerz.

Początek meczu był dość wyrównany, ale to zawodnicy Kluczborka sprawiali nieco „świeższe” wrażenie, głównie jeśli chodzi o tempo wyprowadzania akcji. W naszym zespole nie wyglądało to źle, ale też nie można powiedzieć, aby ręce same składały się do oklasków. W środku pola z różnym skutkiem piłkę próbował rozgrywać Wieczorek, aktywny był Kujawa. Dobre sytuacje na zdobycie bramki mieli właśnie Wieczorek oraz Pietrzak, którego strzał obronił bramkarz Kluczborka. Dobre sytuacje miał także Goncerz. Katowiczanie mieli kilka rzutów rożnych, które wykonywał Petasz, dzięki czemu mogliśmy zaobserwować jego umiejętności przy stałych fragmentach gry. Dobre, mocne piłki w pole karne były czymś, czego w GieKSie nie oglądaliśmy dawno. Po jednej z takich centr bardzo blisko zdobycia gola był Gonzo, ale jego strzał obronił golkiper. Szwankowała niestety nasza prawa strona w poczynaniach defensywnych. Stare grzechy, czyli wolny korytarz dla rywali na tej flance boiska, aż nadto się odzywały. Frańczak i pomagający mu Czerwiński często mieli kłopoty z powrotem na swoje pozycje, dzięki czemu bywało groźnie, a akcja bramkowa rywali właśnie padła po ataku ich lewą stroną. Precyzyjne dośrodkowanie celną główką wykończył Piotr Burski. Z przodu Frańczak pokazał się raz z dobrej strony, gdy dośrodkował na głowę Kujawy, a ten trafił głową w poprzeczkę.

W drugiej połowie zobaczyliśmy na boisku niemal całkowicie nowe zestawienie. W bramce pojawił się Antonin Bucek, na środek obrony wycofany został Duda, a na lewą obronę Pietrzak. Na prawej oglądaliśmy Aleksandra Januszkiewicza. Ponadto pojawili się Krzysztof Wołkowicz i Piotr Ceglarz na skrzydła pomocy, a w środku pojawili się Povilas Leimonas, Kamil Bętkowski i Paweł Szołtys.

Druga połowa nie była już tak obfita w akcje, jak pierwsza, ale to po przerwie padło więcej bramek. Gra była wyrównana, ale bramkę na remis katowiczanie strzelili w 62. minucie. Świetnie zachował się Bętkowski, który po dośrodkowaniu Wołkowicza przejął wybitą z pola karnego piłkę i nie zastanawiając się huknął z pierwszej pokonując bramkarza gości. Mróz był dotkliwy przede wszystkim dla kibiców, więc oczekiwaliśmy końca tego spotkania. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem kapitalnym crossem popisał się Sławomir Duda (naprawdę to potrafi!), piłkę przejął Szołtys, wdarł się w pole karne i pokonał po raz drugi tormana z Kluczborka. Chwilę później sędzia zakończył spotkania.

Mecz nie porwał, ale też nie był jakiś zły w wykonaniu GKS. Kilka dobrych sytuacji nasz zespół sobie stworzył, przede wszystkim jednak w pierwszej połowie. Rywale jednak nie pozostawali bez akcji i kilka razy zagrozili bramce głównie Rudnickiego. Do poprawy przede wszystkim pozostaje gra w obronie na prawym skrzydle. Na duży plus wspomniane rogi Petasza. Z niecierpliwością czekamy na wykonywane przez niego rzuty wolne.

W drugiej części gry odpowiedzialność na kreowanie akcji spoczywała na młodzieży – Szołtysie i w mniejszym stopniu na Bętkowskim. Trzeba przyznać, że Szołtys pokazał sporą ochotę do gry i kto wie, czy nie będzie aspirował do podstawowej jedenastki na wiosnę.

GKS Katowice – MKS Kluczbork 2:1 (0:1)
Bramki: Bętkowski (62), Szołtys (90) – Burski (32)
GKS (I połowa): Krystian Rudnicki – Piotr Petasz, Łukasz Pielorz, Mateusz Kamiński, Adrian Frańczak – Rafał Pietrzak, Jarosław Wieczorek, Sławomir Duda, Alan Czerwiński – Rafał Kujawa, Grzegorz Goncerz.
GKS (II połowa): Antonín Buček – Piotr Petasz, Sławomir Duda, Mateusz Kamiński, Aleksander Januszkiewicz – Krzysztof Wołkowicz, Povilas Leimonas, Kamil Bętkowski, Paweł Szołtys, Piotr Ceglarz – Grzegorz Goncerz.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Aleksander Paluszek w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice poinformował o podpisaniu umowy z 24-letnim obrońcą Aleksandrem Paluszkiem. Zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem ważnym do 2027 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Paluszek trafił do GieKSy ze Śląska Wrocław, z którym w minionym sezonie spadł z Ekstraklasy. W barwach ekipy z Dolnego Śląska rozegrał 20 meczów i zdobył w nich jedną bramkę. Rok wcześniej sięgnął z nią po wicemistrzostwo Polski.

Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej 24-latek wystąpił w 67 spotkaniach, strzelając pięć goli. Wcześniej reprezentował również Górnik Zabrze.

Życzymy powodzenia i sukcesów w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Ekstraligę przywitamy w Katowicach

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Wraz z pierwszym dniem lipca Ekstraliga opublikowała ramowy terminarz na rundę jesienną sezonu 2025/26. Pierwszy mecz odbędzie się w Katowicach, a rundę ligową zakończymy nad morzem, z tamtejszym AP Orlenem Gdańsk.

Hitowe starcia dla Trójkolorowych rozpoczną się 20 września meczem z Czarnymi Sosnowiec i potrwają aż do ostatniej kolejki – będziemy mierzyć się wtedy z kolejnymi zespołami zeszłosezonowej tabeli (od drugiego do siódmego miejsca).

1. kolejka – 9/10 sierpnia | GKS Katowice – BTS Rekord Bielsko-Biała
2. kolejka –16 /17 sierpnia | Stomilanki Energa Olsztyn – GKS Katowice
3. kolejka – 23/24 sierpnia | GKS Katowice – KS Uniwersytet Jagielloński


27 i 30 sierpnia GieKSa rozegra mecze drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń.


4. kolejka – 30/31 sierpnia | Lech UAM Poznań – GKS Katowice
5. kolejka – 13/14 września | GKS Katowice – KS Pogoń Dekpol Tczew
6. kolejka – 20/21 września | GKS Katowice – KKS Czarni Sosnowiec
7. kolejka – 27/28 września | Pogoń Szczecin – GKS Katowice
8. kolejka – 4/5 października | GKS Katowice – GKS Górnik Łęczna
9. kolejka – 11/12 października | WKS Śląsk Wrocław – GKS Katowice


II runda Pucharu Polski – 18 października


10. kolejka – 2 listopada | GKS Katowice – Grot SMS Łódź
11. kolejka – 8/9 listopada | AP Orlen Gdańsk – GKS Katowice


III runda Pucharu Polski – 15/16 listopada

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga