Dołącz do nas

Piłka nożna

Noty i opisy po Warcie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Drugi raz z rzędu GKS Katowice potrzebował rzutów karnych, by przejść 1/32 Pucharu Polski. Tym razem po serii jedenastek pokonaliśmy lidera 1 ligi Wartę Poznań. W regulaminowym czasie gry i w dogrywce nie obejrzeliśmy żadnych bramek.

Bartosz Mrozek – 6
Choć Warta sporo atakowała, szczególnie, zanim jej bramkarz otrzymał czerwoną kartkę, to zdecydowana większość ich strzałów była niecelna. Co miał do wyłapania to wyłapał bez żadnych problemów i pomógł w konkursie jedenastek. Nie ma się do czego przyczepić.

Zbigniew Wojciechowski – 3,5
Sporo problemów miał ze skrzydłowym Napołowem, przede wszystkim przez pierwsze pół godziny meczu. Później nieco się ogarnął, ale mieliśmy dużo szczęścia, że któraś ze wcześniejszych akcji jego stroną nie zakończyła się stratą bramki. Próbował coś zdziałać w ofensywie, ale widoczne było to, że to prawa noga jest jego lepszą.

Radek Dejmek – 6,5
W początkowej fazie meczu to on najczęściej ratował nas przed utratą bramki po błędach Wojciechowskiego. Całe 120 minut bardzo solidne w defensywie.

Arkadiusz Jędrych – 6,5
Obaj stoperzy zagrali na podobnym, solidnym poziomie, więc i nota taka sama. Nieco bardziej zaangażowany w ofensywę od doświadczonego Czecha.

Kacper Michalski – 5,5
Zawodnik ten chyba z marszu mógłby przebiec maraton. W sobotę wybiegane 90 minut z Garbarnią, teraz kolejne 120 minut i nie widać, żeby się męczył. Szkoda, że żadna z jego akcji nie zakończyła się bramką, bo choć przy niektórych zagraniach brakowało precyzji czy zrozumienia, to były również takie, po których mógł paść gol.

Kacper Tabiś – 4
70 minut na boisku, a ciężko coś o tym występie powiedzieć. Trochę przepadł przy tej dominacji Warty.

Patryk Grychtolik – 4
Brakowało nieco więcej jakości w środku pola, nie radził sobie z intensywnością poznaniaków. Dobry, celny strzał na początku drugiej połowy, ale zbyt blisko bramkarza.

Szymon Kiebzak – 5,5
Osamotniony z przodu w pierwszej połowie, nie miał większych szans samemu przeciwko obronie rywali, choć próbował. Jego akcja w dużej mierze zadecydowała o tym, jak ten mecz się potoczył – to on był faulowany przez bramkarza przeciwnika.

Jakub Habusta – 5,5
Doczekaliśmy się dobrego meczu w wykonaniu byłego zawodnika Odry Opole. Bez głupich błędów, z interwencjami w defensywie i przyzwoitą grą do przodu.

Arkadiusz Woźniak – 5
Sporo prób, mało efektów. Z kilku akcji można było wyciągnąć więcej, ale też ciężko oczekiwać, by w każdym meczu miał udział przy bramkach. To on wypuścił Kiebzaka przy akcji, gdzie czerwoną kartkę otrzymał Laskowski.

Marcin Urynowicz – 4,5
Gra otworzyła się dopiero wtedy, gdy już go nie było na boisku. Często wracał się pod swoją bramkę, by stworzyć nieco przewagi w środku pola i pomóc utrzymać się przy piłce, ale przez to z przodu zostawał sam Kiebzak. Ciężko powiedzieć, czy w takim meczu mógł zrobić coś więcej.

Maciej Stefanowicz – 4,5 (grał od 63. minuty)
Pokazał, że potrafi zagrać niekonwencjonalnie, ale robił to zdecydowanie za rzadko. Nieźle pod względem gry w defensywie, ale on musi dawać więcej jakości w ataku, szczególnie w takim meczu, gdzie gramy w przewadze.

Dawid Rogalski – 4 (grał od 63. minuty)
Miał raz piłkę na nodze w polu karnym, ale za długo ją poprawiał i nic z tego nie wyszło. Kilka dobrych prób gry tyłem do bramki, ale potrzeba było więcej.

Adrian Błąd – 6,5 (grał od 70. minuty)
Bardzo dobre wejście z ławki. Dającego tyle jakości Błąda już jakiś czas nie widzieliśmy. Żadnych głupich kiksów czy strat, grał pomysłowo i dokładnie. Szczególnie mogły się podobać podania na dobieg do Michalskiego w korytarz pomiędzy dwójką obrońców Warty.

Mateusz Kompanicki – 3,5 (grał od 91. minuty)
Miał na nodze piłkę meczową po dograniu Michalskiego, ale kompletnie się z nią pogubił. Niezłą sytuację miał już wcześniej po rzucie rożnym, ale ta akcja Michalskiego po prostu powinna zakończyć się bramką.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

1 Komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

1 Komentarz

  1. Avatar photo

    KaTe

    26 września 2019 at 23:56

    Niestety, Wojciechowski na lewą obronę się nie nadaje. Mamy tam tylko jednego zawodnika. Rogala bez konkurencji (a coś czarowali o niejakim Thomasie Skibie…)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Aleksander Paluszek w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice poinformował o podpisaniu umowy z 24-letnim obrońcą Aleksandrem Paluszkiem. Zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem ważnym do 2027 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Paluszek trafił do GieKSy ze Śląska Wrocław, z którym w minionym sezonie spadł z Ekstraklasy. W barwach ekipy z Dolnego Śląska rozegrał 20 meczów i zdobył w nich jedną bramkę. Rok wcześniej sięgnął z nią po wicemistrzostwo Polski.

Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej 24-latek wystąpił w 67 spotkaniach, strzelając pięć goli. Wcześniej reprezentował również Górnik Zabrze.

Życzymy powodzenia i sukcesów w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Ekstraligę przywitamy w Katowicach

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Wraz z pierwszym dniem lipca Ekstraliga opublikowała ramowy terminarz na rundę jesienną sezonu 2025/26. Pierwszy mecz odbędzie się w Katowicach, a rundę ligową zakończymy nad morzem, z tamtejszym AP Orlenem Gdańsk.

Hitowe starcia dla Trójkolorowych rozpoczną się 20 września meczem z Czarnymi Sosnowiec i potrwają aż do ostatniej kolejki – będziemy mierzyć się wtedy z kolejnymi zespołami zeszłosezonowej tabeli (od drugiego do siódmego miejsca).

1. kolejka – 9/10 sierpnia | GKS Katowice – BTS Rekord Bielsko-Biała
2. kolejka –16 /17 sierpnia | Stomilanki Energa Olsztyn – GKS Katowice
3. kolejka – 23/24 sierpnia | GKS Katowice – KS Uniwersytet Jagielloński


27 i 30 sierpnia GieKSa rozegra mecze drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń.


4. kolejka – 30/31 sierpnia | Lech UAM Poznań – GKS Katowice
5. kolejka – 13/14 września | GKS Katowice – KS Pogoń Dekpol Tczew
6. kolejka – 20/21 września | GKS Katowice – KKS Czarni Sosnowiec
7. kolejka – 27/28 września | Pogoń Szczecin – GKS Katowice
8. kolejka – 4/5 października | GKS Katowice – GKS Górnik Łęczna
9. kolejka – 11/12 października | WKS Śląsk Wrocław – GKS Katowice


II runda Pucharu Polski – 18 października


10. kolejka – 2 listopada | GKS Katowice – Grot SMS Łódź
11. kolejka – 8/9 listopada | AP Orlen Gdańsk – GKS Katowice


III runda Pucharu Polski – 15/16 listopada

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga