Noty i opisy po Chrobrym

To nie był jakiś bardzo dobry mecz GKS, ale nie był też wybitnie słaby. Dobrze prezentowała się na boisku w Głogowie defensywa – zwłaszcza w drugiej połowie, trochę mizernie było z grą z przodu. Nieco lepiej wyglądała ona po przerwie, ale zabrakło klarownych sytuacji.

Mateusz Kuchta – 6,5
Trzeci mecz na zero z tyłu. Spektakularnych interwencji zaliczać nie musiał, ale był tam, gdzie miał być. Praktycznie bezbłędnie.

Alan Czerwiński – 6
Bardziej aktywny w drugiej połowie, starał się rozpędzać, dryblować, dośrodkowywać. Jedna bardzo dobra centra na głowę Szołtysa. Ogólnie nieźle, choć tym razem bez efektu, jak w poprzednich meczach.

Mateusz Kamiński – 6,5
Dobry mecz stopera, z jednym czy dwoma drobnymi błędami. Chrobry nie stworzył sobie wielu klarownych sytuacji.

Oliver Prażnovsky – 8
Profesura. Zawodnik meczu, czyściciel, neutralizator ofensywy rywali. Słowak był zawsze tam, gdzie powinien, a pewnymi interwencjami doprowadzał rywali do rozpaczy. Mogło być jeszcze lepiej w przypadku bardziej precyzyjnego rozegrania długich piłek na skrzydła. Ale w defensywie – super.

Rafał Pietrzak – 5
Dla odmiany chyba najsłabszy zawodnik GKS. Rafał wrócił po dwóch spotkaniach pauzy i znów pokazał swoją najgorszą cechę, czyli brak odpowiedzialności za swój sektor boiska. Schodził gdzieś do środka, a piłka szła na flankę i brakowało obrońcy. Na ten trochę odpuszczający styl gry zawodnika musi zwrócić uwagę trener Brzęczek. Najlepsze rozwiązanie? Przesunąć zawodnika do pomocy.

Adrian Frańczak – 5,5
Był aktywny na skrzydłach, a czasem w środku, ale efektów z tego wielkich nie było. Średni mecz.

Povilas Leimonas – 6
Umiarkowanie dobry mecz Litwina. Starał się rozgrywać z różnym skutkiem, ale w defensywie większych błędów nie popełnił.

Łukasz Pielorz – 6,5
Pewna gra w destrukcji, skoro defensywny pomocnik jest niewidoczny, to świadczy to o tym, że nie udziela się w akcjach ofensywnych, ale też nie popełnia błędów w grze obronnej.

Wojciech Trochim – 6
Trudno jednoznacznie ocenić ten występ, bo piłkarsko mogło być lepiej, ale w efekcie to pomocnik brał udział w najważniejszych akcjach ofensywnych. Strzał z ostrego kąta i wypuszczenie Goncerza na początku drugiej połowy oraz mijanie rywala na 16 metrze i uderzenie – szkoda, że zablokowane. Zabrakło czasem rozejrzenia się na skrzydło, gdy np. do akcji włączał się Pietrzak (zwłaszcza jedna sytuacja, w której aż prosiło się o podanie). Średnio-nieźle.

Krzysztof Wołkowicz – 5,5
Przeciętnie na skrzydle, tym razem bez większych efektów ofensywnych. Szkoda jednej wyprowadzanej na szybkości akcji środkiem, kiedy zamiast podać na lewe lub prawe skrzydło, uderzył z dystansu daleko obok bramki.

Grzegorz Goncerz – 5,5
Zawodnik szukał sobie miejsca, schodził do boku boiska, ale wówczas brakowało napastnika. Sporo razy przy piłce i ze dwie sytuacje, ale nie bardzo groźne. Średnio.

Paweł Szołtys (grał od 69. minuty) – niesklas.
Dość aktywny i wyjątkowo waleczny, jak na siebie. Szkoda niecelnej główki, bo to była bardzo dobra sytuacja.

Sławomir Duda (grał od 85. minuty) – niesklas.