Media o meczu GieKSa-GKS Tychy: Derby ostatniej szansy? Najlepsza drużyna wiosny przy Bukowej

Dodano przez Witek | 19 maja 2018 10:20
Licznik odwiedzin: 702

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat derbowego meczu, GKS Katowice – GKS Tychy. Wybraliśmy dla Was najciekawsze:

 

dziennikzachodni – GKS Katowice-GKS Tychy: Krajobraz po klęskach

 

W fatalnych nastrojach przystąpią do derbowego meczu piłkarze GKS Katowice i GKS Tychy. W poprzedniej kolejce ci pierwsi przegrali z Ruchem, co skończylo się odsunięciem od składu czterech zawodników, a drudzy z Rakowem Częstochowa, odpadając z rywalizacji o awans do Lotto Ekstraklasy.
[…] Dla gospodarzy mecz z Tychami to być albo nie być w grze o awans do Ekstraklasy. Każda strata punktów może definitywnie rozwiać marzenia.
[…] – W takich meczach, bez względu na sytuację drużyn w tabeli, zawsze stawka jest wysoka, bo chodzi o prestiż. Kibice do takich spotkań przywiązują bardzo dużą wagę – zaznacza trener Ryszard Tarasiewicz. Szkoleniowiec Tychów nie może skorzystać z usług Macieja Mańki, który przekroczył limit kartek, oraz kontuzjowanego Damiana Nieśmiałowskiego. Pod znakiem zapytania stoi występ Ćwielonga.

 

polsatsport.pl – GKS Katowice – GKS Tychy

 

[…] Wciąż nie znamy drużyn, które po zakończeniu sezonu pożegnają się  z rozgrywkami Nice 1 Ligi oraz tych, które przekroczą bramy piłkarskiego raju. Zarówno na górze, jak i na dole tabeli sytuacja wciąż nie jest wyjaśniona.

[…] GKS Katowice od kilku tygodni prezentuje słaby poziom. Porażki z outsiderami ligi znacząco utrudniły zadanie, jakie postawili sobie działacze i piłkarze przed tym sezonem. W sobotę dla gospodarzy liczyć się będą tylko trzy punkty. Zadanie nie będzie jednak łatwe, gdyż podopieczni Jacka Paszulewicza zmierzą się z niezwykle wymagającym przeciwnikiem.

Goście po słabej jesieni rozkręcili się w rundzie wiosennej. Pod względem zdobyczy punktowej są oni najlepszą drużyna rundy rewanżowej. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zgromadzili 26 punktów, a do drugiego miejsca brakuje im aktualnie tylko 6 punktów. Awans wydaję się mało realny, ale szanse cały czas są i to z pewnością będzie motywacją dla tyszan przed derbowym starciem.

Oba zespoły chcą jak najszybciej zapomnieć o blamażach z poprzedniej kolejki. Drużyna z Katowic poległa w Chorzowie z Ruchem 1:0, natomiast GKS Tychy na własnym obiekcie musiało uznać wyższość piłkarzy Rakowa Częstochowa, którzy pewnie wygrali tamto spotkanie 3:0.

 

sportslaski.pl – Derby ostatniej szansy? Najlepsza drużyna wiosny przy Bukowej

 

Gdyby nie wpadki w ostatniej kolejce, mielibyśmy przy Bukowej prawdziwy hit. Katowiczanie po przegranej z Ruchem Chorzów tracą do drugiego Zagłębia Sosnowiec dwa punkty i muszą wygrać z najlepszą drużyną Nice I ligi tego roku, by w dwóch ostatnich meczach sezonu liczyć się w walce o awans do Lotto Ekstraklasy.

Rundę wiosenną obecnego sezonu obie śląskie drużyny zaczęły podobnie – od zwycięstw, które spowodowały, że najpierw katowiczanie, a później tyszanie znaleźli się w górnej części tabeli. Nic jednak nie trwa wiecznie – zwłaszcza w sporcie – i zaczęły pojawiać się wpadki. Zdecydowanie więcej mieli ich dzisiejsi gospodarze, jednak to oni z tych dwóch zespołów zachowali jeszcze realne szanse na awans do Lotto Ekstraklasy. Goście z Tychów mogą się już nastawiać na kolejny sezon na zapleczu elity.

[…] Warto podkreślić, że mimo przegranej w poprzedniej kolejce, GKS Tychy wciąż jest najlepszą drużyną Nice I ligi w tym roku. Tyszanie w 12 spotkaniach zdobyli 26 punktów, z czego 10 (na 15 możliwych) na wyjazdach. GKS Katowice zgromadził o cztery „oczka” mniej. W domu jednak punktuje lepiej niż na wyjazdach, co zapowiada nam niezłe widowisko przy Bukowej.
Trudniejszą sytuację kadrową przed dzisiejszymi derbami mają gospodarze – głównie jest to jednak spowodowane decyzjami klubu. Oprócz odsuniętych od pierwszej drużyny Armina Ćerimagicia, Grzegorza Goncerza, Wojciecha Kędziory i Dawida Plizgi zagrać nie będzie mógł wykartkowany Lukas Klemenz oraz kontuzjowani bramkarze.

 

sportowefakty.wp.pl – Miedź Legnica ma szampany w zanadrzu, derby z presją

 

[…] Wspomnianą już jedną z drużyn, które mogą zamknąć lodówkę z szampanami w Legnicy, jest GKS Katowice. Przed podopiecznymi Jacka Paszulewicza konfrontacja z imiennikiem z Tychów, który również ma jeszcze matematyczną szansę na awans do Lotto Ekstraklasy. Drużyna Ryszarda Tarasiewicza od trwającego tygodnia nie lubi poniedziałków. Tego dnia dostała kubeł zimnej wody na głowę od Rakowa Częstochowa. Po porażce 0:3 na własnym stadionie można przypuszczać, że najlepszy klub rundy wiosennej tak gnał w górę tabeli, że złapał zadyszkę.

Poprzedni mecz nie wyszedł również katowiczanom. To delikatnie powiedziane. GKS przegrał 0:1 z Ruchem Chorzów, który we wcześniejszych 10 kolejkach nie był w stanie pokonać kogokolwiek. Po kompromitacji w szatni zrobiło się zdecydowanie więcej miejsca. Z zespołem do kolejnych meczów nie przygotowują się już Armin Cerimagić, Grzegorz Goncerz, Wojciech Kędziora oraz Dawid Plizga. Odchudzonej i odmłodzonej drużynie będzie sprzyjać na finiszu sezonu terminarz, ale dotychczas kompletnie nie radziła sobie z byciem faworytem.

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*