[FELIETON KIBICA] Moje kibicowanie

Jak co środę od nowego sezonu prezentujemy Wam felietony kibiców. Tym razem napisał do nas 11-letni Oskar i to jego głos możecie poczytać na naszej stronie. Oskar podzielił się z Wami swoimi początkami, jeśli chodzi o kibicowanie GieKSie. W komentarzach możecie wspomnieć wasze początki i jak to u was bywało, gdy zaczynaliście chodzenie na B1.

Mam na imię Oskar, ale wolę jak mówi się na mnie Osa 🙂 Jestem młodym 11-letnim kibicem. Na mecze zawsze jadę z tatą i moimi kolegami.

Na pierwszym meczu byłem blisko 4 lata temu. Pamiętam, że na tym meczu byłem na Trybunie Głównej, a GieKSa grała z Pogonią Siedlce. Było to 20 września 2014 roku i GieKSa wygrała 3:2. Można też dodać, że trenerem GieKSy był Kazimierz Moskal.

Potem była dłuższa przerwa, a kiedy wróciłem na trybuny, można powiedzieć, że ” zaczęło się moje nieszczęście”. Spotkanie z Chojniczanką Chojnice, gdzie wynik meczu był 2:2, a ja wróciłem do kibicowania na Trybunie Głównej. W ok. 88 min odszedłem ze stadionu przy stanie 1:2. Patrzałem przez bramę i co… gol na 2:2! Było to 11 maja 2016 roku. Co ciekawe trenerem GieKSy był obecny trener reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, a trenerem Chojniczanki dobrze znany z trenera roku Ekstraklasy 2017 ( z Koroną Kielce) Maciej Bartoszek.

Na następnym meczu byłem ze Zniczem Pruszków (wtedy beniaminek 1 ligi). Pamiętam, że byłem po raz pierwszy na Blaszoku, GieKSa wygrała 2:0 i że to było 27 sierpnia 2016 roku. Schodziłem z trybun w ok. 42. minucie przy stanie 1:0 na przerwę. I co? GieKSa znowu strzeliła gola, kiedy nie widziałem meczu. GieKSa w tym meczu wygrała 2:0.

Do następnego meczu nie było takiej przerwy, bo byłem na meczu z Wisłą Puławy (również beniaminkiem 1 ligi). Było 2:1 dla GieKSy i pamiętam to zamieszanie. GieKSa do 50. minuty przegrywała 0:1, jednak (wtedy niezawodny) Goncerz strzelił gola na 1:1, pamiętam, że ok. 2 minuty później był słupek GieKSy i był rzut karny. Jak wiedziałem, że strzelać będzie Goncerz byłem trochę zaniepokojony, bo pamiętałem, jak ostatnio marnował „11”Gonzo. Na szczęście trafił i GieKSa wygrała 2:1 (byłem na Trybunie Głównej, było to 9 września 2016 roku. Na następnym meczu byłem dwa tygodnie później (też na Trybunie Głównej). GieKSa, która miała niezłą formę, grała (wtedy z beniaminkiem 1 ligi – słabiutką Stalą Mielec). Pamiętam, że to było 25 września 2016 roku. GieKSa wygrała to spotkanie 1:0 po bramce w 3 minucie Goncerza. Poza tym GieKSa nie była w tym meczu jakaś super, ale jednak wygrali (byłem na Trybunie Głównej). Następny mecz był z Olimpią Grudziądz (wtedy z obecnym trenerem GieKSy Jackiem Paszulewiczem). Pamiętam, że to było 4 listopada 2016 roku (byłem na Blaszoku), GieKSa wtedy wygrała mecz 1:0 po bramce z główki Dawida Abramowicza (obecnie GKS Tychy) i po tym meczu GieKSa była liderem 1 ligi! Na następnym meczu byłem w Wielkanoc, z Miedzią Legnica (byłem na Blaszoku). Niestety GieKSa po słabej walce i zaangażowaniu przegrała mecz 0:2.

Później na meczu byłem w sezonie 2017/18 byłem na spotkaniu z Odrą Opole (wtedy beniaminek Nice 1 ligi). Było 1:1 i byłem na tym meczu 27 sierpnia 2017 roku ( na Trybunie Głównej ). Wrócił mój wróg, czyli nieszczęście. Przy stanie 0:1 opuszczałem stadion w ok. 89. minucie patrzę a tu co… gol na 1:1! Trenerem GieKSy był wtedy Piotr Mandrysz. Na następnym meczu GieKSy byłem, kiedy mieli formę w meczu ze Stalą Mielec. Byłem na Trybunie Głównej, a mecz był 14 kwietnia 2018 roku. Trenerem GieKSy był już Jacek Paszulewicz. Niestety GieKSa przegrała 0:2. Na ostatnim meczu byłem z GKS-em Tychy 3 sierpnia 2018 roku, czyli niedawno. GieKSa po świetnej grze w 1 i po niezłej grze w 2 połowie niezasłużenie zremisowała 1:1. Na tym kończy się na razie moje kibicowanie. Liczę, że niedługo bilans się poprawi.