Rezerwy GieKSy zwycięskie, ale po tie-breaku

Druga drużyna GKS-u zrehabilitowała się częściowo, po ostatniej niespodziewanej porażce z Górnikiem Radlin i tym razem pokonała zespół z Kęt, będący wyżej w tabeli od naszego zespołu. Szkoda tylko, że nie udało się zwyciężyć za trzy punkty, bo prowadząc w setach 2:1 była na to szansa. Zwycięstwo to daje nadzieję na wygrzebanie się GKS II ze strefy spadkowej i zagranie w play-offach. Kolejna seria gier dopiero za tydzień i bardzo ważny mecz z wyprzedzającymi nas w tabeli (o 1 punkt) rezerwami BBTS-u Bielsko-Biała.

18 kolejka II ligi – 27 stycznia (sobota)

GKS II Katowice – UMKS Kęczanin Kęty 3:2 (16:25, 25:17, 25:22, 17:25, 15:9)

BBTS II Bielsko-Biała – TKS Auto Partner Tychy 0:3 (23:25, 15:25, 18:25)
TS Volley Rybnik – UKS ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:22, 25:22, 37:35)
MCKiS Jaworzno – Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:16, 25:12, 20:25, 25:13)
MKS Andrychów – AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra 3:1 (25:16, 24:26, 25:12, 25:13)
MKS II Będzin – SK Górnik Radlin 3:2 (26:24, 26:24, 22:25, 24:26, 15:7)

12 MKS II Będzin 17 12 18:43 1283:1427

Za tydzień zostanie rozegrana 19 seria gier i nasza rezerwowa drużyna zagra dziesiąte spotkanie u siebie. Wcześniej GKS II wygrał z TS Auto Partner Tychy 3:2, następnie przegrał z Akademią Talentów Żory Jastrzębskiego Węgla 0:3, by potem pokonać SK Górnik Radlin 3:0 oraz MKS II Będzin 3:1 oraz ulec MCKiS-owi Jaworzno 0:3 i TS Volley Rybnik również 0:3.. W 2018 roku rezerwy GieKSy przegrały 0:3 z rezerwami ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. a w środku tygodnia GKS-u II wygrał 3:2 z AZS-em Politechniką Opolska Cementownia Odra, a ostatnio pokonał również w pięciu setach (3:2) zespół Kęczanina Kęty. Rywalem będą rezerwy BBTS-u, który legitymują się bilansem 5 wygranych i 13 przegranych, czyli o jedno zwycięstwo mniej niż nasze rezerwy, ale tracimy do tego zespołu jeden punkt z uwagi na wygrane dopiero po pięciu setach.

Przypominamy kadrę zespołu rezerw GieKSy:

trener: Przemysław Halapacz

rozgrywający: Szymon Bereza, Michał Zając
atakujący: Karol Tarnowski, Jan Mach
środkowi: Maciej Piotrowski, Bartłomiej Kuryło, Gabriel Gonera, Karol Jurkowski
przyjmujący: Mateusz Szewczyk, Mateusz Pazgan, Robert Predecki, Wojciech Szpitol
libero: Andrzej Maniera, Przemysław Gepfert, Maciej Pajda

GKS II Katowice swoje mecze domowe będzie rozgrywać w hali szkoły podstawowej nr 54 w Katowicach-Giszowcu.

GKS II Katowice – BBTS II Bielsko-Biała (w pierwszym meczu 3:2) 10 lutego (sobota) godz. 17.00