Dołącz do nas

Piłka nożna

Noty i opisy po Chrobrym

Avatar photo

Opublikowany

dnia

GKS Katowice po ciężkich bojach wygrał z Chrobrym Głogów. Zwycięstwo zostało wywalczone na dużej ambicji, ale też dzięki masie szczęścia, któremu ostatecznie dopomogli nasi zawodnicy. Trzeba ich ocenić sprawiedliwie, czyli pochwała za wygraną z mocnym przecież rywalem, ale też piszemy o mankamentach.

M.Abramowicz – 8
Niekwestionowany bohater meczu. Gdyby nie on, do przerwy przegrywalibyśmy jedną lub dwiema bramkami, co mogłoby być już nie do odrobienia. Fantastyczne interwencje najpierw po główce rywala, a potem podwójna po rykoszecie od Prażnovskyego i dobitce głową przeciwnika. Jeśli obrońcy coś zepsują, często można liczyć na Mateusza. Do poprawki gra nogami. Przy golu bez szans. Ale ogólnie to jest Bramkarz przez duże „B”.

Alan Czerwiński – 5
To zdecydowanie nie był wybitny mecz Alana w defensywie, a wręcz jeden ze słabszych w tej rundzie. Niespecjalnie radził sobie z szybkimi i ruchliwymi zawodnikami rywala na skrzydle. Inna sprawa, że mając czasem dwóch przeciwników i nie zawsze mogąc liczyć na wsparcie – miał nieco utrudnione zadanie. Mimo postępów ten mecz pokazał, że w grze obronnej jest dużo jeszcze do poprawy. Z przodu kilka ciekawych akcji, no i dośrodkowanie, po którym był rzut karny.

Oliver Prażnovsky – 4
Ech Oli… W tym meczu zaliczył taką liczbę kiksów, złych wybić, złych ustawień, że głowa boli. Praktycznie każdy jego kontakt z piłką przyprawia o szybsze bicie serca. Co prawda miał sporo pecha, a i inna specyfika gry bez Kamińskiego dała znać o sobie, ale ten pech to też trochę po kłosie jego nerwowości z całej rundy. W tym meczu był zamieszany w większość okazji bramkowych rywali, raz po rykoszecie od niego piłka, która nie szła w światło bramki zaczęła tam lecieć, w końcu niefortunne wybicie prosto na nogę rywala, który strzelił gola. Rok temu profesor, w tym sezonie kiks na kiksie. Albo Oli się przez zimę ogarnie, albo naprawdę Garbacik wygryzie go ze składu.

Damian Garbacik – 6,5
Z trudnego zadania zastąpienia Kamińskiego wywiązał się przyzwoicie. Co prawda i jemu lekkie błędy się zdarzyły, ale nie były to takie pomyłki jak Oliego. Dodatkowo strzelił bramkę, a mógł drugą, ale sędzia nie uznał ze względu na zagranie ręką… Prażnovskyego (choć to akurat był przypadek). Ogólnie – na plus.

Dawid Abramowicz – 6
Średni występ obrońcy, czasem brakowało go blisko rywala na swojej stronie, ale to jednak naszą prawą częściej atakowali rywale. Przydałoby się poprawić dośrodkowania, bo czasem ma pozycję, a niewiele z tego wynika. To z czego jest znany – wrzut z autu, znowu przyniosło gola. Nawet jeśli te wrzuty czasem z pozoru są niegroźne, to jednak w jakiś sposób sieją popłoch w głowach rywali, a zwłaszcza bramkarzy.

Tomasz Foszmańczyk – 6
Fosa znów na skrzydle i znów tracący swoje atuty. Niby nie grał źle, ale jak zauważyliśmy zawsze brakuje mu pół metra, pół sekundy, aby zaliczyć idealne zagranie, podanie, strzał. Czasem mógłby z większą agresją iść na piłkę. To bardzo jednak dobry zawodnik i to pokazał mając stalowe nerwy przy rzucie karnym. Strzelił bramkę dającą zwycięstwo GieKSie.

Bartłomiej Kalinkowski – 6
Powrót do składu i niezły mecz. Co prawda czyszczenie nie zawsze wychodziło dobrze, ale mając piłkę raczej w głupi sposób jej nie tracił. Fajnie wypuścił Szołtysa w pierwszej połowie. Miał sporo szczęścia, bo po jednej z jego interwencji piłka prawie wpadła do naszej siatki.

Łukasz Zejdler – 6
Trochę nie jest to ten Zejdler z początku i środka rundy, choć nie jest też jakoś źle. W spotkaniu z Chrobrym popełnił jeden spory błąd, kiedy rzucił się do walki, ale zaliczył upadek i rywale mieli bardzo groźną sytuację. Pracuś – udziela się w środku, pomaga stoperom, a w tym meczu dużo pracował na skrzydle. Jeśli dodamy do tego, że grał z urazem – trzeba go pochwalić.

Grzegorz Goncerz – 6
Było trochę lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Zawodnik nie notował już tak dużej ilości strat, a i kilka ciekawych akcji przeprowadził. Dobre dośrodkowanie do Lebedyńskiego w pierwszej połowie, wywalczony karny w drugiej. Szkoda sytuacji, w której uderzał po dośrodkowaniu Pielorza – prosto w bramkarza, choć złożył się do strzału ładnie. Gonzo musi jednak zacząć strzelać. Teraz stał się takim Rooneyem GieKSy.

Paweł Szołtys – 5
Po dobrym występie w Suwałkach przyszedł słabszy. Paweł był aktywny, pokazywał się na pozycjach, ale tak po prawdzie nie za bardzo wiedział, co zrobić z piłką. Nie był ofensywnym zagrożeniem dla rywali. Miał nawet okazje strzałowe, ale raz został zablokowany, raz wyprzedził go obrońca na wślizgu.

Mikołaj Lebedyński – 5,5
Występ tego zawodnika możemy ocenić dwojako. Jako zawodnik wysoki i dobrze grający głową stanowczo źle nią strzela w ostatnich meczach. Z Chrobrym miał dwie bardzo dobre piłki, a uderzał niecelnie. Czegoś też jeszcze brakuje w rozgrywaniu akcji, takiego zęba, walki o piłkę. Za to przy golu zrobił to bardzo dobrze, szybki refleks i strzał, po którym Garbacik – jako dobijający – strzelił gola. Średni mecz Mikołaja.

Łukasz Pielorz (grał od 72.minuty) – niesklas.
Niezła zmiana Łukasza, tym razem nic nie zawalił, a zaliczył bardzo dobre dośrodkowanie do Goncerza. Mogła być asysta.

Andreja Prokić (grał od 80. minuty) – niesklas.
Zawodnik miał 10 minut z czasem doliczonym. Niestety pokazał, że piłka się go nie słucha, czym dopełnił obraz kiepskiej rundy. Można było odnieść wrażenie, że tak bardzo chce, a piłka nie lubi nachalności. Wiosna już chyba gorsza być nie może niż jesień w jego wykonaniu. Przecież on potrafi grać w piłkę…

Krzysztof Wołkowicz (grał od 89. minuty)- niesklas.
Zmiana w samej końcówce.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

11 komentarzy
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

11 komentarzy

  1. Avatar photo

    Jooo

    27 listopada 2016 at 10:21

    Mam nadzieję że Pan motala ma już parę nazwisk na oku ???? na szoltysa nie da się patrzeć wolkowicza też nie

  2. Avatar photo

    ula

    27 listopada 2016 at 10:30

    Dochodzi jeszcze Gonzo,Nowak,Prokic

  3. Avatar photo

    Marcin

    27 listopada 2016 at 10:54

    ula-Prokic ok miał pare setek i zawsze pudła,Gonzo jest wartościowym piłkarzem i na wiosme pokaże wszystkim na co go stać a Nowak to doświatrzony bramkarz i w przypadku urazu Abramowicza jesteśmy spokojni o miejsce w bramce z Nowakiem.EKSTRAKLASA DLA KATOWIC

  4. Avatar photo

    ula

    27 listopada 2016 at 11:01

    To niech sie ci dwaj ostatni,wezma sie w garsc i niech faktycznie Gonzo pokaze,na co go stac i,ze tak jak mowil,karne zostawia na ekstraklase,a Nowak,ze nie jest wcale gorszy od Abramowicza,choc teraz po tej rundzie bylo widac,ze z Nowakiem nie jest wcale tak rozowo,jak sie wydaje,co do Wolka zgadzam sie w stu procentach,z Szoltysem to jeszcze poczekajmy z ocena:)

  5. Avatar photo

    maxiu

    27 listopada 2016 at 12:41

    ula@ z jaką ocena Szołtysa chcesz czekać?? Gdyby nie to że jest młodzieżowcem to juz dawno by nie grał!!Jest słaby jak nikt w zespole!!Krótko Szołtys pakuj walizki!!

  6. Avatar photo

    andrzej

    27 listopada 2016 at 12:56

    jakies dwa fajne transfery na wiosne i optymistycznie mozna patrzec w przyszlosc.

  7. Avatar photo

    Kato

    27 listopada 2016 at 13:23

    Praznowsky,Prokic,Wolkowicz powinni szukać nowych pracodawcow-nawet wartości rezerw nie podnosza.3,4 pilkarzy musi dojść aby była rywalizacja i mocna ławka bo tak mogą być problemy.Ważne 3pkt chociaż gra nie zachwyciła

  8. Avatar photo

    kibic bce

    27 listopada 2016 at 13:32

    Mecz ok. Oceny troche za wysokie. Szoltys jeszcze sie ogarnie mlody jest.
    Duda Wolek out albo na wypozyczenie?
    Pielo pilkarz zagadka moze jakby czesciej gral to bylo by inaczej.
    Gonzo szacun z rozpiepszonym nosem grac po tygodniu.
    Ula moze zostan trenerem drugiego skladu i ogarnij zaplecze dla 1wszej 11. Nowaka sie pozbyc masz fantazje!?
    Sawicki i Stanik Brzeczek powinien ich ogarniac,
    3-4 transfery plus jakis wychowanek.
    Pozdrawiam.

  9. Avatar photo

    Irishman

    27 listopada 2016 at 14:45

    Jakimś usprawiedliwieniem dla Olego jest to, że nie grał na swojej stronie. Niemniej na dzisiaj to jest nasz stoper numer 3. No a rok temu…. wydawało się, że to w ogóle jeden z najlepszych stoperów w I lidze.

    Tak – chlap do práce!!!

  10. Avatar photo

    Stefan

    27 listopada 2016 at 16:28

    Jak Pielorz nic nie zawinił?piłka z różnego była spokojnie do wybicia właśnie przez niego nawet dwukrotnie.Raz przy wrzutce ,ale trzeba też wyskoczyć ,a nie stawać na paluszkach.Ogólnie nie widzę możliwości opierać na tym graczu składu ,a nawet wejście z ławki to przerasta.

  11. Avatar photo

    Matti

    28 listopada 2016 at 13:42

    Trzeba sobie jasno powiedzieć że nie ma zmienników – Duda, Pielorz, Szołtys, Wołkowicz to zawodnicy nie na walkę o awans. Są za słabi piłkarsko i stąd mamy ogromne kłopoty jak ktoś wypada ze składu. Potrzeba ze trzech zawodników którzy podniosa jakość i konkurencję w składzie. Z Chrobrym oczywiście najlepszy Mateusz Abramowicz 🙂

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

GKS Katowice – Odra Opole Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

13.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)

Bramki: Jaroszek (55)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala– Błąd (86. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (86. Pietrzyk) – Bergier

Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński

Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

Widzów: 5467

 

     

    Kontynuuj czytanie

    Piłka nożna

    Odra Opole zakończyła serię GieKSy

    Avatar photo

    Opublikowany

    dnia

    Przez

    Kolejne spotkanie GieKSa rozgrywała przy Bukowej, tym razem w Katowicach zjawiła się Odra Opole. Mecz przy akompaniamencie głośnego dopingu rozpoczął się o godzinie 15:00.

    Rafa Górak musiał dokonać dwóch zmian w swojej żelaznej wiosennej jedenastce. Kontuzjowanego Komora zastąpił Jaroszek, natomiast za pauzującego Kuuska pojawił się Shibata, który rozpoczął  mecz na pozycji 6, a Repka został przesunięty na stopera. Mecz od pierwszych minut nie porywał, w jednej z pierwszych akcji ucierpiał zawodnik Odry, który dłuższą chwilę był opatrywany na murawie. Co ważne każde wyjście z piłką z własnej połowy bardzo mocno ożywiało trybuny, które wierzyły, że są w stanie wpłynąć na zespół głośnym dopingiem. Pierwszy groźny strzał oddali Trójkolorowi, po rzucie rożnym głową strzelił Repka, ale prosto w bramkarza, który pewnie złapał piłkę. Arbiter po chwili użył gwizdka i wskazał na przewinienie zawodnika gospodarzy. Było to pierwsze ostrzeżenie dla Halucha. W kolejnej akcji ponownie uderzył Repka zza pola karnego, ale nad bramką. W 18. minucie groźną stratę zanotował ten sam zawodnik na lewej stronie. Po szybkiej kontrze opolanie oddali strzał, ale piłka powędrowała daleko od bramki Kudły. W 26. minucie Odra przerwała passę 12 bramek z rzędu katowiczan. Po wrzuceniu piłkę w polu karnym i zamieszaniu najbardziej zorientowany był Piroch, który wpakował piłkę w okienko bramki. GieKSa dalej starał się grać swoje. W 33. minucie ładną dla oka kombinacyjną akcję na strzał zamienił Bergier, jednak ponownie w tym spotkaniu zabrakło precyzji. Odra miała w dalszej fazie dwa groźne strzały – z jednym Kudła spokojnie sobie poradził, ale drugi wypluł przed siebie, jednak naprawił błąd, wyjmując piłkę spod nóg nabiegającego rywala. W doliczonym czasie świetną akcję na lewej stronie rozegrali katowiczanie, ale ostatecznie podanie Rogali na niecelny strzał zamienił Błąd, a był już blisko bramki rywala.

    Drugą połowę rozpoczęli ci sami zawodnicy z obu stron, trenerzy spokojnie podeszli w przerwie do korygowania swojego planu na to spotkanie. Po rzucie rożnym groźnie uderzył z ostrego kąta Repka, ale piłka nieznacznie minęła przeciwny słupek bramki. GieKSa starała się atakować, ale korzystając z prowadzenia regularnie i dość często kradli czas goście, leżąc na murawie po starciach. W 52. minucie Wasielewski doszedł do piłki na prawej stronie i dośrodkował spod końcowej linii, piłka przelobowała bramkarza, ale nie wpadła do siatki mimo dobrej rotacji. W 56. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym tym razem GieKSa zdobyła bramkę, piłka wręcz spadła pod nogi Jaroszka, a ten wpakował piłkę do siatki. Odra w drugiej połowie raczej nie zatrudniała Kudły, to katowiczanie mieli częściej piłkę pod nogą i raz po raz próbowali sforsować dobrze dysponowaną w tym dniu obronę gości. W 74. minucie po odbiorze na własnej połowie Kozubalowi piłki w dość agresywny sposób Odra wyprowadziła ten jeden atak w drugiej połowie, który doskonałym, technicznym strzałem zza pola karnego zamienił na bramkę Continella. Dwie minuty później po zagraniu na wolne pole sytuację sam na sam z ostrego kąta wykorzystał Sarmiento. Kudła popełnił błąd, był bardzo niezdecydowany przy wyjściu do piłki. Na Bukowej zapadła konsternacja po tych dwóch szybkich, mocnych ciosach. W 83. minucie Błąd, chcąc uspokoić grę, zagrał do Kudły tak, że piłka po koźle przelobowała naszego bramkarza, ale szczęśliwie nie leciała w światło bramki. Zamieszanie we własnym polu karnym w 88. minucie cudem wybronili gospodarze, których każda minuta oddalała od odrobienia dwubramkowej straty. Do końca doliczonego czasu gry żaden z zespołów nie stworzył okazji. Świetna seria GieKSy dobiegła końca.

    13.04.2023, Katowice
    GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)
    Bramki: Jaroszek (56)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76).
    GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala – Błąd (87. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (87. Pietrzyk) – Bergier.
    Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński.
    Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński.
    Sędzia: Piotr Urban (Warszawa).
    Widzów: 5467.

    Kontynuuj czytanie

    Hokej

    GieKSa hokejowym wicemistrzem Polski

    Avatar photo

    Opublikowany

    dnia

    Przez

    Ostatnie spotkanie finałowe nie zawiodło nikogo. Obie drużyny prezentowały dojrzały hokej, o czym świadczy fakt, że w regulaminowym czasie gry nie obejrzeliśmy bramek i o tym, która drużyna została Mistrzem Polski, rozstrzygnęła dogrywka. W niej złotego gola zdobył Kaleinikovas zapewniając Re-Plast Unii Oświęcim tytuł Mistrza Polski w hokeju na lodzie.

    Świadome wagi spotkania obie drużyny od początku starały się narzucić przeciwnikowi swój styl gry, jednak dobrze w obu ekipach spisywały się formacje defensywne. W 5. minucie Kaleinikovas i Dziubiński sprawdzili dyspozycję Murraya. W odpowiedzi Kovalchuk, który rozgrywał bardzo dobre zawody, dograł do Hitosato, lecz uderzenie Japończyka obronił Lundin. Z upływem czasu częściej przy krążku utrzymywali się katowiczanie, a oświęcimianie próbowali wyprowadzać szybkie kontry. Mimo prób Maciasia, Iisakki, Pasiuta po stronie GieKSy oraz Heikkinena, Ackereda, Denyskina i Dyukova po stronie Re-Plast Unii Oświęcim bramek w pierwszej tercji nie obejrzeliśmy. Natomiast równo z syreną za grę wysokim kijem do boksu kar został odesłany Marklund.

    Drugą tercję rozpoczęliśmy od gry w osłabieniu. Pierwszą minutę dobrze się broniliśmy, ale w drugiej minucie tego osłabienia groźne strzały oddali Sadłocha i Ahopelto, które obronił Murray. Po wyrównaniu sił na lodzie mecz się wyrównał, a obie drużyny grały uważnie w defensywie. W 30. minucie na ławkę kar został odesłany Heikkinen. Podczas okresu gry w przewadze Lundina próbowali pokonać Hitosato i Monto. W ostatnich pięciu minutach drugiej tercji mecz nabrał rumieńców. Najpierw w 36. minucie Marklund trafił w słupek, a w odpowiedzi Heikkinen przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem GieKSy. Dwie minuty później Murray z kłopotami obronił strzał Ackereda. Druga tercja zakończyła się także wynikiem bezbramkowym.

    Początek trzeciej tercji należał do GieKSy, ale krążek po uderzeniach Michalskiego i Isakki minął bramkę Lundina, ale podobnie jak to było w poprzednich tercjach, z biegiem czasu mecz się wyrównał. W 50. minucie Murray obronił uderzenia Karjalajnen, Kowalówki i Sołtysa. Podobnie jak dwie poprzednie tercje, również trzecia zakończyła się wynikiem 0:0, a zatem o tytule Mistrza Polski rozstrzygnęła dogrywka.

    Dogrywkę rozpoczęliśmy od dwóch niewykorzystanych sytuacji.  Najpierw bliski pokonania Lundina był Koponen, a chiwlę później po uderzeniu Iisakki krążek minimalnie minął oświęcimską bramkę. W odpowiedzi Ackered trafił w obramowanie naszej bramki. Sytuacja ta była jeszcze sprawdzana na wideo.  W 66. minucie groźnie strzelał Ackered, a chwilę później Murray uprzedził Sadłochę, który znalazłby się w sytuacji sam na sam. O tytule Mistrza Polski zdecydowała sytuacja z68. minucie, kiedy Kaleinikovas strzałem po dalszym słupku pokonał Murraya.

    GKS Katowice – Re Plast Unia Oświęcim 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 d. 0:1)

    0:1 Mark Kaleinikovas  (Elliot Lorraine) 66:21

    GKS Katowice: Murray, (Kieler) – Delmas, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko – Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Lehtimaki – Wanacki, Cook, Smal, Michalski, Marklund – Lebek, Chodor, Hitosato, Maciaś, Kovalchuk.

    Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin, (Kowalówka R.) – Dyukov, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, Kaleinikovas – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Ackered, Kowalówka S., Lorraine, Denyskin – Noworyta, Łukawski, Wanat, Krzemień, Sołtys.

    Kontynuuj czytanie

    Zobacz również

    Made with by Cysiu & Stęga