Wejście smoka Oskara Stanika. Media po meczu GieKSa-Wisła Płock 2:1

Zapraszamy do przeczytania fragmentów opinii mediów na temat meczu GKS Katowice – Wisła Płock, który zakończył się zwycięstwem GieKSy 2:1 (1:1).

katowickisport.pl – Ależ gol na koniec! GieKSa pokonuje zespół z ekstraklasy!

Katowiczanie – mocno osłabieni – od pierwszego gwizdka rzucili się na „ekstraklasowego” już rywala, przez 20 minut dominując na murawie i chwilami zamykając Wisłę w jej polu karnym.

Aktywni byli wśród gospodarzy przede wszystkim ci, którzy – przynajmniej oficjalnie – nie są jeszcze pewni występów przy Bukowej. Dwaj z nich mieli swój udział w akcji dającej prowadzenie gospodarzom; Povilas Leimonas „przepchnął” w „szesnastce” piłkę do Tomasza Zahorskiego, który strzałem w róg nie dał szans Mateuszowi Kryczce.

[…] Po zmianie stron to przede wszystkim GieKSa szukała szansy na zwycięską bramkę. Najlepszą okazję – po długim i precyzyjnym przerzucie Alana Czerwińskiego – miał Patryk Szymański. Ładnie złożył się w pełnym biegu do woleja, ale z kilku metrów trafił w poprzeczkę! Goncerz z kolei – próbując lobować wysuniętego Kryczkę – chybił minimalnie, parę minut później zaś nie zdołał wepchnąć piłki do jego siatki z 3 metrów!

I kiedy wydawało się, że GKS tylko zremisuje z zespołem już z ekstraklasy, niewiarygodnym uderzeniem popisał się – po 30 sekundach pobytu na murawie, w pierwszym kontakcie z piłką – Oskar Stanik. Z 25 metrów trafił w samo okienko, dzięki czemu GieKSa zajęła na koniec sezonu najlepsze miejsce od chwili swego powrotu do I ligi 9 lat temu!

sportowefakty.wp.pl – Wejście smoka Oskara Stanika

[…] Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Sławomir Duda, piłka trafiła do Tomasza Zahorskiego, a ten zachował zimną krew i precyzyjnym strzałem pokonał Mateusza Kryczkę. Goście początkowo byli zepchnięci do defensywy, ale z biegiem czasu przeprowadzali coraz groźniejsze akcje.

Wisła swoich szans szukała w dośrodkowaniach ze skrzydeł, ale dobrze grali stoperzy GKS-u. Gościom udało się doprowadzić do wyrównania w 43. minucie. Wtedy do Rafała Dobrolińskiego strzałem głową pokonał Mikołaj Lebedyński. Golkiper GieKSy był blisko skutecznej interwencji, ale piłkę złapał już za linią bramkową.

Pierwsze minuty po przerwie nie dostarczyły wielu emocji. Co prawda obie drużyny próbowały konstruować akcje, ale ofensywne zapędy skutecznie zatrzymywali obrońcy przeciwników. Obie drużyny miały swoje okazje, ale nie potrafiły ich zamienić na bramkę. Blisko tego był Grzegorz Goncerz, który w 72. minucie próbował przelobować wysuniętego Kryczkę, ale minimalnie spudłował. Chwilę później Goncerz znów zmarnował dogodną sytuację.

plock.wyborcza.pl – Wisła Płock skończyła sezon porażką w Katowicach

W ostatniej serii spotkań pierwszej ligi piłkarze nożni Wisły przegrali w niedzielę na wyjeździe z GKS-em Katowice 1:2, tracąc gola w ostatniej minucie meczu.
[…] Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka wzięli się do pracy na kwadrans przed przerwą. I od razu pod bramką gospodarzy zaczęło robić się niebezpiecznie. Zwłaszcza za sprawą Mikołaja Lebedyńskiego, który w tym czasie stanął przed trzema dobrymi szansami. Najpierw świetną interwencją popisał się bramkarz Rafał Dobroliński, później najlepszy strzelec płockiego zespołu przestrzelił. Ale jego trzecia próba była już bezbłędna. Zdobył 14 gola w tym sezonie.

Po zmianie stron przewaga należała do gospodarzy, którzy byli bliscy podwyższenia wyniku. Kiedy wydawało się, że nic więcej w tym meczu się nie wydarzy, kapitalnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Oskar Stanik, który zdobył gola zaledwie kilka sekund po wejściu na boisko.

katowice.wyborcza.pl – To już najwyższy czas, by GKS Katowice wrócił do Ekstraklasy? Uważa tak nawet trener… Wisły Płock
[…] Za GKS-em Katowice kolejny sezon, w którym o awans do Ekstraklasy nawet się nie otarł. Czy kolejne rozgrywki okażą się przełomowe? Taki jest plan…
– Życzę tego upragnionego awansu, bo to już najwyższy czas. Wiem, że łatwo się mówi… To nie jest taka prosta sprawa, ale są tu podstawy, by walczyć o Ekstraklasę. Jak nie GKS, to kto? – mówił po niedzielnym meczu przy Bukowej Marcin Kaczmarek, trener Wisły Płock.
– Jak katowicki zespół zmieni się w trakcie letniej przerwy? – dopytywaliśmy natomiast Jerzego Brzęczka. – Chcemy się wzmocnić. Porównując dziś nasz skład do tego, jakim dysponuje Wisła, widać pewną różnicę – podkreślał szkoleniowiec GieKSy.
infokatowice.pl – Zwycięstwo GieKSy na zakończenie sezonu

[…] Po szybko strzelonej bramce katowiczanie cofnęli się na własną połowę boiska, tak jakby chcieli utrzymać wynik do końca spotkania. Goście, którzy rozpoczęli mecz ospale, z biegiem czasu zaczęli coraz groźniej atakować i w 43. min. zasłużenie wyrównali wynik pojedynku. Strzelcem gola został Lebedyński.

W drugiej połowie GKS znowu wziął się do pracy. Widać było, że katowiczanie chcą te spotkanie wygrać i w dobrych nastrojach zakończyć ten nienajlepszy sezon. Najbliżej szczęścia był dwukrotnie Grzegorz Goncerz, a także Patryk Szymański, którego piękny strzał z woleja wylądował na słupku. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę dla GieKSy zdobył Oskar Stanik, który zaledwie kilkadziesiąt sekund wcześniej pojawił się na boisku.

Ostatecznie GKS zdobył w sezonie 2015/2016 52 punkty i zajął czwarte miejsce w tabeli. Do miejsca premiowanego awansem trójkolorowym zabrakło jednak aż 11 „oczek”.