Do艂膮cz do nas

Pi艂ka no偶na

Bramki z meczu z Dolcanem

Oto jak pada艂y gole w dzisiejszym meczu 馃檪 Bramki dla GieKSy strzeli艂 Tomasz Wr贸bel oraz Krzysztof Wo艂kowicz. Z czego ten pierwszy trafia艂 dwukrotnie. Dla go艣ci na list臋 strzelc贸w wpisa艂 si臋 Dariusz Zjawi艅ski. Miejmy nadziej臋, 偶e dru偶yna dopiero si臋 rozkr臋ca, i to dopiero pierwszy tak obfity w nasze gole mecz.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibic贸w, dla kibic贸w, dlatego zwracamy si臋 do Ciebie z pro艣b膮 o wsparcie poprzez:

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wp艂at臋 na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestracj臋 w Superbet z naszych baner贸w.

Dzi臋kujemy!

6 komentarzy
Redakcja nie ponosi odpowiedzialno艣ci za tre艣膰 komentarzy, jednak偶e zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

23 wrze艣nia 2013 at 00:59

Pi臋kne brameczki teraz musimy wyGra膰 w Str贸偶ach i b臋dzie cudownie:)
    Gratulacje dla Wr贸bla za dwie brameczki!

23 wrze艣nia 2013 at 12:00

Jo tyz pop艂ako艂 ze szcze艣cia, bo by艂 na szpilu. GKS, brawo !!! Oby awans by艂 do elity 馃檪

6. Avatar photo

bonzo

23 wrze艣nia 2013 at 19:33

GDZIE JEST CA艁Y SKR脫T ?!

Tw贸j adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola s膮 oznaczone *

Kibice odpalili w P艂ocku

Zapraszamy do pierwszej galerii z P艂ocka. GieKSa przegra艂a z Wis艂膮 1:2, a zdj臋cia przygotowa艂a dla Was Madziara.

Felietony Pi艂ka no偶na

Post scriptum z wyjazdu do P艂ocka

Za nami pierwszy wyjazd w 2024 roku, wi臋c czas na tradycyjne 鈥濸ost scriptum鈥.

1. Na wyjazd do P艂ocka udali艣my si臋 w cztery osoby: ja (relacja meczowa), 艁ukasz (Live), Madziara (foto) i debiutuj膮ca w redakcji Werka (foto).
  2. Niestety m贸j samoch贸d nie by艂 do ko艅ca sprawny, a terminy do mechanika s膮 zbli偶one do tych, kt贸re widzimy w NFZ, wi臋c 艁ukasz wzi膮艂 na siebie logistyk臋.
  3. Planowo um贸wili艣my si臋 na godzin臋 10:20, ale ju偶 na starcie mieli艣my kilka minut op贸藕nienia, a ja do艂o偶y艂em kolejne dziesi臋膰 – okaza艂o si臋, 偶e zostawi艂em w domu czytnik kart pami臋ci.
  4. W efekcie z Katowic ruszyli艣my ko艂o 10:45, maj膮c jeszcze spokojny zapas czasu.
  5. Niestety na jednym z MOP-贸w przed Cz臋stochow膮, okaza艂o si臋, 偶e 艣mierdzi z tylnego ko艂a i jest ca艂e gor膮ce. Wtedy zacz臋艂a si臋 nerw贸wka. Postanowili艣my podjecha膰, jeszcze kawa艂ek, 偶eby zobaczy膰, co si臋 dzieje, a ja ju偶 zacz膮艂em szuka膰 jakiego艣 samochodu na wynajem.
  6. Na kolejnym postoju 艁ukasz za艂apa艂 si臋 na e-wizyt臋 i jego mechanik zabroni艂 dalszego przemieszczania si臋, a ja nadal szuka艂em auta zast臋pczego, kt贸re nie b臋dzie kosztowa艂o miliony.
  7. W ko艅cu si臋 uda艂o! Niespe艂na dziesi臋膰 kilometr贸w dalej by艂a wypo偶yczalnia, kt贸ra s艂ysz膮c nasz膮 histori臋, ju偶 czeka艂a z kluczykami i prawie gotowymi papierami do podpisania.
  8. Kiedy ja poszed艂em wype艂ni膰 formalno艣ci, reszta ekipy przek艂ada艂a ca艂y sprz臋t. Najgorsze by艂o to, 偶e nie da艂o si臋 odda膰 samochodu tego samego dnia, bo nikogo nie by艂o w firmie po godzinie 15:00 i ju偶 na starcie wiedzieli艣my, 偶e b臋dzie trzeba jecha膰 tam w niedziel臋, ale w tym momencie nie mia艂o to 偶adnego znaczenia.
  9. Ruszaj膮c z Cz臋stochowy na nawigacji, pokazywa艂o, 偶e na miejscu b臋dziemy r贸wno z pierwszym gwizdkiem s臋dziego, co nas nie satysfakcjonowa艂o, poniewa偶 Magda musia艂a jeszcze ustawi膰 kamer臋 na kibic贸w, kt贸rzy na to spotkanie przygotowali opraw臋.
  10. Na szcz臋艣cie na trasie uda艂o si臋 troch臋 podgoni膰 i o 14:45 zameldowali艣my si臋 pod stadionem.
  11. Szybki odbi贸r akredytacji i w biegu na sektor prasowy. Dziewczyny uda艂y si臋 na muraw臋 i wszystko uda艂o si臋 dopi膮膰 na ostatni膮 chwil臋.
  12. W 30. minucie kibice zaprezentowali sektor贸wk臋 przedstawiaj膮c膮 kominiark臋 w 偶贸艂to-zielono-czarnych barwach, a ca艂o艣膰 zosta艂a uzupe艂niona racami. Podczas prezentacji oprawy zmienili sw贸j ubi贸r z czarnego na 偶贸艂ty, co po ods艂oni臋ciu da艂o 艣wietny efekt.
  13. Sam mecz nie by艂 z艂y i remis w drugiej po艂owie uwa偶a艂em za pewnik, co jak si臋 p贸藕niej okaza艂o, by艂o z艂udne. GieKSa zn贸w straci艂a bramk臋 w ko艅c贸wce spotkania i komplet punkt贸w zosta艂 w P艂ocku.
  14. Nast臋pnie udali艣my si臋 na konferencj臋, na kt贸rej trener dosta艂 jaki艣 lipny mikrofon i nikt nie s艂ysza艂, co m贸wi艂. Ale to mo偶e i dobrze.
  15. W drodze powrotnej mieli艣my kibica na gap臋, kt贸ry za wszelk膮 cen臋 chcia艂 z nami wraca膰, ale do dzisiaj tak naprawd臋 nie wiemy dlaczego. Trzeba przyzna膰, 偶e powr贸t by艂 urozmaicony jego historiami, kt贸re pod 鈥瀕ekkim鈥 wp艂ywem alkoholu po trzech godzinach by艂y ju偶 lekko m臋cz膮ce. Ale co my si臋 u艣miali艣my to nasze.
  16. W domach byli艣my ko艂o 22:30, ale to nie by艂 koniec naszego wyjazdu, poniewa偶 艁ukasz zam贸wi艂 ju偶 lawet臋, kt贸ra dok艂adnie za 12 godzin czeka艂a na nas w Cz臋stochowie.
  17. W niedziel臋 po 9:00 ruszyli艣my z 艁ukaszem z powrotem do Cz臋stochowy, aby odda膰 samoch贸d do wypo偶yczalni i przywie藕膰 jego.
  18. W tym miejscu bardzo chcia艂em podzi臋kowa膰 鈥TOP Auto鈥 za bezproblemowe wypo偶yczenie samochodu i lekkie obni偶enie ceny.
  19. Oficjalnie wyjazd zako艅czyli艣my o 12:30 w niedziel臋.
  20. Dzi臋kuj臋 wszystkim za pomoc i zaanga偶owanie. Nawet przez chwil臋 nie by艂o my艣li, aby wraca膰 do Katowic, tylko jak dosta膰 si臋 do P艂ocka i jeszcze zd膮偶y膰 na mecz. Trzeba przyzna膰, 偶e Werka mia艂a debiut, jakiego nikt w redakcji nigdy wcze艣niej nie zaliczy艂.
  21. Teraz trzeba skupi膰 si臋 na obchodach 60-lecia GKS-u Katowice. Aviva GKS!

Pi艂ka no偶na

Pechowa pora偶ka w P艂ocku

W sobotnie popo艂udnie GieKSa pojecha艂a na wyjazdowe spotkanie do P艂ocka. By艂a to pierwsza wizyta na nowym stadionie, wi臋c nie trzeba by艂o mobilizowa膰 kibic贸w, kt贸rzy w komplecie zjawili si臋 w P艂ocku.

Pierwsz膮 po艂ow臋 zacz臋li zawodnicy GieKSy, ale przed pierwszym gwizdkiem minut膮 ciszy zosta艂 upami臋tniony m艂ody kibic, kt贸ry przegra艂 walk臋 z chorob膮. W pierwszych minutach oba zespo艂y bada艂y rywala, a gra toczy艂a si臋 g艂贸wnie w 艣rodkowej strefie boiska. W dziesi膮tej minucie Shibata do艣rodkowa艂 z ro偶nego i zrobi艂o si臋 zamieszanie w polu karnym Wis艂y, po czym s臋dzia czeka艂 na informacje z wozu VAR. Po kr贸tkiej weryfikacji wskaza艂 na jedenasty metr za zagranie r臋k膮. Do karnego podszed艂 J臋drych i pewnym strza艂em tu偶 przy lewym s艂upku pokona艂 bramkarza. Pi臋膰 minut p贸藕niej Adrian B艂膮d zosta艂 przewr贸cony na linii pola karnego i s臋dzia odgwizda艂 przewinienie. Do wolnego podszed艂 Shibata, jednak pi艂ka przelecia艂a minimalnie nad poprzeczk膮. W 25. minucie Antonii Kozubal faulowa艂 rywala na linii pola karnego i s臋dzia wskaza艂 na jedenasty metr tym razem dla gospodarzy, jednak po informacji z wozu VAR s臋dzia cofn膮艂 pi艂k臋 na rzut wolny. Fabian Hiszpa艅ski d艂ugo przymierza艂 si臋 do oddania strza艂u, jednak wszystko na marne, bo pi艂ka zatrzyma艂a si臋 na murze. Chwil臋 p贸藕niej kibice GieKSy zaprezentowali sektor贸wk臋 przedstawiaj膮c膮 kominiark臋 w 偶贸艂to-zielono-czarnych barwach, a ca艂o艣膰 zosta艂a uzupe艂niona racami. Podczas prezentacji oprawy zmienili sw贸j ubi贸r z czarnego na 偶贸艂ty, co po ods艂oni臋ciu da艂o 艣wietny efekt. W mi臋dzyczasie Wis艂a coraz cz臋艣ciej zacz臋艂a stwarza膰 sobie okazje pod polem karnym GieKSy. W 42. minucie Antoni Kozubal dopu艣ci艂 si臋 faulu na dwudziestym metrze, za co zobaczy艂 偶贸艂t膮 kartk臋. Po do艣rodkowaniu z rzutu wolnego Jesper Westermark urwa艂 si臋 obro艅c膮 i doprowadzi艂 do wyr贸wnania. W ko艅c贸wce pierwszej po艂owy nic godnego uwagi si臋 nie wydarzy艂o i zespo艂y schodzi艂y do szatni przy jednobramkowym remisie.

Na drug膮 po艂ow臋 oba zespo艂y wysz艂y w takich samych sk艂adach, a obraz gry by艂 bardzo podobny jak na pocz膮tku spotkania i nikt nie chcia艂 zaryzykowa膰. Z up艂ywem kolejnych minut GieKSa cz臋艣ciej zap臋dza艂a si臋 pod pole karne gospodarzy i najpierw wywalczy艂a sobie rzut wolny, a chwil臋 p贸藕niej ro偶ny, kt贸ry by艂 powtarzany z powodu nadmiernych przepychanek w polu karnym. W dalszej cz臋艣ci spotkania GieKSa skupi艂a si臋 na posiadaniu pi艂ki, ale nie przek艂ada艂o si臋 to na sytuacje bramkowe. W 63. minucie Fabian Hiszpa艅ski pokusi艂 si臋 o uderzenie zza pola karnego, co sprawi艂o ma艂e problemu Kudle, ale finalnie zdo艂a艂 sparowa膰 pi艂k臋 w bok pola karnego. Dwadzie艣cia minut przed ko艅cem spotkania Jime uderzy艂 bardzo nieprzyjemnie mi臋dzy obro艅cami, ale bramkarz GieKSy nie da艂 si臋 zaskoczy膰. Chwil臋 p贸藕niej ten sam zawodnik uderzy艂 z pierwszej pi艂ki minimalnie nad poprzeczk膮. W ko艅c贸wce spotkania oba zespo艂y chcia艂y przechyli膰 szal臋 zwyci臋stwa na swoj膮 korzy艣膰, niestety efekt by艂 ca艂kiem inny i wkrad艂o si臋 sporo niedok艂adno艣ci i chaosu. Trzy minuty przed ko艅cem regulaminowego czasu gry s臋dzia straci艂 艂膮czno艣膰 z baz膮 i przerwa艂 na chwil臋 mecz, aby naprawi膰 awari臋. W doliczonym czasie gry Haglin-Sangre wykorzysta艂 zamieszanie w polu karnym i rzutem na ta艣m臋 wyprowadzi艂 gospodarzy na prowadzenie. GieKSa musia艂a uzna膰 wy偶szo艣膰 rywala, mimo 偶e to ona cz臋艣ciej by艂a przy pi艂ce w drugiej po艂owie.