Dołącz do nas

Klub Piłka nożna

Pospech OUT, Ciechański IN

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Bardzo krótko trwała przygoda Zbynka Pospecha z GKS-em Katowice. Sztab szkoleniowy postanowił zrezygnować z testowania tego zawodnika zaledwie po jednym dniu treningowym. Okazało się bowiem, że z powodu przebytej kontuzji czech obecnie ma sporą nadwagę i powrót do pełnej formy zajął by mu zbyt długi czas.

Do GieKSy trafił natomiast inny napastnik, 20-sto letni Daniel Ciechański z Piasta Gliwice. Były gracz Chrobrego Głogów po transferze do Gliwic grywał jedynie w rezerwach. Zdobył natomiast bramkę podczas meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała w ramach 1/4 Pucharu Polski.

Dotychczas wystąpił w 23 oficjalnych meczach (19 w Chrobry w II lidze, 1 w Piaście w Pucharze Polski, 3 w Pogoni Siedlce w I lidze) i zdobył w nich 4 gole.

Witamy przy Bukowej i życzymy powodzenia!

 

5 komentarzy
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

5 komentarzy

  1. Avatar photo

    krzys137

    18 lipca 2015 at 11:40

    To wzmocnienie mamy po byku szukajcie jakiegos napastnika

  2. Avatar photo

    Olej

    18 lipca 2015 at 21:26

    A Pitry już widoczny… I poziom wyżej więc pewnie nie tęskni. Patalachy dalej będą ośmieszać miasto. I GKS ma piękny nowy stadion, tylko szkoda że nie ten Katowicki. Jak będą go robić tyle co stadion Śląski to pewnie tego nie do żyje choć kibicuje 35 lat.

  3. Avatar photo

    Gieksiarz

    18 lipca 2015 at 22:37

    widać, że malkontentów u nas nie brakuje jak narzekali tak narzekają – rzygać się chce czytając komentarze niemal pod każdym artykułem.

  4. Avatar photo

    kibic

    20 lipca 2015 at 20:56

    nikt nie narzeka poprostu Cygan jak i Proksa oszukali kibicow co do transferow,a napastnika zeczywiscie brakuje i to bedzie widoczne,a do tego te wyporzyczenia co my jestesmy klubem do ogrywania komus zawodnikow czy poprostu zarzad robi znas posmiewisko a Proksa nawet klamac nie umie ze prowadzi rozmowa co do transferow tylko bierze co mu podsuwaja jedyna nadzieja w trenerze ze cos z tego pouklada tylko z taka lawka daleko nie zajedziemy,obym sie mylil bo mam dosc ogladania meczow co ogrywaja nas byle jakie wiochy

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Potencjalni rywale w Lidze Konferencji

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.

GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).

ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.

Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.

Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.

Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.

W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)

MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Gabriel Kobylak 2028

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski. 

W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).

Życzymy powodzenia w naszych barwach!

Foto: GKSKatowice.eu

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga